Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חלום על איטליה
תגית:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 367
למכירה: בית מתפורר בדרום איטליה המחיר המבוקש: אירו אחד. שלושה זרים מגיעים לעיירה ציורית השוכנת על צלע גבעה בשם מונטנלו. כל אחד מהם חולם לקנות בית עתיק מט ליפול תמורת אירו אחד בלבד – וכל אחד מהם חולם על הרפתקה חדשה. אליס רוצה בית. אדוארד רוצה לברוח מהחיים שמשרים עליו תחושת מחנק. מימי נחושה להתחיל מחדש אחרי שבעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת. ויש עוד אורחת חדשה בעיירה שמניעיה האמיתיים טרם התגלו... עבור כל אחד מהם, מונטנלו צופנת הבטחה שונה לאושר. האם יוכלו להגשים את החלום שלהם על איטליה ולהפוך אותו למציאות? ניקי פלגרינו נולדה בליברפול ובילתה את חופשות הקיץ בילדותה עם בני משפחתה בדרום איטליה. כיום היא גרה בניו זילנד עם בעלה קארני ושלל סוסים וכלבים. היא עובדת כעיתונאית וספריה הופיעו ברשימות רבי המכר בבריטניה, אוסטרליה וניו זילנד ותורגמו ליותר מעשר שפות.

 

אם הייתם רואים את המודעה הבא מה היה עובר לכם בראש?

"בואו לחיות את החלום שתמיד חלמתם על איטליה. הינה ההזדמנות שלכם לקנות בית משלכם בדרום איטליה בפחות ממחיר של כוס קפה. העיירה ההררית הציורית מונטלו מוכרת כמה מהמבנים ההיסטוריים שלה תמורת יורו אחד בלבד לכל מבנה. התנאים היחידים הם ההתחייבות הרוכשים לשפץ את ביתם נחדש תוך שלוש שנים, ולתרום בדרך משמעותית לקהילה הקטנה והידידותית.
כדי לבחון את האפשרות להתקבל כתושב עתידי של מונטנלו, צרו קשר עם ראש העיר סלביו ולנטיני.
בואו לחיות את החלום שתמיד חלמתם על איטליה תמורת יורו אחד".

ראש העיר של מונטנלו היה מתוסכל. הוא התמוגג מהעיירה היפה שעמד בראשה, מהאויר הטוב שלה, מהסימטאות הייחודיות עוד מימי הביניים ומהאוירה המיוחדת ששררה בה. הבעיה היתה שהוא הרגיש שהעיירה בורחת לו בין הידיים שצעירים עזבו אותה ולא ראו בה את העתיד שלהם. הוא הרגיש שהיא דועכת לכן החליט לפרסם את המודעה ברשת.

מימי היתה נשואה באושר, לפחות כך הרגישה. בעלה הרגיש אחרת שהודיע לה ששכר דירה לעצמו ושהנישואים שלהם הסתיימו, היא נאלצה לצאת לדרך חדשה.
לפני הפרידה תכננו לעזוב את לונדון לגור בכפר קטן ומרוחק, עכשיו החליטה לעשות זאת בעצמה, היא הרי יכולה לעבוד מכל מקום, הילדים כבר עזבו את הקן.
מודעה ברשת על בית בעיירה באיטליה תמורת יורו אחד שלחה אותה למסע.

אדוארד הרגיש לא מסופק מחייו, על פניו יש לו הכל. בן זוג אוהב, בית מתוקתק, חברת נפש, חיים טובים אבל משהו היה לו חסר, משהו מרגש, משהו מסעיר, משהו שונה. אותה מודעה על בית באיטליה תנורת יורו אחד הוציאה גם אותו למסע.

אליס ובעלה גרו בבריסטול בשכר דירה מופקע מעל שתי מסעדות הודיות שהסריחו מקארי. היא חלמה על בית משלה, מעוצב, עם דברים יפים טבל ידעה שעם המחירים המופקעים של הבתים, אין סיכוי שיוכלו להרשות לעצמם בית משלהם. מודעה בעיתון שינתה את חייהם של הזוג שהתפרנס בקושי, מודעה על בית באיטליה תמורת יורו אחד.

סלביו, ראש העיירה הוא בחור צעיר, רק בן שלושים שבדיוק נכנס לתפקיד. הוא ידע שמשימה לא פשוטה לפניו, לפתח את העיירה המנומנמת, אך היה נחוש לעשות הכל כדי שהפרוייקט החדש יצליח. יחד עם הסגן שלו הם ממיינים את מבול הפניות שקיבלו כשהם בוחרים בפינצטה את המועמדים ישזכו לקנות בית תמורת יורו אחד בלבד, פחות מכוס קפה.

רוצים לגלות איך כל הדמויות ישתלבו לסיפור מקסים אחד? לא תקראו, לא תדעו!

ספר קליל, ש"עשה לי נעים", העביר לי את הזמן בטיל וגרם לי לרצות לארוז טרולי ולהמריא לאיטליה.
הנופים, העיירה המיוחדת, האנשים הצבעוניים, האוכל המגרה והרעיון של שינוי בחיים הפך את קריאת הספר לחוויה נהדרת עבורי.
הערכתי כל אחד מהגיבורים שהעזו להשאיר את החיים הישנים מאחור ובחרו לצאת לדרך חדשה אפילו שהיא על גבול הלא נודע.

לגמרי ממליצה, תהנו!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן