Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
יום השנה האחרון
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 399
סופי שברה את לבו של תומס כשנפרדה ממנו בדיוק כשעמד להציע לה נישואים. אלא שתומס מיהר להתאושש והתחתן עם סוכנת הנסיעות שלו, וסופי החמודה והמקסימה שכולם אוהבים דוהרת לה ברווקותה לקראת שנתה הארבעים. עכשיו מסתבר שסופי שבתה לא רק את ליבו של תומס, אלא גם את לבה של בת משפחתו הזקנה, דודה קוני. וכשדודה קוני מתה — היא מורישה את ביתה היפהפה באי שכל המשפחה מתגוררת בו דווקא לסופי. ואולי הכי מסעיר: במכתב שבו היא מודיעה לסופי על הירושה, היא גם רומזת שעל האי נמצא הגבר שנועד לה. סופי עוברת לגור באי שפרשה מסתורית ואפלה מרחפת עליו. היא מכירה את גרייס, אם צעירה שמתכננת מנוסה מחרידה מחייה הכביכול מושלמים, את מרגרט שעוברת מהפך באמצע החיים, וגם את דודה רוז הקשישה שחושבת שאולי הגיע הזמן לספר את הסיפור האמיתי. חוץ מזה היא גם מכירה את הגנן השרמנטי, את עורך הדין המצליח וגם את השיפוצניק המתוק. האם למישהו מהם התכוונה דודה קוני? ואולי סופי צריכה להפסיק לחכות לאביר על הסוס הלבן ולקחת את המושכות לידיה? ליאן מוריארטי היא סופרת אוסטרלית מצליחה. ספריה סודו של הבעל, שקרים קטנים גדולים, מה שאליס שכחה ובאהבה, בטירוף, באשמה היו לרבי־מכר של הניו יורק טיימס וגם בישראל.

במרכז עלילת הספר עומדת סופי, רווקה בת 39 שמתגוררת בסידני אוסטרליה.
לפני שלוש שנים, סופי יצאה עם בחור בשם תומס במשך שנה שלמה, סופי חשבה אז שתומס נאה, אינטליגנטי, מתוק ובשלן בחסד, מקסים ומתחשב יתר על המידה, נעים ונקי מידי עד כדי בחילה, ומשהו שם בזוגיות הזאת לא עבד לה. סופי הרגישה בתוך תוכה שתומס הוא לא האחד שלה, היא לא היתה מאוהבת בו ובלית ברירה היא החליטה להיפרד ממנו ולצערה העיתוי לא יכול היה להיות גרוע יותר.
לאחר הפרידה הכואבת תומס לא נשאר הרבה זמן רווק והוא הספיק להתחתן עם סוכנת הנסיעות שלו, דבורה ולהקים איתה משפחה ואילו סופי נותרה רווקה שעדיין חולמת על הנסיך שלה.
סופי ותומס לא דיברו במשך שלוש שנים אבל יום אחד הוא הרים אליה טלפון וביקש להיפגש איתה בדחיפות.
במפגש, תומס עדכן את סופי שדודה שלו האהובה והקשישה קוני, הלכה לעולמה ומכוון שהיא תמיד אהבה את סופי, היא החליטה להוריש לה את הבית שלה במקום שנקרא אי האקליפטוסים.
במכתב שקוני השאירה לסופי היא רומזת לה שיש גבר במיוחד בשבילה שממתין לה באי אבל היא לא אומרת מיהו, מה שמותיר את סופי סקרנית לגביו.
את האי אופף סיפור מסתורי על זוג בשם אליס וג'ק מונרו שבשנת 1932 נעלמו מביתם והותירו מאחור את בתם התינוקת שגדלה במחיצת קוני ואחותה רוז ולתינוקת הן קראו אניגמה.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

סופי עוברת להתגורר באי ושם היא מתחברת לטבע וגם לגרייס, הנינה של אליס מונרו, אם טריה לתינוק ג'ייק שנשואה לקאלום ועובדת כמאיירת של ספרי ילדים.
גרייס סובלת מנכות רגשית ומעבר לכך היא בהכחשה שהיא מצויה בדיכאון אחרי לידה ואת ימיה היא מעבירה בין בכי בלתי נשלט להנקות.
סופי מרגישה לראשונה בחייה כמו חלק ממשפחה גדולה ומשונה, היא מתחברת לאניגמה הדייגת המוכשרת ורוז המבולבלת, למארג'י אמם של תומס וורוניקה שמכורה כמו סופי לתוכניות ריאלטי ולבעלה הציניקן רון וגם מתקרבת מאד לקאלום.
סופי היא רומנטיקנית ללא תקנה והיא חולמת על זוגיות מושלמת כמו שיש להורים שלה וכשהעורך דין של קוני, איאן קרטיס, מציע לה לצאת איתו היא חושדת שהוא הגבר המיועד לה שעליו קוני רמזה במכתב שלה.
אבל אז היא פוגשת את ריק, הגנן השזוף שנשלח לטפל לה בגינה ואף הוא מציע לה לבלות את זמנם יחד.

במי תבחר סופי ומה מסתתר מאחורי תעלומת התינוקת מונרו?

קראתי את כל ספריה של ליאן מוריארטי שתורגמו לעברית, את חלקם אהבתי מאד ואת חלקם פחות, הספר הזה הפתיע אותי לטובה כי הוא היה קליל ומשעשע יותר מספריה הקודמים.
אהבתי את הדמויות בסיפור, אפילו את דמותה הממורמרת של ורוניקה, סופי היתה משעשעת וגם רוז. כמו בספריה הקודמים של מוריארטי, גם בספר זה יש דילמות מוסריות ומשפחתיות ויחסים מורכבים בין אמהות לבנותיהן ומשברים בזוגיות. מעריציה של הסופרת יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן