Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
יום אחד בדצמבר
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 438
לורי בטוחה שאהבה ממבט ראשון קיימת רק בסרטים. אבל יום אחד, בחודש דצמבר מושלג, היא רואה מבעד לחלון אוטובוס מעורפל גבר שהיא יודעת בכל נימי נפשה שהוא האחד בשבילה. עיניהם נפגשות לשבריר שנייה של קסם טהור... ואז האוטובוס ממשיך בדרכו. לורי יודעת שהם נועדו להיפגש שוב יום אחד, ובמשך שנה תמימה היא סורקת כל תחנת אוטובוס וכל בית קפה בלונדון בתקווה למצוא אותו, אך ללא הצלחה. ואז הם שבים ונפגשים במסיבת חג-מולד, כששרה, חברתה הטובה ביותר של לורי, מציגה בפניה את החבר החדש שלה ומסתבר שזהו ג'ק, הבחור מהאוטובוס. אלא מה... בעקבות הפגישה המחודשת מגיעים עשר שנים שבהם לורי, שרה וג'ק חווים אהבות, פרידות, שברונות לב, הזדמנויות מוחמצות וגורלות משותפים.

אנחנו משולש, אבל הצלעות שלו כל הזמן משנות את אורכו. שום דבר מעולם לא היה לגמרי שווה.

עלילת הספר נפתחת בשנת 2008 ומסתיימת בשנת 2017.
לורי היא פקידת קבלה בבית מלון המתגוררת בדירה שכורה בלונדון עם השותפה שלה שרה.
יום אחד, ב 21 לדצמבר, כאשר לורי היתה על אוטובוס צפוף בדרכה הביתה, היא הביטה לשניה דרך החלון וראתה בחור צעיר יושב בתחנת האוטובוס ומרוכז כל כולו בספר שקרא.
לרגע אחד הבחור הרים את מבטו והביט בהשתקפות של לורי מחלון האוטובוס וכמו בסרטים הרומנטיים, כל העולם נעצר.
לורי הרגישה באותה שניה שהיא חייבת לרדת מהאוטובוס כדי לפגוש פנים מול פנים את הזר הקסום הזה אבל נותרה נטועה במקומה.
לורי ניסתה לשדר במחשבה שלה לבחור הזר שיעלה לאוטובוס אבל ברגע שהוא כבר חשב לעשות את זה, האוטובוס התקדם לדרכו והזר נותר מאחור ואילו לורי חשה שהתאהבה ממבט ראשון בפעם הראשונה בחייה.
שנה לאחר מכן, לורי עדיין לא שכחה את הבחור הזר מתחנת האוטובוס, לכל מקום שהלכה היא קיוותה שאולי הוא יצוץ פתאום והיא אף הכניסה את חברתה שרה לסוד העניינים ושתיהן פיתחו אובססיה
למצוא את הבחור הנעלם ששמו הפך להיות "באס בוי".


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר

שרה ולורי מאד שונות זו מזו, שרה היא אש ותימרות עשן שלא בוחלת באמצעים כדי להשיג את הגבר שלה ולא מתביישת להביע את רגשותיה במופגן. היא מאד חברותית ומצליחה בקריירה שלה ואילו לורי
היא שקולה, מאופקת, מתחשבת יתר על המידה באחרים ומרגישה תקועה בחייה המקצועיים, האישיים והרומנטיים.
כל תחילת שנה לורי כותבת ביומן שלה מה היא שואפת שיקרה לה בשנה החדשה אבל זה אף פעם לא קורה.
לקראת השנה החדשה שרה מציעה לערוך מסיבת חג מולד בדירה כדי להכיר ללורי את החבר החדש שלה, ג'ק שאיתו היא יוצאת מספר שבועות והיא לא מפסיקה לדבר עליו.
בערב המסיבה האווירה שמחה והכל מושלם עד ששרה מכירה ללורי את אהבת חייה ג'ק ולורי המופתעת מגלה שג'ק הוא "באס בוי" שלה.
שרה לא חושדת בכלום ולורי לא מתכוונת מבחינתה לספר לה את האמת על ג'ק וכך קורה שלורי משקרת לחברתה הטובה ביותר וגם לעצמה.
שרה מקווה שג'ק ולורי יהפכו להיות חברים טובים ושלושתם יבלו כמה שיותר ביחד אבל היא לא מעלה על דעתה שהנפש התאומה שלה היא גם הנפש התאומה של לורי.
לורי מתייסרת מכל המצב הבלתי אפשרי הזה, היא מנסה להיות מאד עניינית כשהיא נמצאת בחברתו של ג'ק וגם הוא עצמו לא מראה סימן שהוא מזהה אותה מתחנת האוטובוס והיא לא בטוחה שהוא בכלל יודע מי היא.
המפגשים בין השלושה גורמים למבוכה גדולה בין לורי לג'ק ושרה המאוהבת לא חושדת בכלום וזה רק עניין של זמן עד שהאידיליה הזאת תתפוצץ לשלושתם בפרצוף.

העלילה מסופרת מהצד של לורי אבל יש גם פרקים הכתובים מנקודת מבטו של ג'ק.
הספר היה קליל אבל עם עומק, מקסים ורומנטי ונתן לי הרבה חומר למחשבה איך אני הייתי נוהגת במקום לורי. האם את צריכה לוותר על אהבת חייך למען חברתך הטובה ביותר או להילחם על לבו עד זוב דם? אכן דילמה קשה.
מאד אהבתי את דמותה של לורי, בעיקר בהמשך השנים לאחר שהיא התבגרה ולמדה לעמוד על הרצונות שלה. אהבתי את הקשר החזק שלה עם שרה וג'ק. הספר הזכיר לי את סרטי כריסטמס הרומנטיים מבית
היוצר של הולמרק. זהו ספר על חברות אמת, אהבה ממבט ראשון, אומץ ללכת עד הסוף עם האמת שלך ובחירות שאנחנו עושים בחיים – הרומנטיקנים ללא תקנה יתמוגגו ממנו.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן