Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
יום השנה האחרון
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 400
סופי שברה את לבו של תומס כשנפרדה ממנו בדיוק כשעמד להציע לה נישואים. אלא שתומס מיהר להתאושש והתחתן עם סוכנת הנסיעות שלו, וסופי החמודה והמקסימה שכולם אוהבים דוהרת לה ברווקותה לקראת שנתה הארבעים. עכשיו מסתבר שסופי שבתה לא רק את ליבו של תומס, אלא גם את לבה של בת משפחתו הזקנה, דודה קוני. וכשדודה קוני מתה — היא מורישה את ביתה היפהפה באי שכל המשפחה מתגוררת בו דווקא לסופי. ואולי הכי מסעיר: במכתב שבו היא מודיעה לסופי על הירושה, היא גם רומזת שעל האי נמצא הגבר שנועד לה. סופי עוברת לגור באי שפרשה מסתורית ואפלה מרחפת עליו. היא מכירה את גרייס, אם צעירה שמתכננת מנוסה מחרידה מחייה הכביכול מושלמים, את מרגרט שעוברת מהפך באמצע החיים, וגם את דודה רוז הקשישה שחושבת שאולי הגיע הזמן לספר את הסיפור האמיתי. חוץ מזה היא גם מכירה את הגנן השרמנטי, את עורך הדין המצליח וגם את השיפוצניק המתוק. האם למישהו מהם התכוונה דודה קוני? ואולי סופי צריכה להפסיק לחכות לאביר על הסוס הלבן ולקחת את המושכות לידיה? ליאן מוריארטי היא סופרת אוסטרלית מצליחה. ספריה סודו של הבעל, שקרים קטנים גדולים, מה שאליס שכחה ובאהבה, בטירוף, באשמה היו לרבי־מכר של הניו יורק טיימס וגם בישראל.

סופי, כמעט בת ארבעים, רווקה, דואגת שמא תחמיץ את רכבת הזוגיות, מקבלת ירושה מפתיעה. ממי הירושה? זה עוד יותר מפתיע. מדודתו של האקס שלה, תומס, ממנו נפרדה רגע לפני שהציע לה נישואים.

דודה קוני בטוחה למדי שהבית מתאים לסופי. היא גם סבורה שבסביבת הבית תוכל סופי למצוא את האחד שיהיה בן זוגה. היא רומזת על כך במכתב שהיא משאירה לה. 

ומכאן מתחיל סיפור המשלב עבר והווה.

הבית של דודה קוני נמצא באי האקליפטוסים. את האי עוטפת תעלומה בת עשרות שנים.

הסיפור נע בין הדמויות השונות במשפחתה של דודה קוני. גרייס, אמא טריה שלא בטוחה שהיא נועדה להיות אמא, וחושבת להעלם ולהשאיר את בתה ובן זוגה לסופי.

ורוניקה, אחות של תומס, שמאוד כועסת על סופי שנפרדה מאחיה וירשה את הבית, ועל העולם בכלל.

מרג׳י שמחליטה שהיא לא מוכנה שידרכו עליה יותר והיא עושה שינוי משמעותי בחייה.

דודה רוז, אחותה של דודה קוני, שתוהה מתי יגיע הזמן לשתף את כולם בפתרון התעלומה.

וסופי שנעה בין כולם ומחפשת את האחד עליו רמזה לה דודה קוני במכתבה.

המעברים בין הדמויות היו חדים ומבלבלים, אך הכתיבה זורמת, והציפיה לדעת מה פתרון התעלומה ומיהו הגבר המיועד לסופי, נבנתה לאט ובצורה טובה.

וכמו בחיים כך בספרים, או שאין כלום או שהכל מגיע בבת אחת…..

הספר מעלה גם את הנושא של דיכאון לאחר לידה, ואימהות שלא מתחברות  לתינוק שלהן ולתפקיד האימהות בכלל. הספר נוגע גם בנושא של דימוי גוף בעיני נשים, נשים שמנות שלא טוב להן עם המראה שלהן וגם החברה והמשפחה לא חוסכת את שבט לשונה מהן.

ועם כל זאת את האי מנהלת קבוצת הנשים הנ"ל. הן יזמיות, הן משתפות פעולה והן מרוויחות היטב מהתעלומה שאופפת את האי כבר עשרות שנים.

אבל כל סוד, במיוחד אם הוא שקר, סופו להתגלות. דודה קוני כבר איננה ורוז אחותה כבר עייפה משמירת הסוד וכך בלי כל התראה היא משתפת את כולם בסוד. בפתרון התעלומה הגדולה. והסופרת משתפת אותנו בפתרונן של תעלומות נוספות שעלו בספר. כך שכל הקצוות נסגרים ואין נושא שנשאר פתוח.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן