Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ימים של פלא
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 468
טום הוא מנהל תיאטרון מקומי קטן, והוא מגדל לבדו את בתו האנָה. אחת לשנה, באותו יום, הוא מעלה יחד עם צוות השחקנים החובבים שלו הפקה מופלאה שנועדה אך ורק לבתו הקטנה, רגע של קסם שיהפוך את ילדותה לבלתי נשכחת. אבל יש עוד סיבה להצגות השנתיות האלה: ההפקה הראשונה הגיעה מיד לאחר שאובחנה אצל האנה מחלת לב שלא תאפשר לה להאריך ימים. ועכשיו, כשהאנה כבר נערה מצחיקה וקשוחה בת חמש-עשרה, מצבה מתחיל להידרדר. הלב שלה שבור, פשוטו כמשמעו. כאשר גם התאטרון נמצא בקשיים כלכליים ותחת איומי סגירה, להאנה ולטום יש קרב נוסף שעליהם לנהל, ואולי רק יום אחרון של פלא יציל את שניהם. ימים של פלא עוסק במערכת היחסים המיוחדת בין אב לבתו, ובאכזבות הנפשיות והעוגנים הרגשיים שהם לחם חוקה של כל משפחה. הדמויות ברומן, אלו שנמצאות על הבמה וגם אלו שמאחורי הקלעים, מספרות סיפור אנושי ייחודי, שהעצב והצחוק נטמעים בו לכדי מקשה אחת. זה סיפור על התבגרות, על היופי שבקשר המיוחד בין אב לבתו, ועל היכולת למצוא את הקסם בחיי היום-יום. הספר המרגש ביותר שתקראו השנה. ימים של פלא הוא ספרו השני של קית סטיוארט, מחבר הספר המצליח ילד קוביות. קית סטיוארט הוא עיתונאי לשעבר שכתב על משחקי וידיאו ותרבות הדיגיטל במשך יותר מעשרים שנה. ב-2015 הוא כתב את ספרו הראשון, ילד קוביות, שנמכר ביותר מ-200 אלף עותקים ותורגם ל-24 שפות.

בספר הזה ישנם  שני נושאים עיקריים שנגעו מאוד לליבי. הראשון הוא היחסים בין אב לבת והשני הוא גידול ילדה חולה.

טום מגדל את ביתו האנה לבד, פחות או יותר מאז שהייתה בת שנתיים. היחסים ביניהם ראויים להערצה. הוא מסור אליה באופן טוטאלי והיא דואגת לו מכל הלב.

בגיל קטן התגלתה אצל האנה מחלת לב נדירה, הרופאים לא ניבאו לה תוחלת חיים ארוכה. היא סובלת מסימפטומים המחלישים אותה ועל כן לא תמיד היא יכולה ליהנות ולהשתתף בפעילויות המותאמות לבני נוער בגילה. בגיל 15 מצבה מחמיר וכל יום הוא בגדר נס עבורה.

טום מנהל את התיאטרון המקומי, יחד עם צוות שהם כמו משפחה. מדי שנה, מאז שהתגלתה מחלתה של האנה, ביום ההולדת שלה הוא מקפיד להעלות הצגה לכבודה, ולחגוג את העובדה ששרדה עוד שנה.

יום הולדת של האנה שוב מתקרב, והתיאטרון נקלע לקשיים כלכליים ועומד על סף סגירה. טום מאוד רוצה שוב לחגוג להאנה, אך היא כבר מרגישה גדולה להפקות האלה ונדמה שהקשיים שהתווספו רק מסבכים הכל.

טום הוא אב מאוד מגונן, הוא מוכן לעשות הכל למען ביתו. גם אם זה כרוך בויתורים עצמיים.
האנה דואגת מאוד לאביה ומנסה לעשות הכל כדי שביום מין הימים תישאר לו סיבה לחיות למענה, היא רוצה וחולמת שייהנה ויהיה לו טוב בלי להיות תלוי בה.

זהו סיפור מרגש על אב ובת שכל אחד מהם רוצה לעשות למען השני/ה מתוך דאגה אמיתית וכנה. ועל אף כל הקשיים שבהיותם משפחה קטנה הם חיים בסוג של הרמוניה, והמשפחה המורחבת שלהם היא התיאטרון והצוות שלו שתמיד שם ברקע לסייע ולתמוך.

אהבתי את העלילה והתרגשתי עם טום והאנה ביחד וכל אחד לחוד, אך מצד שני קראתי אותו בקצב מאוד איטי, היו קטעים שהרגשתי שהספר אפילו מלאה והיה אפשר קצת לקצר אותו.

הספר גורם לנו להבין שכל יום בחיים הוא נס וצריך לנצל אותו באופן הטוב ביותר, ועל הדרך נהנים גם מסיפור אהבה.

בשורה אחת: ספר מרגש ומכניס לפרופורציות, גם אם לעיתים הוא מצריך סבלנות.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן