Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ילדת הפרפרים
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 262
נעמי, בלשית פרטית המתמחה באיתור ילדים שנעלמו, הבטיחה לעצמה שלא תיקח מקרה נוסף לפני שתמצא את אחותה הצעירה שנחטפה ביחד איתה לפני שנים רבות ומאז לא נודעו עקבותיה. לנעמי אין תמונה של אחותה, ואפילו לא שם. כל שיש לה הוא זיכרון עמום של שדה תותים בלילה בעת שנמלטה על חייה. החיפוש מוביל אותה אל שכונת עוני שבה ילדים חסרי בית משוטטים ברחובות בחיפוש אחר כסף, מזון וחברה. כשמתחילות להתגלות גופותיהן של ילדות רחוב בנהר הסמוך, נעמי לא מסוגלת לעמוד מנגד על אף הנדר שנדרה. את ליבה כובשת ילדה בת שתים עשרה בשם סיליה, שנמלטה מאביה האלים ומאמה המכורה לסמים, וכעת היא נותנת את אמונה רק בפרפרים שבדמיונה, השומרים את צעדיה ברחובות המסוכנים. ככל שהאימה גוברת, נעמי וסיליה מתקרבות ומוצאות זו בזו נחמה והדים לעברן הכואב. אך כאשר ילדת הפרפרים נעלמת אף היא, עברה של נעמי חוזר לרדוף אותה והיא יודעת שעליה למצוא הן את סיליה והן את אחותה האבודה על מנת להציל גם את עצמה. רנה דנפלד היא מחברת ספרי מכר בינלאומית, עיתונאית וחוקרת. ספרה הקודם, ״מאתרת הילדים״, שבו אנו פוגשים לראשונה את נעמי, ראה אור גם הוא בהוצאת ״דני ספרים״ וזכה להצלחה גדולה ולביקורות מצוינות. היא מתגוררת בפורטלנד, אורגון, עם ילדי האומנה שלה. "מותחן עוצר נשימה, ובה בעת רומן מרגש ומלא תקווה מאת רנה דנפלד המדהימה."  מרגרט אטווד, מחברת "סיפורה של שפחה" "בכתיבה מסחררת ואמיצה, רנה דנפלד מתארת את חייהם של הילדים האבודים באופן חסר פשרות, מבלי לייפות את המציאות הקשה."  New York Times "דנפלד מזכירה לנו שסיפור מצוין הוא הכלי הכי חזק שבעזרתו אנו מסוגלים להתייצב מול הדחפים האנושיים האפלים ביותר."  Washington Post

ילדת הפרחים

אחד הדברים שקשה לי עד מאד להכיל היא העובדה שישנם ילדים שמסתובבים ברחוב וחשופים לכל הזוועות שהרחוב "מציע להם". ילדים צריכים להיות ילדים. בסיטואציות שונות נוכחת העובדה כי ילדים מתבגרים בטרם עת אך בספר הנוכחי "ילדת הפרחים" הייתי כאובה בליבי לאורך כל הקריאה. הספר מחולק לפרקים :זחל, גולם ופרפר. שתי דמויות מרכזיות שזורות זו בזו מבלי לדעת האם יש קשר ביניהן.

נעמי , חוקרת אשר מתמחה באיתור ילדים שנעלמו, צברה לצערה הרב ניסיון רב- מנסה מזה זמן רב לאתר את אחותה האבודה. היא אינה זוכרת את עברה הצעיר מאד. אך זוכרת את רגע בריחתה ממקום רע.  נעמי נשואה לג'ירום בעל יד אחת אשר תומך בה לאורך כל הדרך.  בחיפושיה אחר אחותה ברחובות האפלים היא פוגשת את סיליה, ילדה בת 12 שנים בלבד. סיליה גרה ברחוב יחד עם שני חבריה אשר מגינים עליה. היא חווה חוויות קשות מאד, אונס בגיל צעיר ע"י בן זוגה של אמה, מחפשת אוכל בפחים. לעיתים אוכלת בבית תמחוי . לא החליפה את בגדיה כבר שבועות.

מקום המפלט שלה מחייה המורכבים היתה הספריה המקומית. כמעט מדי יום היתה סיליה נכנסת לספריה מבקשת את הספר על הפרפרים ואז בעודה יושבת במקומה הקבוע כשקרני השמש מלטפים את פניה, מרחפת היא יחד עם הפרפרים. היא למדה את כל סוגי הפרפרים, בפתקים קטנים שלקחה משולחן הספרנית, היתה מציירת אותם להפליא וטומנת אותם בין דפי הספר שתפח לו.  יום אחד הרגישה שאדם עם משקפיים עגולים מתבונן בה. היא ברחה ממנו ופוגשת את נעמי "מאתרת הילדים". בין השתיים נרקם קשר איטי של אמון. נעמי מתחילה לחבר כמה קצוות של חוטים באיתור אחותה. היא מגלה שבילדותה היתה בבית יתומים עם אחותה. היכן היא??

בבואה לנסות לעזור לסיליה, היא מגלה שהיא נעלמה. עדויות הספרנית שהיתה עם אדם בעל משקפיים עגולים. האם תצליח לאתרה? מה תגלה בדרך? מה מסתתר בספר הפרפרים?

הספר עוצר נשימה ברבים מדפיו. כתוב באופן זורם, מותיר את הקורא במתח מפרק לפרק. דרמת חיים קשה ולא צפויה. מומלץ מאד!

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן