Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ילדת הפרפרים
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 260
נעמי, בלשית פרטית המתמחה באיתור ילדים שנעלמו, הבטיחה לעצמה שלא תיקח מקרה נוסף לפני שתמצא את אחותה הצעירה שנחטפה ביחד איתה לפני שנים רבות ומאז לא נודעו עקבותיה. לנעמי אין תמונה של אחותה, ואפילו לא שם. כל שיש לה הוא זיכרון עמום של שדה תותים בלילה בעת שנמלטה על חייה. החיפוש מוביל אותה אל שכונת עוני שבה ילדים חסרי בית משוטטים ברחובות בחיפוש אחר כסף, מזון וחברה. כשמתחילות להתגלות גופותיהן של ילדות רחוב בנהר הסמוך, נעמי לא מסוגלת לעמוד מנגד על אף הנדר שנדרה. את ליבה כובשת ילדה בת שתים עשרה בשם סיליה, שנמלטה מאביה האלים ומאמה המכורה לסמים, וכעת היא נותנת את אמונה רק בפרפרים שבדמיונה, השומרים את צעדיה ברחובות המסוכנים. ככל שהאימה גוברת, נעמי וסיליה מתקרבות ומוצאות זו בזו נחמה והדים לעברן הכואב. אך כאשר ילדת הפרפרים נעלמת אף היא, עברה של נעמי חוזר לרדוף אותה והיא יודעת שעליה למצוא הן את סיליה והן את אחותה האבודה על מנת להציל גם את עצמה. רנה דנפלד היא מחברת ספרי מכר בינלאומית, עיתונאית וחוקרת. ספרה הקודם, ״מאתרת הילדים״, שבו אנו פוגשים לראשונה את נעמי, ראה אור גם הוא בהוצאת ״דני ספרים״ וזכה להצלחה גדולה ולביקורות מצוינות. היא מתגוררת בפורטלנד, אורגון, עם ילדי האומנה שלה.

הפרפרים. הם ריככו את שולי העולם הנוקשה. לכודים גבוה כל כך בשמיים, צונחים אל האדמה כמו מטאורים.

לפני שנתיים קראתי וסקרתי ספר בשם "מאתרת הילדים" שהוא הספר הראשון בסדרה על חייה של נעמי קוטל ומקדים את הספר "ילדת הפרפרים".
נעמי היא אישה בשנות השלושים לחייה, כשנעמי הייתה ילדה בת תשע, היא ואחותה הצעירה נחטפו אבל נעמי הצליחה לברוח מהשבי ואילו אחותה נותרה מאחור.
לאחר הבריחה נעמי נמצאה ע"י קבוצה של מהגרים שהסיעו אותה לעיירה קטנה בשם אופל.
נעמי גדלה שם אצל אם אומנת שדאגה לה וגידלה אותה באהבה ונעמי לא הצליחה לזכור כמעט שום דבר מהעבר שלה ומאותה תקופה מלבד הלילה בו ברחה מהשבי והריצה שלה בתוך שדה תותים.
בבגרותה, נעמי הפכה להיות חוקרת שהקדישה את זמנה למציאת ילדים נעדרים. היא חשבה שהיא רוצה למצוא ילדים כמותה אבל האמת שהיא רצתה למצוא את אחותה הקטנה שנותרה בשבי. מאז ילדותה נעמי היתה רדופה ע"י ילדים נעדרים והיא ידעה שהייעוד שלה בחיים היה למצוא אותם, היא תמיד העדיפה לנדוד למקום בו הילדים הנעדרים משכו אותה אבל הזוגיות שלה עם בעלה ג'רום הצליחה קצת לביית אותה.
נעמי הצליחה לאתר מעל 30 ילדים אבל לצערה לא כולם נמצאו בחיים. היא מגיעה עם ג'רום לעיירה קטנה בשם אלק קרוסינג בעקבות שמועה על נערות רחוב אלמוניות ונעדרות שחלקן התגלו כגופות צפות בנהר והיא מקווה למצוא ביניהן את אחותה שאמורה להיות כבר בת 25.

נעמי מחליטה לא לקחת על עצמה מקרים נוספים של נעדרים עד שהיא תמצא את אחותה ובינתיים היא וג'רום מתגוררים אצל חברתה דיאן ומנסים לשרוד כלכלית.
נעמי יוצאת אל הרחובות האפלים ביותר ומחפשת את אנשי הרחוב, שם בין העוני לביבים היא מנסה לדלות מידע אודות אחותה.
נעמי וג'רום חקרו לעומק בכל דרך אפשרית אבל הגיעו למבוי סתום ונעמי נעזרת בסוכן חשאי של האף-בי-איי שמנסה לגלות מה קרה לנערות שנעלמו וגם כדי לבדוק אולי יש דברים חסויים לגבי אחותה שרק הוא יכול לרדת לעומקם.
היא מחליטה לנסות לפנות לספריה המקומית ולברר אולי מישהו שם יכול לספק מידע אודות אחותה. בספריה היא נתקלת בסיליה, ילדת רחוב בת 12 שעברה לא מעט דרמות בחייה הצעירים ושאובססיבית לפרפרים.
סיליה היא שורדת והחיים מובילים אותה למקומות שמאלצים אותה ללמוד להתמודד לבד עם מצבים איומים שילדה בגילה לא צריכה לחוות.
אז מי חטף את הנערות, למה סיליה אובססיבית לפרפרים והאם נעמי תמצא את אחותה האבודה?

הפרקים מחולקים לסיפורה של סיליה וסיפורה של נעמי עד ששני הסיפורים משתלבים לסיפור אחד.
סיפור חייה של סיליה היה מזעזע בעיני, היה לי קשה לקרוא על הילדה הזאת שעברה כל כך הרבה דברים קשים בלי שום השגחה הורית או הגנה של בן אדם מבוגר.
הערצתי את הנחישות של נעמי למצוא את אחותה בכל מחיר על אף כל השנים שעברו, נעמי האשימה את עצמה כל החיים על כך שברחה ונטשה את אחותה מאחור והיא מכה על חטא ולא נרגעת עד שלא תגלה את האמת לגבי החטיפה של שתיהן.
אהבתי מאד את הספר הקודם, "מאתרת הילדים" ושמחתי לחזור לקרוא על דמותה של נעמי קוטל הבלתי נילאת.
הספר הזה היה לא פחות מזעזע מהספר הקודם, קשה לי מאד לקרוא על התעללות בילדים אבל הוא לא היה מותח כמו הספר הקודם. אין ספק שהעלילה היתה מסקרנת אבל פחות מורטת עצבים כמו הספר הראשון, מה שכן, דמותה של נעמי שהיתה מאד סוליסטית וחשדנית בספר הראשון, הצליחה להתרכך קצת בספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. ליאורה רנרט

    סקירה מעולה רכשתי ואקרא ❤️

    1. חגית בן-חור

      איזה כייף, תהני⁦❤️⁩

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן