Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
יום אחד תפסיד
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 366
ג'ק ריצ'ר הוא ג'יימס בונד המודרני – תמיד רוצים עוד!  קן פולט ביקום אקראי, אומר ג'ק ריצ׳ר, פעם ביובל העניינים מסתדרים כמו שצריך. אבל זאת לא אחת הפעמים האלה. ריצ׳ר נוסע באוטובוס בדרכו לשום מקום מיוחד ויש לו את כל הזמן שבעולם כדי להגיע לשם. הוא מסייע לקשיש בצרה. הכול מכוונה טובה, אבל אתם יודעים מה אומרים על כוונות טובות ואת הדרך לאן הן סוללות. עכשיו הוא צריך לתקן את התסבוכת שנוצרה. זוג הקשישים החביב הסתבך עם אנשים רעים מאוד ומהר מאוד גם ריצ׳ר מוצא את עצמו באמצע מלחמת כנופיות אכזרית. הוא חייב להקדים בצעד אחד לפחות את הלווים בריבית, את הבריונים ואת הרוצחים. הסיכויים נגדו אבל ריצ׳ר מאמין שפעם הצדק ינצח, והרעים הם שיפסידו. "מנחם להפליא להיות נתון בידי צ'יילד וגיבורו – אדם טוב שכולנו יודעים שיציל את המצב לפני שימשיך הלאה בדרכו, עם מברשת שיניים בכיס והבגדים שלעורו, שום מקום מסוים ללכת אליו, וכל הזמן שבעולם להגיע לשם." (אובזרבר) "לי צ'יילד הוא האמן המושלם של סיפורו של זר בודד שבא העירה להציל את החפים מפשע, וזהו אחד הספרים הטובים בסדרה... כמו תמיד, האלימות עזה ומהירה. כל אחד שמרגיש מובס מול סיכויים בלתי אפשריים ימצא נחמה בסיפור שלפניכם." (ליטררי ריוויו) "תשכחו ממארוול – כולנו יודעים שג'ק ריצ'ר הוא הנוקם היחיד שחשוב... צ'יילד שוב עושה להטים." (סאן) "מהספרים הטובים של השנה." (האבנינג סטנדרט)

יום אחד תפסיד

תחילתו של יום בחייו של ג'ק ריצר הנוסע באוטובוס. הוא מבחין במעטפה שמנה מהסוג שכבר ראה בחייו, מעטפה בנקאית, המציצה ממעיל כחול של אדם מבוגר אולי בן שבעים אשר ראשו שמוט מטה. ישן. אך היה עוד אדם שראה אותה…

האיש עם הכסף התעורר עת עצר האוטובוס בחריקת בלמים, תחב את המעטפה עמוק יותר פנימה. ריצ'ר הרגיש כי האיש לא בטוח. ברדת האיש המבוגר , ירד אחריו בחור צעיר. אחריהם ריצ'ר. לאחר מס' מטרים, דחף הבחור את האיש עם הכסף. תפסו ריצ'ר והשיב את המעטפה לבעליו. בלא כוונה מבין ריצ'ר עד מהרה שהוא נמצא בלב סכסוך עמוק קשה ומכאיב עד מוות בין הקוראיאנים לארמנים . שתי כנופיות אכזריות הלוקחות דמי חסות, משתלטות על בניינים ועסקים רבים.

הוא מסייע לקשיש מובילו למקום המפגש עם זה אליו המעטפה ממוענת אך הלז לא הגיע. הקשיש נחרד כיון שאז המחיר יעלה. ריצ'ר מוביל את הקשיש לביתו , שם נחשף לזוג הקשישים לבית שביק  אשר הסתבך עם אנשים רעים מאד. הם לוו בריבית כסף רב בכדי לשלם את הטיפולים הכימותרפיים של בתם אשר לא היה לה ביטוח רפואי כי מעסיקיה לא שילמו ואף הם חלק מהכנופיה. לתומו הציג עצמו ריצ'ר כמר שביק כדי להתחקות אחר המקור וכאן מסתבכת לה העלילה. כששאל את השוער של אחד מבתי העסק בעיר לשמו של אותו אדם הרודף אחר הקשישים, החל מסע של רדיפה אחריו  אשר גובה מחיר דמים גדול .

בתחילה סברו ראשי הכנופיות, כל אחת לחוד כי הוא שייך לאויביהם. כך התחילה מסכת של היעלמויות אנשים משני הצדדים ומוות אכזרי. סיכוייו אל מול שתי הכנופיות  היו אפסיים אך למרבה המזל ולאור כישוריו בצבא האמריקאי הוא מחליט להילחם בכנופיות הללו מלחמת חורמה.  הוא צולח את הדרך בתבונה ובעורמה. הוא חובר לאנשים אשר מסייעים לו .

האם יהיה זה סוף מלחמת הכנופיות? מה יפתיע אותו? ספר מתח כשגיבור הסיפור  הוא כעין "ג'ימס בונד המודרני" / קן פולט.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן