Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
חי את השקר
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 242
עולמה של ניקול, רואת חשבון מצליחה, מתהפך לאחר גירושיה, והיא מחליטה להקדיש את זמנה וכוחותיה לשני הדברים החשובים ביותר בחייה – לבנה הקטן ולעבודתה. "הגברים יכולים לחכות," היא אומרת לחברתה הטובה, ולמעשה מנסה לשכנע את עצמה, אבל אז מתערב הגורל בדמות רזי, איש עסקים שרמנטי שהופך את עולמה. חי את השקר הוא רומן שנכתב בהשראת סיפור אמתי על ניקול, גרושה צעירה, שנקלעת למערכת יחסים עם בן זוג שלכאורה נראה מושלם. רזי הוא אקדמאי, איש עסקים חובק עולם, שמצליח לתעתע בה ובסובבים אותו בכריזמה שלו ובקסמו. במשך השנים הקול הפנימי של ניקול שב ומתריע שמשהו גדול מתרחש מאחורי גבה. כחצי שנה אחרי היכרותם היא מגלה שהוא נשוי, שהמדען שהיה שותפו העסקי התאבד, ובהמשך, אף שהם נישאים ומקימים משפחה והחיים נראים מבטיחים מאי פעם, מתבררים לה דברים נוספים על חייו ועל התנהלותו בעבר ובהווה. כשכלו כל הקצין היא מחליטה לצאת ולברר מי הוא בעלה, אב ילדיה. כשהיא מגלה טפח, היא נתקלת בשקרים ובסודות נוספים. ניקול היא אישה חזקה, במקום להתרסק היא בוחרת בתחכום רב לחלץ את עצמה ואת ילדיה מקשר חולני, הרסני, רווי סודות ושקרים, שאדם נורמטיבי לא היה יכול לדמיין אותם אף שכל הסימנים היו שם. חי את השקר הוא ספר הביכורים של רייצ'ל סאן וספרה התשעה-עשר של אורלי קראוס-ויינר, מחברת רבי-מכר שבין ספריה הבולטים: "התרוממות", "דיוקן הונגרי", "זאבים בשלג", "אהבה ודעות קדומות", "מאושרת בדרכה" ו"מפורסמת בעל כורחה".

ניקול, בחורה צעירה ונאה, מנהלת כספים בחברה מכובדת היא אמא לאיתי, אם חד הורית.

כשבילתה בבריכה השכונתית עם איתי, היא פגשה את רזי, גבר חתיך שהיה נחוש בדעתו להשיג את ניקול ולהזמין אותה לצאת. לרזי ילדים משלו, איש עסקים, איש העולם הגדול.
הם נפגשו לדייט ראשון, ראו כי טוב ומערכת היחסים שלהם התפתחה במהירות. היתה משיכה גדולה בניהם והתאמה בתחומי העניין. נשמע ורוד, נכון? אז זהו שלא.. הודעת טקסט שקיבלה ניקול טורפת את כל הקלפים.

ניקול הבינה שרזי מעולם לא הצהיר מפורשות שהוא גרוש. למרות שהתקשתה להאמין להודעה שקיבלה, שרזי עדיין נשוי, היא החלה לחשוב על כך ואז עלו בה ספקות. היא הרגישה שהיא חיה בשקר.
כשהיא מתעמתת עם רזי, הוא מספר לה שהוא פרוד, חי עם אישתו באותו הבית ומחכה שהחברה שלו תפרוץ כדי להתגרש מאישתו. זה רק עניין של זמן הוא מבטיח לה וניקול מחליטה להאמין לסיפור שלה ולבחור באהבה, לבחור ברזי.
הודעה נוספת שהיא מקבלת, גם היא ממספר חסום, גורמת לה לחשוב שוב. ניקול נתקלת בבחור שעוקב אחריה וכך היא פוגשת את הבלש הפרטי שנשלח לעקוב אחריה. הוא מספר לה גירסה חדשה לגמרי על רזי. היא מתקשה להאמין לו, אך הוא בהחלט מצליח להטיל בה ספקות. לאט לאט היא מגלה שרזי הוא לא בדיוק הבחור שהיא התאהבה בו.
היא לא נשארת חייבת ועושה הכל כדי לחשוף את האמת, גם כשהיא כואבת.

ניקול אוהבת "לחיות על הקצה", היא מעמיקה את קשריה עם רזי והסיפור מסתבך.

מה תגלה ניקול? מה מסתיר רזי?

ספר קליל וזורם על בחורה שרק חיפשה אהבה וגבר להתחיל איתו פרק ב' מוצלח.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. Avatar
    מוניק.מש

    הי שרון הערות לחוות הדעת שלך הסיפור מסופר מהצד של ניקול על רזי .כתבת שניקול״. היא הרגישה שהיא חיה בשקר.״ ובנוסף כתבת ״ ניקול אוהבת לחיות על הקצה״-תיקון -יש פה תעתוע-לכאורה איש עסקים מצליח,אח פרופסור ואבא שתרם לביטחון המדינה אבל…אדם נורמטיבי לא יכול היה לזהות שזו רק תפאורה אף שכל הסימנים היו שם. כלומר היו סימנים רמזים לאורך כל הסיפור ורק שנערמו וניקול יוצאת למסע ומגלה ערמות מבינה שרזי חי בשקר וכיוב כמו שמצוין בגב הספר. ולא כמו שכתבת כאן למעלה . תודה

  2. שרון בצלאל
    שרון בצלאל

    זה ברור ומובן, כתבתי שניקול "חיה על הקצה" מאחר והיא הרגישה משהו מוזר, היו נורות אדומות והיא בכל זאת בחרה להעמיק את הקשר. כך בכל אופן אני התרשמתי מהסיפור

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן