Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חמישים וחמש
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 320
אל תחנת משטרה קטנה בעיירה נידחת באוסטרליה מגיע גבר צעיר פצוע עם סיפור מצמרר: הוא נחטף וכמעט נרצח בידי נהג שלקח אותו טרמפ. כעבור זמן קצר מגיע לתחנה בחור המתאים לתיאור שמסר המתלונן, ובפיו אותו סיפור עצמו, רק הפוך. על שריף העיירה, צ'נדלר ג'נקינס, גבר גרוש המגדל לבד את ילדיו, לבחור למי להאמין. הסיפור מסתבך כשמתברר שמדובר ברוצח סדרתי. החקירה עוברת לידיו של מפקח משטרה מהעיר הגדולה, חברו מנוער ואויבו בהווה של ג'נקינס, והשניים – שבעברם סוד אפל – צריכים לשתף פעולה כדי להציל את העיירה מהאיום המרחף עליה.

הוא רצה שאני אהיה חמישים וחמש.

צ'נדלר ג'נקינס התגורר כל חייו בווילברוק, עיירה שכוחת אל הנמצאת באזור מדברי של אוסטרליה. לאחר שגרושתו עזבה אותו והותירה אותו עם שני ילדיהם, הוא ידע שווילברוק תשאר לנצח הבית של שלושתם.
צ'נדלר הוא השריף של העיירה וכאיש חוק בעיירה כזאת מבודדת הוא לא מתמודד עם יותר מידי דרמות אבל יום בהיר אחד וטיפוסי בווילברוק, משהו לא צפוי קורה.
לתחנה נכנס בחור בשנות השלושים לחייו כשהוא בסערת רוחות וטוען ששמו גבריאל ווילסון והוא נחטף ע"י רוצח בשם הית' שרצה להפוך אותו לנרצח ה 55 שלו.
גבריאל שהגיע מפרת' כדי לחפש עבודה באזור, מספר לצ'נדלר שהית' אסף אותו טרמפ, סימם אותו, חטף אותו וניסה לרצוח אותו אבל הוא הצליח בכל זאת לברוח ממנו בעור שיניו.
לאחר שגבריאל מוסר את עדותו במשטרה הוא נלקח לבית מלון מקומי למנוחה והשגחה של שוטר צמוד ואילו השוטרים יוצאים למסע חיפוש אחר הרוצח המבוקש.
צ'נדלר לא בטוח האם גבריאל המציא את כל הסיפור או שמשהו באמת קרה לו ורוצח סדרתי מסתובב שם בחוץ אבל מה שבטוח זה שהוא ייאלץ לגייס יחידת חילוץ יותר נרחבת, כי למצוא בן אדם אחד בתוך האאוטבק העצום יהיה כמו למצוא מחט בערימה של שחת.

בדיוק כשצ'נדלר וצוותו מתכוננים לצאת למסע החיפוש המייגע שלהם, מגיעים לתחנת המשטרה חוואי מוכר כשהוא מוביל אדם זר העונה לתיאור של הית' הרוצח הסדרתי.
הגבר הזר שאכן מתגלה כהית' טוען שלא רק שהוא לא רוצח סדרתי אלא הוא עצמו נחטף ע"י גבר בשם גבריאל שניסה לרצוח אותו.
צ'נדלר אובד עצות, שני אנשים זרים טוענים שהותקפו ע"י האחר אבל מי דובר שקר ומי אמת ומי התוקף האמיתי שרצח 54 אנשים?
כשצ'נדלר מגיע למלון כדי לקחת את גבריאל לחקירה, הוא מגלה שהוא נעלם ועכשיו הוא צריך לצאת לצייד אחריו אבל לא ברור אם גבריאל הוא נמלט מבוהל או רוצח סדרתי.
לעזרתו של צ'נדלר מגיע מיצ'ל אנדרוז (מיץ') שהיה בעבר חברו הטוב והשותף שלו והיום הוא מפקח בעיירה אחרת ובעצם הוא עכשיו הבוס שלו, צ'נדלר ומיץ' לא נפגשו במשך עשר שנים ויש ביניהם חשבונות פתוחים ומטען כבד שכל אחד מהם נושא בקרבו.
צ'נדלר מרגיש שהוא והצוות סובבים סביב הזנב של עצמם והחקירה מגיעה למבוי סתום ולא מתקרבת לפתרון אבל כשסודות מהעבר מתחילים להתגלות, צ'נדלר עלול לאבד את האנשים היקרים לו מכל.

העלילה נעה בין העבר לפני עשר שנים בו צ'נדלר ומיץ' נשלחו יחד למשימה של איתור אחר גבר שנעלם ביבשת לבין ההווה שבו השניים מתאחדים לחיפוש אחר גבריאל וחקירת האמת בעקבות הפרשה.
אתם זוכרים שבשנות השמונים יצא סרט משובח בשם: "החשוד המיידי"? בסרט היתה דמות מתעתעת וערטילאית בשם קייזר סוזה! אז כשהתחלתי לקרוא את הספר הזה, מיד היה לי דה ז'ה וו על הסרט הזה.
דמותם של גבריאל והית' היתה מאד מתעתעת ועד הפרקים האחרונים לא הצלחתי לזהות מי משקר ומי דובר אמת.
אני לא יכולה להגיד שהרגשתי שאני קוראת מותחן מורט עצבים, ההתחלה היתה מרתקת ומסקרנת, אבל בהמשך העלילה נעה על מי מנוחות ולא היו יותר מידי דרמות ואקשן, אפילו הרגשתי שהעלילה קצת נמתחת כמו גומי אבל עדיין מאד נהנתי לקרוא אותו, אהבתי מאד את דמותו המוסרית והרגישה של צ'נדלר והסוף הותיר אותי עם סימני שאלה – מומלץ לקריאה!

קריאה מהנה.

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן