Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
יום אחד תפסיד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 366
ג'ק ריצ'ר הוא ג'יימס בונד המודרני – תמיד רוצים עוד!  קן פולט ביקום אקראי, אומר ג'ק ריצ׳ר, פעם ביובל העניינים מסתדרים כמו שצריך. אבל זאת לא אחת הפעמים האלה. ריצ׳ר נוסע באוטובוס בדרכו לשום מקום מיוחד ויש לו את כל הזמן שבעולם כדי להגיע לשם. הוא מסייע לקשיש בצרה. הכול מכוונה טובה, אבל אתם יודעים מה אומרים על כוונות טובות ואת הדרך לאן הן סוללות. עכשיו הוא צריך לתקן את התסבוכת שנוצרה. זוג הקשישים החביב הסתבך עם אנשים רעים מאוד ומהר מאוד גם ריצ׳ר מוצא את עצמו באמצע מלחמת כנופיות אכזרית. הוא חייב להקדים בצעד אחד לפחות את הלווים בריבית, את הבריונים ואת הרוצחים. הסיכויים נגדו אבל ריצ׳ר מאמין שפעם הצדק ינצח, והרעים הם שיפסידו. "מנחם להפליא להיות נתון בידי צ'יילד וגיבורו – אדם טוב שכולנו יודעים שיציל את המצב לפני שימשיך הלאה בדרכו, עם מברשת שיניים בכיס והבגדים שלעורו, שום מקום מסוים ללכת אליו, וכל הזמן שבעולם להגיע לשם." (אובזרבר) "לי צ'יילד הוא האמן המושלם של סיפורו של זר בודד שבא העירה להציל את החפים מפשע, וזהו אחד הספרים הטובים בסדרה... כמו תמיד, האלימות עזה ומהירה. כל אחד שמרגיש מובס מול סיכויים בלתי אפשריים ימצא נחמה בסיפור שלפניכם." (ליטררי ריוויו) "תשכחו ממארוול – כולנו יודעים שג'ק ריצ'ר הוא הנוקם היחיד שחשוב... צ'יילד שוב עושה להטים." (סאן) "מהספרים הטובים של השנה." (האבנינג סטנדרט)

ג'ק ריצ'ר נוסע לתומו באוטובוס כשמזהה איש מבוגר שישן כמה מושבים לידו, כשמעטפה מהבנק מבצבצת מתוך מעילו. ג'ק מסתכל מסביב ומזהה בחור צעיר שזומם על המעטפה עם הכסף של הזקן.

ג'ק יורד באותה תחנה של המבוגר והצעיר ועוקב אחריהם, הוא ידע מה הולך לקרות. כל זה מתרחש לנגד עיניו כשהצעיר מכה את האיש המבוגר ומנסה לשדוד אותו. כשריצ'ר בשטח, לא צריך להיות במתח, הוא מנטרל את השודד ועוזר לאיש המבוגר להתאושש.
חושיו המפותחים של ריצ'ר עובדים שעות נוספות, הוא מתחיל לדבר עם המבוגר ומגלה שהמעטפה מהבנק היתה מלאה בכסף, שהוא צריך להחזיר למלווה בריבית. ריצ'ר לא עוזב אותו, מלווה אותו לביתו ואף עוזר לו בהשבת הכסף למלווה.
ממש במקרה ריצ'ר מוצא את עצמו מתחזה למר שביק ומבין שעכשיו אין לו דרך חזרה, הוא שקוע עד צוואר יחד עם מר שביק ואישתו.

כל הסיפור הזה מתרחש במקביל לעובדה שהעיר מחולקת לחצי ובכל חצי שולטת מאפיה אחרת, אוקראינית ואלבנית. שני הצדדים יריבים מושבעים ועכשיו כשממונה מפקד חדש למשטרה, המתח שובר שיאים…

אתם בטח שואלים את עצמכם עבור מה הזוג שיבק היה צריך כל כך הרבה כסף? גם אני שאלתי את עצמי. ביתם היחידה שהיתה מועסקת בחברה לא קטנה חלתה בסרטן, נזקקה לטיפולים יקרים והסתבר שלא היתה לה פוליסת ביטוח בריאות בתוקף, המעסיק לא שילם את התשלומים בכוונה כי נקלע למצוקה כספית, גם הוא מסתבר מעורב במאפיה.
הוריה בלית ברירה שילמו מכיסם את ההוצאות הכבדות ונאלצו אף ללוות כסף בשוק השחור לאחר שמיצו את כל מה שהיה ברשותם.
הם ניסו לתבוע את המגיע להם אך ללא הצלחה. כעת, משלוו כסף בשוק האפור הם היו נתונים לחסדיהם של פושעים שדרשו מהם ריביות הזויות.
הזוג שיבק היה עמוק בבוץ וריצ'ר לא יכל להתעלם מכך ונשאר לעזור להם.

בינתיים עולם הפשע בעיר חוגג, פרוטקשיינים על ימין ועל שמאל, חיילים של שני הצדדים נרצחים והיריבות עולה. לריצ'ר ברור שהזוג שיבק מסובך איתם, הם הלוו מהם את הכסף. לא רק הזוג שיבק מסובך, גם ג'ק ריצר שהתחזה למר שיבק כשעשה במקומו את העיסקה. הוא לא מסובך עם ארגון פשע אחד אלא עם שניים שרודפים אחריו.

ריצ'ר יעשה את הכל שהאמת תצא לאור ונעזר באבי, מלצרית מקומית שהכיר במקרה. יחד הם מסתכלים בלבן של העיניים לשני הארגונים ויעשו הכל כדי שביתם של הזוג תקבל את הטיפול והזוג שיבק יקבל חזרה את הכסף שמגיע לו ויוכל לישון שוב בלילה.

האם ריצ'ר יצליח? מה יעבור בדרך? האם האמת תצא לאור?

לא תקראו, לא תדעו! ספר עם הרבה אקשן ודמות צבעונית ומרתקת בשם ג'ק ריצ'ר.
אין ספק שלי צ'יילד יודע את העבודה היטב אבל בכל זאת היה חסר לי משהו בסיפור. למרות שזו סדרה, הייתי שמחה אם צ'יילד היה מוסיף רקע לריצ'ר ובטח לאבי שהיתה הדמות המשנית בסיפור. רציתי לקרוא מעט מעבר לאקשן הרצוף של הספר…

ממליצה בחום לאוהבי ג'ק ריצ'ר, קריאה מהנה!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן