Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חצות בחנות הספרים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 292
חצות בחנות הספרים הוא רומן מסתורין המתאר היטב את חוג האנשים בחנות הספרים, ויותיר אתכם במתח עד הרגע האחרון. לידיה סמית מסתתרת כל חייה. היא עובדת כמוכרת ספרים בחנות מנורת קריאה, מתחבאת בין הספרים האהובים עליה, הקולגות המוזרים שלה ו"צפרדעי-הספרים" – אותם לקוחות קבועים, בודדים ואבודים, המבלים את כל זמנם בעלעול בספרים בין מדפיה העמוסים של החנות. כשג'ואי מולינה, "צפרדע-ספרים" צעיר ומקסים, מתאבד בקומה העליונה בחנות הספרים, מרגישה לידיה שחייה המסודרים נפרמים. לידיה, שהייתה מוכרת הספרים האהובה על ג'ואי, היא היורשת של חפציו המועטים; כמה חפצי נוי וספרים שהשאיר אחריו איש צעיר ואבוד. אבל כשלידיה מעלעלת בספריו, היא מוצאת שהם הושחתו באופן מוזר ובלתי מובן. הספרים חושפים את נפשו המסוכסכת של אדם צעיר, ונדמה שהם מכילים מסר חבוי. לידיה מרגישה שעליה לפתור את התעלומה שהשאיר מאחוריו. מה ג'ואי ידע? ואיך זה קשור ללידיה? מתיו סאליבן הוא בעל תואר מוסמך מאוניברסיטת איידהו. הוא זכה בפרס רוברט אולן באטלר לספרות ובפרס העורך של פלורידה ריוויו וסיפוריו פורסמו בכתבי עת רבים. נוסף על עבודתו במשך שנים בחנויות הספרים Tattered Cover  בדנוור וברוקלין בוקסמית בבוסטון, הוא מלמד כיום כתיבה, ספרות וקולנוע בקולג' של ביג בנד קומיוניטי במדינת וושינגטון. הוא נשוי לספרנית ואב לשני ילדים. *** "דמויות מיוחדות במוזרותן ותיאור מדויק של מקום וזמן הופכים את הרומן הזה, המתפרש על פני כמה דורות, לסיפור על נטישה, ייאוש ובגידה שעלילתו מלאת המצאות ומתוחכמת." פאבלישרס ויקלי. "מתיו סאליבן כתב רומן פשע מותח, שנון, מלא תהפוכות ודמויות מפתיעות מעולמם האהוב של קוראי הספרים"  ג'ס וולטר, מחבר הרומן המצליח Beautiful Ruins "סיפור העלילה המסתורי והאפל בתוספת דמויות אקסצנטריות הופכים את הספר הזה ליוצא דופן" קירקוס ריוויו.

ספר על בדידות וכמיהה למשפחה והשפעתם של אירועים אלימים על מעגל החיים גם שנים אחרי שהתרחשו.

לידיה היא מוכרת בחנות ספרים גדולה כבר מספר שנים. זו חנות של שלוש קומות עם פינות ישיבה וקהל קוראים קבוע שמגיע לחנות מידי יום כדי להעביר את זמנו בקריאה ובהתבוננות באנשים.

אחד מהאנשים האלו הוא ג׳ואי. בחור צעיר, נטול בית ומשפחה, בינו לבין לידיה יש קשר מיוחד. ג׳ואי מעדיף את לידיה על פני המוכרים האחרים.

ערב אחד לידיה שומעת רעשים בקומה העליונה של החנות, בתחילה היא מתעלמת, אך כשהרעשים ממשיכים היא עולה לבדוק ורואה את ג׳ואי תלוי. הוא התאבד בחנות, במשמרת שלה. בכיס מכנסיו היא מוצאת תמונה שלה בילדותה, ביום ההולדת שלה יחד עם חבריה הטובים.

לידיה המומה. הן מההתאבדות והן מהתמונה. כבר שנים שהיא בורחת מעברה וחיה בזהות בדויה. בילדותה היתה עדה לרצח אלים ע"י מי שקיבל את השם "איש הפטיש" – בהתאם לכלי הרצח בו השתמש. רצח שלא פוענח מעולם.

מלבד התמונה, ג׳ואי הוריש ללידיה את כל רכושו. לא הרבה. מעט ספרים, מושחתים ופגומים. כך זה נראה במבט ראשוני. במבט נוסף נראה שהריבועים בספרים גזורים בדייקנות והתווית של הספר אינה תואמת לו. ג׳ואי השאיר לה מסר בחידות.

וכך לידיה יוצאת למסע בעקבות החידות של ג׳ואי, מסע שמפגיש אותה עם אנשים מעברה ומעלה בה זכרונות מהם נמנעה במשך שנים.

לאן הובילו את לידיה החידות של ג׳ואי? מאין השיג ג׳ואי את תמונת ילדותה? האם יש קשר בניהם אליו לא הייתה מודעת? ומיהו איש הפטיש שהשפיעה רבות על עתידה?

כל זאת ועוד תוכלו לקרוא בספר המרתק הזה.

קריאה מהנה.

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן