Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ילדי דם ועצם
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 559
הם הרגו את אמא שלי. הם לקחו את המאגיה שלנו. הם ניסו לקבור אותנו. עכשיו, נקום ונתמרד. זֵיילי זוכרת איך אדמת ממלכת אוֹרישָׁה רחשה מרוב מאגיה. המאג'ים שלטו באש, בגלים ובחלומות, ואמא של זיילי, מאג'ית רבת עוצמה, זימנה נשמות. אבל הכול השתנה כשהמאגיה נעלמה. בהוראה של מלך חסר רחמים, בעלי כוחות המאגיה נלכדו ונרצחו. זיילי נותרה יתומה והמאג'ים נותרו ללא תקווה. עכשיו יש לה הזדמנות אחת ויחידה להחזיר את המאגיה לאוֹרישָה ולהכות מכה ניצחת במלוכה. כשלצידה הנסיכה אמארי, היא תצטרך לגבור על יורש העצר, שנחוש לחסל את המאגיה לתמיד. המסע שלה יהיה רצוף סכנות – חיות טרף עצומות קרניים, משמר המלך חסר הרחמים וצבא נשמות שמחפש נקמה. אבל לרגעים נדמה שהאיום הגדול ביותר טמון בזיילי עצמה, במאבק לשלוט בכוחותיה ובמשיכה המסוכנת אל האויב. ילדי דם ועצם כיכב מעל 102 שבועות ברשימת רבי־המכר של הניו־יורק טיימס. ספר ההמשך – ילדי סגולה ונקמה – נכנס מייד עם הופעתו לראש הרשימה. ילדי דם ועצם זכה בפרס ווטרסטונס היוקרתי, ראה אור עד כה ב־25 מדינות וצפוי להפוך לסרט קולנוע.

למאג'ים יש את אמא שמיים ויש את האלים, כל אל מעניק מתת אחר, וכך לכל מג יש כוח משלו, זיילי היא קוצרת, או לפחות הייתה כזאת, אבל כשהיא הייתה קטנה, באו אנשיו של המלך, העלימו את המאגיה, ורצחו את כל המאג'ים, רק את הילדים, שעוד לא הגיעו לגיל 13, השאירו בחיים. זיילי זוכרת איך רצחו את אימה לנגד עינייה, ועכשיו היא מגלה הזדמנות יחידה וקצרת מועד כדי להציל את המאג'ים, ואת ממלכת אורישה, ולהחזיר את המאגיה. אח של זיילי, והנסיכה אמארי יצטרפו אליה למסע, ולא הולך להיות פשוט בדרך, לא כשצבא המלך נושף בעורפיהם, וכבר קשה לדעת מי נמצא באיזה צד.

עוד לא התחלתי לכתוב את הסקירה וכבר ברור לי שהתקציר שכתבתי הוא לא טוב, אני מרגישה שהספר הזה, הוא מסוג הספרים שכל כך אוהבים, שפשוט קשה להסביר אותו במילים, ורק אומרים למי שעומד מולכם 'תקרא את הספר ותבין'. הסיבה הראשונה לזה שרציתי לקרוא את הספר הייתה כמובן הכריכה, יש לספר כריכה מיוחדת כל כך, והניגוד המושלם בין השחור הצבעים בכריכה, עושה רצון עמוק לקריאה בו. ואז קראתי את התקציר, והרגשתי שאני כבר רוצה לגמוע את הספר, וכשקראתי את העמוד הראשון שבו, כבר חיכיתי לרגע שהוא יהיה שלי.

כשהחבילה עם הספר הגיעה, כל כך שמחתי לראות שהוא סוף סוף כאן, אבל התבאסתי מהעובדה שאני באמצע לקרוא שני ספרים במקביל, ובדרך כלל, אם אחד מהם הוא לא ספר עיון, אני ממקבלת עד שני ספרים ביחד. אז המתנתי בסבלנות לסופו של הספר שקראתי, ושמחתי מהמראה של הספר הזה על המדף שלי, והתרגשתי כל כך כשהגעתי לקריאה.

הספר אמנם יחסית ארוך לספר נוער, 559 עמודים, אבל אין בו רגע אחד של מריחה, העלילה זורמת וסוחפת, ובכל פרק מגלים משהו חדש. בדרך כלל בספרי פנטזיה אני נוטה להיאבד, ולכן קשה לי להתמיד בסדרות פנטזיה (לאחרונה נטשתי שתי סדרות פנטזיה, ולמרות שסיימתי ספר או שניים בסדרה, פשוט לא המשכתי הלאה) אבל כאן הרגשתי, שלמרות שלומדים את העולם תוך כדי הקריאה, אני באמת מבינה הכול ומרגישה חלק מהעלילה. גם עבודת התרגום של יעל אכמון הייתה מורגשת מאוד בספר, ועשתה את חווית הקריאה מוצלחת.

התיאורים בספר לא פשוטים, יש תיאורי אלימות די קשים, והמון 'גזענות' והיו רגעים שהרגשתי כאילו אני קוראת סוג של ספר שואה, אבל הצלחתי לספוג את התיאורים, והבנתי כמה הם חשובים לעלילה. אחרי שסיימתי את הקריאה, וקראתי את הערת המחברת, כל התיאורים הקשים התבהרו לי, ועשו לי את הספר הזה עוד יותר טוב ממה שהוא כבר היה.

קשה לי להגדיר במילים מה כל כך מיוחד בו, אבל העולם אליו נכנסתי היה סוחף בצורה מדהימה. והרגשתי שהספר הזה לקח אלמנטים שלא עבדו בספרי פנטזיה אחרים, ופשוט הפך אותם על עורם והוציא את הטוב שבהם. הסיום השאיר אותי פעורת פה  ועם טעם של עוד ובעיקר עם מין ידיעה כזו, שזה הספר האהוב אליי, לפחות בתקופה הקרובה. הספר מתאים לנוער בוגר (16 בערך) שמסוגל להכיל את תיאורי האלימות, גם מבוגרים יכולים למצוא את עצמם נשאבים לעלילה. הספר הבא בסדרה כבר יצא לאור בשפת המקור, ואני מחכה שהוא כבר יתורגם לעברית, ויש גם סרט שאמור לצאת, וכל מה שאני מקווה הוא שבסרט הקסם לא ייהרס.

שורה תחתונה: כדי להבין כמה הספר הזה מיוחד, אתם פשוט חייבים לקרוא אותו!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן