Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
טיטאנים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 554
טקסס בתחילת שנת 1900; תושביה עדיין מתניידים על גבי סוס ובקושי מכירים את מכשיר הטלפון, והמדינה על סִפה של מהפכה תעשייתית אדירה שתשאיר בעקבותיה אנשים חסרי כול מצד אחד, ותרומם אחרים למעמד של כמעט אלים מצד שני. בעיצומה של תקופה משנה עולם זו בתולדות דרום ארצות הברית מופיעות שתי דמויות  בלתי נשכחות: סמנתה גורדון היורשת הנבונה של חוות הבקר הגדולה לאס-טרס-לומאס, ונייתן הולוויי, בחור טוב לב מחוות חיטה בצפון הרחוק של טקסס. שעה שמשפחותיהם מתחרות על עליונות בעולם החדש הזה, סמנתה ונייתן, שעברם המשותף נטוע בסבך של סודות וכלימה – אוהבים, מאבדים, בוגדים – ושוב אוהבים. בדומה לרב המכר שושנים, ליילה מיצ'אם מגישה לקוראיה סיפור רחב יריעה ונוגע ללב, עתיר מפנים מפתיעים ואהבה עמוקה ונוגעת ללב.

צירוף מקרים הוא דרכו של אלוהים להישאר אנונימי.

טקסס שנת 1900.
במרכז עלילת הספר עומדים בחור ובחורה בני עשרים שביניהם עומד סוד מסתורי.
ביום שנייתן הולווי חגג את יום הולדתו העשרים, הוא קיבל בשורה מפתיעה שטילטלה ברגע אחד את כל עולמו ואת החיים שהכיר עד כה והוא נאלץ לבחור לאין פניו מועדות מכאן.
עד לאותו יום נייתן התגורר בחווה שהיתה שייכת להוריו: מיליסנט וליאון והיה חי שם יחד עם שני אחיו רנדולף בן ה 17 ולילי היפה בת ה 16.
נייתן אהב את החווה והיה היחיד במשפחה שתיחזק אותה אבל כשהגורל התדפק על דעתו ושינה את כל התוכניות שבנה בעמל רב, הוא החליט לעזוב הכל מאחור ולנסוע לדאלאס כדי לעבור לעבוד
כמנהל עבודה בחברה גדולה של קידוחי נפט.
נייתן עשה חיל בעבודתו וחייו החדשים קיבלו תפנית חיובית, הכנות שלו היוותה משב רוח רענן לאנשים החדשים שנכנסו לחייו וגם עצם היותו חריף לשון, חד, דעתן והגון.

סמנתה גורדון היא היורשת היחידה של חוות בקר בשם לאס טראס לומאס דה לה טרינידד.
אמה תמיד קיוותה שסמנתה תנשא לגבר עם מעמד כמו שלה שינהל את החווה ואילו סמנתה רצתה לנהל את החווה בעצמה ולהיות עצמאית.
סמנתה כל חייה נמשכה לכל מה שקשור למאובנים של בעלי חיים פרהיסטוריים וזה משהו שהיא למדה במכינה הקדם אקדמית בקורסים למדעים, ואם יש משהו שהצליח תמיד לרגש אותה זה מציאת
שריד באדמה מאותה תקופה והיא היתה שמחה לחקור יותר אודות חקר הדינוזאורים.
היא בורכה במח מדעי מבריק אבל הוריה והתקופה בה היא חיה מדכאים בה את הצורך ללמוד דברים חדשים וגם להכיר אנשים חדשים.
סמנתה תקועה בחווה והחבר היחיד שלה הוא סלואן סינגלטון שאמה תמיד קיוותה שיום אחד הם ינשאו אבל סלואן בכלל מבלה את לילותיו עם אישה אחרת וחייה של סמנתה לא מובילים לשום מקום שיש בו עתיד מבטיח.

נייתן וסמנתה הם שתי נשמות הקשורות אחת לשניה בעבותות חזקות ונסתרות ויש הרבה אנשים סביבם שמתחילים להבין את הקשר ביניהם אבל שומרים את הפרטים לעצמם אך כמו תמיד, סודות סופם
להתגלות וכשהסוד הזה ייצא לאור הוא ישנה את חייהם של כל הסובבים בעלילה לנצח.

זהו הספר הראשון של הסופרת ליילה מיצ'אם שאני קוראת. הפרקים מחולקים לנקודת מבטה של סמנתה ונקודת מבטו של נייתן.
ההתחלה היתה מבטיחה, באמצע קצת הרגשתי שהתיאורים המייגעים בספר מתישים אותי אבל לקראת הסוף שוב היתה עליה והעלילה חזרה להיות מרתקת ומסקרנת.
טיטאנים זהו ספר על שליטה וכח כמו שהיה לטיטאנים הענקים ששלטו פעם ביקום בתקופת המיתולוגיה היוונית, יש בו מלחמה על עצמאות ושטחים וכניסתם של קידוחי הנפט לטקסס
(לרגע הרגשתי שאני צופה בפרק בסדרה: 'דאלאס') ותככים מאחורי הקלעים כאשר כל דמות בעלילה מסתירה משהו אחר מפני הדמויות הראשיות ולכל אחת מהן יש ביד פיסת פאזל שבסוף הופכת לתמונה שלמה אחת.
הספר כתוב היטב, צריך לקרוא אותו לאט ועם הרבה סבלנות, כי בסופו של דבר הסבלנות משתלמת.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דורית

    כדאי לך לקרוא את שאר הספרים שלה.

    1. חגית בן-חור

      תודה רבה, אקרא 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן