Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
חלון אל המפרץ
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 344
אחרי עשרים שנה שבהן גידלה את ילדיה לבד, ג'נה מצפה לחיים החדשים והשקטים שממתינים לה, וכן, אולי גם לאהבה חדשה שתצוץ? היא לא בטוחה שהיא מוכנה לתת לגבר חדש להיכנס לחייה, עד שמפגש אחד, מקרי ומסחרר, משנה את דעתה. בעקבותיו ג'נה מבינה שהיא חייבת ללמד את עצמה להאמין שוב באהבה ולאמץ אל לבה את הבלתי צפוי – כדי שתוכל לחיות את החיים שתמיד חלמה עליהם. חלון אל המפרץ הוא רומן שובה לב על כוחן של התחלות חדשות ועל היכולת לפרוש שוב כנפיים ולהגשים חלומות, כי אף פעם לא מאוחר מדי.

יש חלומות שפשוט חייבים להידחות. חיכינו לראות את פריז כל השנים האלה, אז מה זה עוד שנה אחת של ציפייה?

ג'נה ומורין הכירו בשנה הראשונה שלהן בקולג' כשהן למדו יחד בקורס לצרפתית.
הן חלמו לטוס יחד לפריז אחרי הלימודים ותיכננו הכל לפרטי פרטים במשך שנתיים אבל אז מורין זרקה פצצה לאוויר: היא בהריון מהחבר שלה פיטר ולא תוכל לבוא עם ג'נה לפריז וכך החלום נגנז.
שנים רבות לאחר מכן, ג'נה נאלצת להיפרד מבתה אלי שעוברת ללמוד באוניברסיטת וושינגטון ולפתע הקן שלה מתרוקן והיא צריכה להסתגל לשינוי ולשקט שאופף אותה.
לאחר שג'נה התגרשה מבעלה הלא מתפקד, קייל, היא נאלצה במשך 16 שנה לגדל לבד את שני ילדיה פול ואלי.
היא תיפקדה כאם ואב עבורם, ילדיה מילאו את כל עולמה ועכשיו כששניהם בקולג' יש לה הרבה זמן לעצמה והיא לא בטוחה שהיא יודעת מה לעשות עם כל הזמן שהתפנה לה והדבר היחיד שנותן לה קצת נחת זה הישיבה בסוף כל יום מול חלון הקוטג' שלה שמשקיף למפרץ אליוט בעיר שלה, סיאטל.

חייה של ג'נה תמיד היו עמוסים ותובעניים בין גידול הילדים לבין עבודתה כאחות בבית החולים ועכשיו היא יכולה לנוח קצת ממירוץ החיים ומי יודע, אולי היא תגשים סוף סוף את חלומה להגיע לפריז.
מורין שהתגרשה אף היא מבעלה פול מתכננת יחד עם ג'נה את הטיול שלהן לפריז, עכשיו כששתיהן רווקות והילדים שלהן גדלו ופרשו כנפיים, הגיע הזמן לחזור לחלום הישן אבל אז קורה שוב דבר לא צפוי, אמה של ג'נה נופלת ושוברת את הירך וג'נה כאחות מזה עשרים שנה, מרגישה שהיא לא יכולה לנטוש אותה והיא נאלצת להיות שם בשבילה ולעזור לה בתקופת השיקום שלה.
מורין שעובדת כבר שנים בתור ספרנית רווה נחת מבתה ויקטוריה שנשואה למהנדס והחיים שלה נעים במסלול הנכון. מורין וג'ינה שבעו מדייטים כושלים, הן רגילות לחיות לבד ולשלוט על חייהן.
ג'נה ומורין שונות זו מזו, ג'נה תמיד היתה הכייפית מבין השתיים ומורין היתה החנונית הלמדנית, זאת שהיתה אובססיבית לסדר וניקיון ופחות נועזת ויש לה גם סטנדרטים גבוהים כשזה נוגע לגברים.
ג'נה מנסה להנות מהחופש שלה אבל היא לא מפסיקה לדאוג לילדיה הרחוקים והיא מתקשה להשלים עם העובדה שהילדים שלה הם אנשים מבוגרים בפני עצמם ואין לה יותר שליטה על החיים שלהם, הבחירות או המעשים שלהם.
האם יצליחו ג'נה ומורין להגיע למנוחה ולנחלה שלהן? האם יגיעו השתיים לעיר האורות פריז?

הפרקים מחולקים לסיפורה של ג'נה ולסיפורה של מורין.
לספריה הקסומים של דבי מקומבר נחשפתי לראשונה כאשר קראתי ספר שלה באנגלית שנקרא: A girl’s guide to moving on הספר הזה היה מאד מיוחד בעיני ונכנס לי עמוק ללב ומיד אחריו התאהבתי בדבי שוב מחדש כשקראתי את ספרה: "בית ליד הים" שיצא בהוצאת תכלת.
לסופרת הזאת יש את היכולת לדבר על נושאים אמיתיים שנוגעים בכל אחד מאיתנו וכל ספר שלה מרגיש לי כאילו היא כותבת על החיים האישיים שלי, אני מאוהבת בכתיבה שלה ולא פחות אוהבת את הכריכות של הספרים שלה.
אהבתי מאד את דמותן של ג'נה ומורין, הזדהתי עם תחושת התקיעות שלהן, הקושי לזרום עם החיים ולעשות שינויים קיצוניים בגילן ובזמן שהן המשיכו לתכנן את הטיול הנצחי לפריז, העולם סביבן המשיך להתנהל כסדרו ולשבש להן את התוכניות.
ג'נה ומורין יצטרכו ללמוד משהו על שחרור, על פתיחות, על הכנסת אהבה לחייהן ועל ספונטניות ובסופו של דבר כמו שאומר בוגרט: תמיד תהיה להן פריז.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. בתאל

  יש את הספר כתוב?

  1. חגית בן-חור

   כרגע ניתן להשיג אותו רק בדיגיטלי ולא במודפס.
   אני קראתי אותו דרך האפליקציה של אתר "עברית".

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן