Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חנות ספרים על גלגלים
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 351
נינה רדמונד אוהבת מאוד את עבודתה כספרנית ובמיוחד לשדך לאנשים ספרים שמתאימים להם. אבל כשהספרייה שבה היא עובדת עומדת להיסגר, היא מוצאת את עצמה בפני שוקת שבורה. בגיל 29, ללא תמיכה כלכלית או עתיד תעסוקתי ועם כמות אדירה של ספרים הממלאים את דירתה, היא מרגישה שמסלול חייה הגיע למבוי סתום. אלא שמודעה בעיתון שמציעה למכירה רכב מסחרי גדול מציתה רעיון במוחה: היא תקים חנות ספרים ניידת שתביא את הספרים לקוראים בכל מקום שבו הם נמצאים. תוך זמן קצר היא מוצאת את עצמה באזורים הכפריים והפסטורליים של סקוטלנד, נוהגת במסחרית ענקית ומלאת ספרים, ומביאה את בשורת הקריאה לתושבים המקומיים. רק דבר אחד חסר לה בחיים: סיפור אהבה סוחף כמו בספרים. כמו בספרים שהיא אוהבת לקרוא, נינה מגלה שגם בחיים עצמם האהבה מגיעה לעתים מהמקומות הכי פחות צפויים. חנות ספרים על גלגלים הוא ספר מרגש, סוחף, מצחיק ומקסים על אישה צעירה שמחליטה לקחת את גורלה בידיה בתקווה לשנות את מסלול חייה. ג'ני קולגן נולדה בסקוטלנד, ואחרי שחיה באנגליה, הולנד, ארצות הברית וצרפת, חזרה בסופו של דבר לכור מחצבתה וכיום מתגוררת צפונית לאדינבורו עם בעלה, שלושת ילדיהם וכלב שעונה לשם נוויל שוט.

יום אחד מבשרים לנינה – ספרנית בת 29 שאוהבת לקרוא ולשדך לאנשים את הספר הנכון עבורם – שהספרייה בה היא עובדת נסגרת והיא מפוטרת. יש לה 2 אפשרויות להמשך. הראשונה לנסות להתקבל ולעבוד במרכז המדיה המודרני והחדש שנפתח, תמורת פחות כסף אך היא תישאר בסביבתה המוכרת. השנייה היא לקנות מסחרית גדולה ומגושמת, לעבור לסקוטלנד ולפתוח חנות ספרים ניידת.

נינה החולמנית והדי פאסבית מפתיעה ובוחרת באפשרות השנייה. היא פותחת חנות ספרים במסחרית, עוזבת את כל מה שמוכר לה ונוסעת אל הלא נודע. בדרך היא פוגשת אנשים ססגוניים ומשונים: מארק, נהג קטר אותו היא פוגשת במקרה כשהוא כמעט דורס אותה ואת המסחרית שלה. מארק הוא מהגר מלטביה עם עיניים יפות וטובות, הוא חולמני כמו נינה ואוהב ספרים. לנוקס הוא בעל הבית החדש של נינה, חוואי זעפן, מחוספס, גרוש ואוהב חיות. איינזלי נערה מבית קשה המסתירה סוד ועוזרת לנינה בחנות.

האם נינה תצליח להשתלב בכפר הסקוטי? האם החנות הניידת שלה תנחל הצלחה או שמא כישלון? האם נינה תמצא את האהבה שהיא כה מייחלת לה?

דעתי על הספר:

"חנות ספרים על גלגלים" הוא ספר חמוד ומקסים ומיועד בעיניי בעיקר לאוהבי ספרים. המסר שלו הוא די כללי: לכו אחרי החלומות שלכם ותעשו הכול על מנת להגשימן. זה מה שנינה עשתה וזה די השתלם לה. הסוף היה רומנטי ומתוק ואפילו די צפוי.

נינה היא אחת הגיבורות הטובות והחמודות שיצא לי לקרוא עליהן אבל אין בה הרבה מעבר לכך. היא די הססנית ופאסיבית. למעשה, הדבר הכי נועז שהיא עושה זה לקנות את המסחרית ולעבור לסקוטלנד, וזה קורה די בהתחלה. שאר הפעולות שלה הן די צפויות. היא לא משתנה למרות שהסביבה שלה והאנשים המקיפים אותה משתנים. זה קצת אכזב אותי שהגיבורה הראשית לא מתפתחת, לא עוברת איזשהו תהליך במהלך העלילה. הכול מסתדר לה כמו במטה קסמים והדבר היחיד שמשותף לי ולה הוא אהבתנו לספרים.

אני מודה שאת מרבית הספרים המוזכרים בספר אני לא מכירה ולא בטוחה שהם בכלל תורגמו לעברית וזה קצת מצער. אני די קיוויתי לסיים את הקריאה עם רשימת ספרים להמשך. הספרים שכן הכרתי הם אלו הקלאסיים והמפורסמים כמו גאווה ודעה קדומה.

"חנות ספרים על גלגלים" הוא ספר מתוק אבל לא כזה שאחזור אליו שנית או שנחקק בזיכרוני. כיף להעביר איתו את הזמן ונינה היא כמו כל בחורה רגילה שלא מותירה חותם מיוחד. היו לי ציפיות גבוהות מהספר אך לצערי הן לא התממשו למרות שנהניתי להעביר איתו את הזמן.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. רויטל

  חיפשתי את הספרים שהוזכרו בספר גן בעברית וגם באה ולא מצאתי. בעיקר עיניין אותי "על הגגות אבל לא מצאתי ספר באנגלית שמתאים לתיאור

 2. רחל ביו

  גם אני לא וחבל…

 3. עמיחי גיל

  רומן רומנטי במירעו. עושה רושם שנכתב בשטאנץ. היה מתאים לו הודפס בוורוד.

  1. רחל ביו

   לא מסכימה לגמרי…הוא חמוד אבל כן היה לו יותר פוטנציאל.

 4. דפי

  ספור שטחי ושטוח,דמויות לא מורכבות,לא אמין ומאכזב. (הדבר היפה היחידי היו תיאורי הטבע.)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן