Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ימי האהבה
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 335
כשאדי ואורית מגיעים אליה לטיפול זוגי, תמר מאמינה שהיא יכולה לעזור להם. החיים האישיים שלה אולי מעורערים עכשיו לאחר גירושיה, אבל יש לה מוניטין ראוי, שרכשה בהתמדה ובעבודה קשה, והבנה מעמיקה של מנגנוני הזוגיות, גם אם לא תמיד היא מצליחה ליישם אותה על עצמה. אך כל שנות ניסיונה והישגיה המקצועיים לא מכינים אותה למפגש עם הגבר הכריזמטי והמתעתע שיושב מולה עכשיו ועם האישה השברירית שלצדו. בעוד תמר מוצאת את עצמה מהופנטת לגבריות המתפרצת של אדי, המוצאת הד עיקש של תשוקה בקרבה, אורית נחושה לקרוע את חייה מהשפעתו האדירה ולפלס לעצמה דרך משלה בלעדיו. הדרמה העזה המתחוללת בתוך חדר הטיפולים גועשת ממנו אל חייהם של גיבוריה ומשנה אותם לעד. זהו סיפורן של שתי נשים שונות מאוד זו מזו, הנופלות ברשתו של גבר אחד, רב קסם וכוח, נסחפות למערבולת יצרים יוקדת, מכלה, אפלה. כל אחת מהן נאבקת להגדיר את זהותה ולממש את מיניותה, למצוא את העוצמה החבויה בה, את הקול שלה. ימי האהבה הוא רומן מפתיע על אובססיה ועל תשוקה, המהדהד את כמיהותינו הנסתרות ומאוויינו הכמוסים ביותר אגב שרטוט דיוקן מלא תעוזה של נשיות במשבר. דריה מעוז היא סופרת ואנתרופולוגית. ימי האהבה הוא ספרה השביעי.

אורית ואדי הכירו באמצע שנות התשעים, שניהם היו יפים וצעירים, מאוהבים ומלאי תשוקה.
אדי היה מפנק, מפרגן, אוהב ומעריץ את האדמה שאורית דורכת עליה…עשרים שנה לאחר מכן, אורית ואדי כבר בני ארבעים פלוס ויש להם בת בצבא, משהו אצלם השתבש בדרך אך מה קרה ברבות השנים שהזוגיות נשחקה והם הפכו להיות שני זרים שחולקים קורת גג אחת?
אורית ישנה בחדר נפרד ורוצה להוציא את אדי מחייה, הוא מצידו בקושי מעיף בה מבט והיא בטוחה שהוא בוגד בה עם כל אישה מזדמנת.
כשהמצב כבר נואש, מחליט אדי שהם צריכים ללכת לטיפול זוגי כדי לנסות להציל את הספינה שעומדת עוד שניה לטבוע.
בטיפול הם מתוודעים לראשונה לתמר, יועצת זוגית מנוסה ובטוחה בעצמה, אמא לשתי בנות וגרושה מאבנר, אורית בוחנת אותה בעיניים חשדניות כמו את שאר הנשים סביבה.

היא לא צעירה, התמר הזאת, היא מנסה לנחם את עצמה,  רואים על הפנים שלה. (עמ' 14)

לאחר הטיפול, אורית ואדי חוזרים לביתם.
אורית ממשיכה לשתות ולהיות אומללה, היא לא בוטחת באדי שמפלרטט עם כל אישה שנמצאת לידו וזה מטריף את דעתה עד כדי אובססיה והיא לא מפסיקה לעקוב אחר צעדיו.
אדי לא יכול לסבול את התלותיות של אורית והיא לא אוהבת את השתלטנות שלו.
לתמר הם נראים בטיפול כזוג שעדיין מאוהב זה בזו והיא לא מבינה למה הם הגיעו אליה לטיפול ומה הם מסתירים מאחורי החזות המאופקת והכביכול מושלמת שלהם.
האם זאת זוגיות של נוחות? אדי השתלטן והנרקיסיסט היה צריך אישה שתעריץ אותו ותסגוד לו ואורית חיפשה לצאת ממעגל העוני שנולדה לתוכו וחיפשה גבר שידאג לה כלכלית ונפשית?
בזמן שתמר מנסה לחשוב איך להציל את חיי הזוגיות הקורסים של אורית ואדי, היא עצמה חווה יציאות לדייטים כושלים ולא יודעת אם היא בנויה לקשר מחייב או שעליה לצאת ולהנות מסטוצים חד פעמיים, כך או כך – היא לבד.

עכשיו היא בצד של המסכנים, ושאף אחד לא יבלבל לה את המוח על שינוי בנורמות ועל תום עידן המשפחה. מטפלת זוגית, שאמורה לייעץ לאחרים, יושבת לבדה בחדרה החשוך ובולשת אחרי אחד הסטוצים שלה מפעם. (עמ' 110)

תמר מתחילה לטפל באדי ובאורית בנפרד ומצליחה לאט אבל בטוח לחזק את נפשה הנכאה של אורית.
עם אדי זה כבר סיפור אחר, מצד אחד היא נמשכת בסתר ליבה לגבר הכריזמטי הזה ומצד שני נרתעת מהשתלטנות שלו ומהדרך שבו הוא כופה את רצונותיו ודעתו על אורית.
כשאדי תופס את תמר בנקודת חולשה הוא מיד מנצל זאת לטובתו ומכאן כבר אין דרך חזרה.
כיצד יגמר הסיפור של המשולש המסוכן הזה? האם אורית תמצא בכוחה את האומץ להיפרד מאדי? האם תמר תהיה זאת שתזכה בלבו?

נשאבתי לתוך העלילה המורכבת של הסיפור, הזדהיתי עם כל אחת מהנשים, חשתי אמפתיה בעיקר כלפי אורית, כעסתי עליהן כשנפלו ברשתו של גבר מניפולטיבי ושתלטן (לא סבלתי את אדי מהרגע הראשון שקראתי עליו) אבל גם יכולתי להבין כמה קל ליפול לבור הזה כשאת נמצאת בנקודת חולשה ויש לידך מישהו שמגלם כל כך טוב את הדמות של האביר על הסוס הלבן.
הסיפור שיקף הרבה מאד נשים שאני מכירה במציאות (לכולנו היו את הנפילות שלנו) אהבתי את העלילה ונהנתי מהדמויות שהולכות ומשתנות במהלך העלילה – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן