Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חיסול ממוקד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 427
כשצוות ריגול אמריקני חשאי הפועל באזור סוריה נתקל במארב ומותקף, כל הסימנים מצביעים לעבר מודיע מסוכן בבריסל. אל משימת חיסולו של המודיע מוזעק סקוט הרוואת, סוכן האנטי-טרור המומחה בביצוע משימות מיוחדות. אך בעודו מחפש את המודיע, נתקל הרוואת ביריב מסוכן וקטלני פי כמה – סוכן קווקזי בשם סשה באסייב, שכילד שרד התקפת טרור מחרידה ובעקבות הטראומה הפך למכונת הרג שמטרתה אחת ויחידה: לחסל כמה שיותר אמריקאים. ככל שמתקפות הטרור מתגברות ואף מגיעות עד לפתחו של הבית הלבן, הרוואת מוצא עצמו במירוץ על חייו. מווינה, בריסל וברלין, עד מלטה, ירדן וסוריה – הוא ייאלץ למתוח את יכולותיו עד הקצה כדי להתמודד מול הרשע המוחלט המאיים למוטט את עולמנו. סקוט הרוואת, גיבור ספריו של בראד תור, הוא סוכן מסוג אחר. הוא פועל מחוץ לכל המסגרות הרגילות ומותח את הגבולות עד הסוף, מבלי לפחד מהתוצאות ההרסניות שהוא עלול לשאת בהן במקרה של כישלון. כי מבחינתו – כישלון הוא דבר שאינו בא בחשבון!

אשלי פוסטר היא קצינת איסוף של הסי.איי.אי. המוצבת בשגרירות ארה"ב בעמאן שבירדן.
היא קובעת עם שתי חברות מסגל השגרירות להעביר סוף שבוע של כייף וחוויה מדברית בבית בטוח של הסי.איי.אי באנבר, עיראק.
החבר שלה, קן ברגלונד, שעבד בחטיבה לפעולות מיוחדות, חיכה לה בבית של הסי.איי.אי. יחד עם ששת חברי צוותו.
אספקת הציוד של חברי הצוות כמעט ונגמרה והם היו בינתיים תקועים בדירת המסתור כשבוע כשהם עוקבים אחרי מבוקש בכיר בדאעש.
קן חשב שזה יהיה רעיון טוב אם אשלי תגיע לבקר ועל הדרך תספק להם את המזון שהם צריכים כמובן בלי ליידע את לנגלי.
בעודם יושבים לאכול,  התפוצצו מטחי פצמרים מהשמיים על אנשי הצוות והנשים.
הנשים ברחו לבור מסתור מתחת לאדמה בזמן שהגברים המשיכו להלחם מהקרקע אבל במהרה הצליחו הג'יהדיסטים לגבור על הלוחמים האמריקאים ולהסתער לתוך הבור בו נמצאו הנשים.

הקרב היה קצר. לאשלי היו רק שתי מחסניות. כשנגמרה לה התחמושת, הג'יהאדיסטים הסתערו פנימה. בתוך כמה שניות,  החל הגרוע מכל. (עמ' 19)

באותו זמן, בוינה אוסטריה, מיודענו סקוט הרוואת (סוכן אנטי טרור המתמחה במבצעים מיוחדים והופיע גם בספרו הקודם של בראד תור-הכרזת מלחמה) נמצא במשימת מעקב אחר טרוריסט מבוקש ומחסל אותו, לאחר מכן, הוא מגיע מותש למלון שלו כדי לבלות את שאר שהותו בעיר עם לארה, בת הזוג שלו.
למחרת הם עולים על ספינה לבודפשט ושם נפרדות דרכיהם, לארה שבה הביתה  והרוואת ממשיך למשימתו הבאה בבריסל שם מחכה לו קצה חוט שאמור לגלות לו פרטים על המחדל שנעשה בדירת הסי.איי.אי בעיראק במהלכה נהרגו 13 אמריקאים.
הרוואת מאשים את עצמו במותם של החיילים בעיראק כי הוא זה שהציב אותם בדירה כדי לעקוב אחר המבוקש לפי מידע מודיעיני שקיבל.
הוא מתחיל במצוד אחר איש הקשר שלו בבריסל, ד"ר סאלח אבעוד, שיוכל אולי להאיר את עיניו לגבי המקרה הנורא בעיראק. הבעיה שעקבותיו של סלאח נעלמו באפילה.

כלפי חוץ, ד"ר סלאח אבעוד היה אדם מצליח. לאף אחד בשכונה לא היה מושג על העבר הפלילי שלו. אפילו הממשלה הבלגית לא ידעה כלום. (עמ' 38)

כאשר אבעוד נמצא מת בדירת המאהבת שלו,  מבין הרוואת שיש לו עסק עם מקצוען.
בינתיים, בבית הלבן הרוחות גועשות כאשר באנטליה מזכיר ההגנה האמריקאי ריצ'רד דבון נרצח על ידי טרוריסטים עלומים.
תוך ארבעה ימים נרצחו באכזריות עשרים ושניים אמריקאים ומבחינת נשיא ארצות הברית זאת הכרזת מלחמה.
יועציו של הנשיא חושבים על דרכים כיצד לחסל את דאעש בצורה שלא תהרוס את היחסים הדיפלומטים עם המדינות המוסלמיות ובלי שישראל תפגע כמדינה שחיה בשכנות לאזורים החמים.
בזמן שבבית הלבן, הנשיא ויועציו מנסים למצוא פתרון לבעיית הטרור האיסלאמי ומעלים חשד כבד שיש מדליף מהצד האמריקאי שעוזר לטרוריסטים, הרוואת מגיע לפרנקפורט בניסיון לאתר את החשוד ברצח אבעוד, בחור חמקמק ומקצועי מחבר העמים.
הרוואת ממשיך במסעו ברחבי גרמניה ומגיע עד למלטה כדי לחקור חשודים ואף ממשיך משם לירדן וסוריה, אם ייכשל במשימה שניתנה לו, מעצמה אחרת תשלוט על סוריה במקום אמריקה וזה הדבר האחרון שהאמריקאים רוצים שיקרה.

כשאנשים רעים מתקבצים יחדיו, על הטובים להתאחד; ולא, הם ייפלו, בזה אחר זה, קורבנות לא ירוחמו במאבק בזוי. (עמ' 424)

מיהו המדליף האמריקאי שמעביר מידע לאנשי דאעש והאם יצליח הווארת במשימה הבלתי אפשרית שלו להצלת ארה"ב?
קראתי את הספר 'חיסול ממוקד' בנשימה עצורה, בדיוק כמו את ספרו הקודם של בראד תור (הכרזת מלחמה), הרוואת הוא סוכן קר רוח ולוחם בנפש אבל עדיין מצליח להראות נקודות אנושיות באישיותו וקשה שלא להתאהב בו.
אוהבי המותחנים יהנו מאד מהספר הזה, מומלץ מאד לקריאה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן