Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
יונקי המוחות
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 226
ראש הלשכה ניגש לסר ויליאמס ואמר, "בתום שנת חברות ושירות בקבוצת 'יונקי המוחות', תקבל את יניקת המוח הראשונה שלך. ראש הלשכה הוריד את כובעו המוגבה וחשף ראש מוזר, מעין משולש שהיה קטום בקודקודו. סר ויליאמס נבהל. עיניו נפערו לרווחה. "האנושות מופתה על ידינו", אמר. "השאיפה שלנו היא שכל אדם בעל מנת משכל של 130 ומעלה יצטרף לקבוצת העילית שלנו, 'יונקי המוחות'". עלילת יונקי המוחות, המתרחשת בסקוטלנד וגולשת לרחבי העולם, מגוללת את סיפור הצלתה של האנושות מידיו של ארגון אליטיסטי בעל אידיאולוגיה טוטליטרית ואפלה המונהג על ידי דיקטטור גאון ומטורף בשם דאגלס וואלס. כמה מאנשיו של וואלס מתנגדים בסתר לתוכניותיו ומקימים מחתרת הבונה תשתית להתנגדות עתידית. דבורה תומר, נערה מתבגרת, בתו של ירון תומר ממתנגדי "יונקי המוחות", יועדה להיות "ראש החץ" מרגע לידתה ומקבלת תפקיד מכריע בהצלת האנושות מידיו של הכוח רב-העוצמה הנצלני. יונקי המוחות מגולל סיפור של מאבק איתנים בין כוח שלילי רב-עוצמה קבוצה מחתרתית שפועלת בשם ערכים הומאניים ונאורים  ומערב אנשים בני שלוש הדתות ממקומות שונים בעולם שחברו יחד למען שלום וגאולת העולם. אילנה נאות, נשואה ואם לארבעה ילדים, נולדה בישראל ב-1956. היא בעלת תואר M.A בפסיכולוגיה וחינוך מטעם אוניברסיטת בן-גוריון, מנחת קבוצות להורות ומשפחה, ומאמנת אישית מטעם "כוח התודעה", מאבחנת דידקטית ומתמחה בלקויות למידה, קשב וריכוז ובהוראה מתקנת.

המוח הוא אחד האיברים, בגוף האדם, הנחקרים ביותר, ועם זאת הוא אחד האיברים שתכונותיו הן הסמויות לנו ביותר. האדם הממוצע משתמש בכ30% ממה שהמוח יכול לאפשר לנו, ולא מעט חוקרים ניסו להבין איך ניתן להשתמש בחלקים נוספים במוח ללא הצלחה, אך מה היה קורה אם הייתה לנו האפשרות להשתמש ב50% ממה שהמוח מאפשר לנו, ואולי אפילו ב100%?..

יונקי המוחות הוא ספר כתוב היטב המשלב בתוכו עולמות שונים של מדע, טכנולוגיה ומדע בדיוני. ספר זה הוא ספרה הראשון של הסופרת אילנה נאות, ואין ספק שידה עוד נטויה ונשמע ממנה עוד הרבה בתחום הז'אנר של ספרים לבני נוער.

לסר דאגלס וואלס יש שאיפה, לטהר את העולם מאנשים לא מפותחים קוגניטיבית ולהשאיר את האנושות החכמה, המשכילה והחדה יותר, אנושות שתהיה כל כך מפותחת עד שיהיו לה כוחות כמעט על טבעיים, אנושות שתנצל את מלוא הפוטנציאל המוחי והקוגניטיבי שלה. הוא פיתח את תוכניתו לאחר מחקר רב שנים בו הוא מצא שיניקת תאי מוח של עוברים בבטן אימם והחדרתם למוח של אדם בוגר יכול לפתח יכולות מדהימות אצל האדם הבוגר. ומה קורה לעובר? העובר חי אך התפתחותו מאיטה בצורה משמעותית.

אך תוכניתו של דאגלס לא מסתיימת בשאיבות, אלא היא נוגעת בכל תחומי החיים, הוא השתלט על החינוך הבית ספרי ברחבי אירופה על מנת לדכא את סקרנות הדור הצעיר ולדאוג שיהיו צייתנים וילמדו למלא אחר הוראות, הוא השתלט על המזון והשתיה ודאג להחסיר מהם מרכיבים חיוניים להתפתחות תקינה והוסיף להם מרכיבים הגורמים לחולי והחלשת הגוף האנושי, הוא השתלט על ערוצי התקשורת על מנת לדאוג להזין את מוחם של האוכלוסייה בתוכניות שמורידות את רמת המשכל, ועוד, כל זאת על מנת להכין את האוכלוסייה לטיהור הגדול.

ירון תומר, סר ויליאמס, סר צ'ארלס, סר ליאופולד, פרופ' אבראהים, וסר ז'אן פרנסואה, כולם חברים בכת הנקראת "יונקי המוחות", הכת של סר דאגלס וואלס, אך הם מעוניינים לסכל את תוכניתו של סר וואלס ומבקשים למנוע ממנו להגשים את תוכניתו המעוותת. ביחד עם ביתו של ירון, דבורה, ועם עזרתה של מרי, אחותו החורגת של סר צ'ארלס, הם רוקמים תוכנית לסיקול ההשמדה ההמונית של סר דאגלס.

הספר לוקח את הקורא להרפתקה לא פשוטה, הרפתקה מלא תהפוכות כאשר כל רגע משהו יכול להשתבש ולהתגלות. האם התוכנית של סר דאגלס תצא לפועל, והמשולש שבראשו יושלם?

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן