Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
יום אחד
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 280
האשמה הורסת אותנו מבפנים, משמידה כל סיכוי שנמשיך הלאה בחיינו. היא כמו צל שלוחש שלא מגיעה לנו הזדמנות שנייה ומתעתע בנו, אבל לכולנו מגיעה הזדמנות נוספת. אני מוציאה את היומן האחרון מהתיק ופותחת אותו, הכתב המבולגן שלי ממלא את הדפים. רגשותיי חשופים ומוטבעים בדיו כחול. 'הלוואי שיום אחד אהיה מאושרת.' אני תוהה מה הייתי אומרת לאותה נערה אבודה כדי לעודד אותה, לו יכולתי לחזור אחורה בזמן. אני קורעת את פיסת היומן האחרונה ולוחשת לאוויר הקר, 'יום אחד'." ניקול לומדת שכדי לאהוב מישהו מכל הלב היא חייבת לאהוב קודם כול את עצמה. את התחת השמנמן, את החזה הקטן ואת השיער שנראה כמו בלגן אחד גדול. היא מבינה בדרך הקשה שעליה לעשות מה שטוב עבורה, גם אם זה לא תמיד קל. זהו ספרה החמישי של הסופרת אם. אן. אלן. ספריה הקודמים כיכבו ברשימות רבי המכר וזכו לביקורות נלהבות מקהל הקוראים.

ניקול בת החמש עשרה כמו רוב ילדות בנות גילה מרגישה רע. שהיא מכוערת, שכולם שונאים אותה, שהבגדים שלה ישנים, שהחדר שלה לא מעוצב ומה לא? היא סופגת לא מעט העלבות והשפלות מהבנות ה"מקובלות" לכיתה והכל ביחד משאיר אותה בבית, היא אינה רוצה להגיע ללימודים. המצב מחמיר, ההישגים שלה בשפל ובית הספר מבקש להשעות אותה. אביה מבין שאין מנוס ועליו לרשום אותה לבית ספר אחר, פרטי שנמצא בקרבת מקום.

ניקול ושתי חברותיה הטובות אנאבל ומולי מתחילות ללמוד שם בשנת הלימודים החדשה שהן כבר בשנה האחרונה ללימודים.
ניקול לא אותה אחת, אמנם הרגשות, המחשבות והתפיסה שלה לא נעלמות אבל עם הזמן היא גייסה לעצמה בטחון עצמי והיא כבר לא אותה נערה שהיתה שק חבטות של הבנות חסרות הרחמים.
מה שמשלים לה את המהפך היא העובדה שג'סטין, החתיך הבלתי מעורער של בית הספר, סימן אותה מהיום הראשון. הוא היה נראה לה טיפוס מפוקפק, מתנשא, קשוח מידי עם קעקועים ואופנוע, לא בדיוק כוס התה שלה. אבל כמו שאתם מנחשים הם הפכו לזוג, לזוג המפורסם של בית הספר.
ג'סטין דאג לה, גונן עליה מכולם (במיוחד ממי שחשב להסתכל לכיוונה) ובעיקר אהב אותה. אך האהבה היתה חונקת מידי ולפעמים אף מסוכנת. לא פעם הוא איבד עשתונות כשניסה להגן עליה. ניקול הסתירה את הקשר חודשים מפני אביה, היא ידעה בדיוק את הסיבה. כשהפגישה בניהם אביה כבר מהדקה הראשונה, לא חיבב את ג'סטין ולא טרח להסתיר את זה. הקש ששבר את גב הגמל היה אירוע קשה הין ג'סטין לאחיה של ניקול, ראיין.

כשהכל התחיל להיות מסובך, ניקול סיימת את הלימודים ובחרה לברוח מהכל, במיוחד מג'סטין שהתקשתה להפרד ממנו. הלב אמר להשאר, השכל, לברוח כל עוד עודה בה. בתוך תוכה היא ידעה שהקשר איתו לא בריא ושאביה צודק. היא ארזה את "הפקלעות" שלה ועברה לגור עם אחיה בניו יורק, להתחיל חיים חדשים.

אז מה אתם חושבים שקרה? האהבה ניצחה? כדי לדעת את התשובה, כמובן שתצטרכו לקרוא את הסיפור.

סיפור קליל, נחמד וזורם. למרות שהוא על בחורה צעירה, שלא לומר ילדה בחלק מהספר, ולא תמיד הצלחתי להתחבר ולהזדהות עם העלילה כן הצלחתי לראות מעבר לעלילה שלושה נושאים שנגעו בי.
הראשון היה הילדה שהתעללו בה בבית הספר והיא לא היתה מסוגלת להעריך את עצמה ואת היכולות שלה בגלל בנות רעות. יש מקרה דומה שקרוב לליבי שאני מלווה אותו והסיפור של ניקול כנערה שסבלה כל כך גרם לי להתרגש, לכעוס ובעיקר לחשוב שצריך להעלות את המודעות למקרים הללו בקרב בני הנוער, הנושא חשוב מאין כמוהו!

השני ואולי החשוב ביותר היה הסיפור של הקשר השלילי בין ניקול לג'סטין ברגע שהיא ראתה איך הוא מתנהג במצבים מסויימים. למרות שהיא אהבה אותו מאוד זה הדליק לה נורות אדומות והיא היתה מספיק אמיצה כדי להתרחק. לצערי יש כל כך הרבה נשים שלא נדלקות להן נורות או שהן מתעלמות מהן ולבסוף מוצאות את מותן.

השלישי, היא העובדה שניקול הלכה אחרי הלב שלה והחליטה שהיא מנסה להפסיק לרצות את אביה אחיה וג'סטין והיא רוצה לעשות למען עצמה, מה שיעשה לה טוב, היא החליטה להפסיק לחיות בשביל אחרים. היא לוקחת את החיים שלה בידיים!!  יום אחד היא תחיה את חייה, יום אחד…

כמעט כל אחד מאיתנו יכול לקחת משהו מהמסרים הכל כך חשובים שהספר הזה מעביר ולקחת את זה צעד אחד קדימה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן