Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חיובית סיפורה של נשאית HIV
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 396
הוא היה זר כהה עור מאיי הבהאמס, חתיך וכריזמטי. היא הייתה נערה בת תשע-עשרה מבית קשה-יום. כמו מכושפת הלכה שבי אחריו ונסחפה למערכת יחסים רצופה בשקרים, בבגידות ובבריחה מהמשטרה, בעוד הוא הולך ומתברר כאדם שונה לחלוטין מהאופן שבו הציג את עצמו. כשגילתה שהדביק אותה ב-HIV היה מאוחר מדי. אך כשגילתה שהדביק נשים נוספות, החליטה להיאבק נגדו במשפט אשר הסתיים בהרשעתו, בגזר דין של מאסר עולם ובכליאתו מאחורי סורג ובריח. במשך שש-עשרה שנה שמרה את דבר נשאותה בסוד, אך מותו הפתאומי של בעלה הזכיר לה שהחיים קצרים, שעליה לחיות את האמת הפנימית שלה ולהגשים את חלומותיה. כך החליטה לפרוץ את שערי הבושה והפחד, ולחשוף לעולם את סיפורה. "חיובית" הוא סיפור חיים מצמרר בכנותו ובעוצמתו. זהו יומן התבגרות של אישה שלא ויתרה, למרות הקשיים והמשברים, כשהיא מחויבת לאמת הפנימית שלה ולתשוקה הבוערת בה למצוא את אושרה. זהו סיפור המעמיד במרכזו את כוח הבחירה, המאפשר לאדם לברוא את עצמו מחדש ולשנות את גורלו.

נוצרתי בטעות, ואני עומדת למות בגלל טעות-הפעם: טעות שלי.

ביום שבת שעברה זכיתי סוף סוף לצפות בסרט "רפסודיה בוהמית" המתאר את סיפור חייו המרגש של הזמר פרדי מרקורי.
פרדי הלך לעולמו בשנת 1991 בהיותו רק בן 45 ובשיא הקריירה שלו לאחר שחלה במחלת האיידס, 27 שנה אחרי, אני מקווה שיום אחד תימצא תרופה למחלה הארורה הזאת.

בגיל 19 מגלה מירי שהיא נשאית HIV לאחר שנדבקה מבחור שאיתו יצאה וברגע אחד כל עולמה קורס עליה.
חייה של מירי היו מאושרים ומסודרים עד שהכירה את מייק, בחור זר מאיי הבהאמס באחד ממועדוני הלילה.
מירי מתחילה להתאהב בבחור הצעיר הזה שמרעיף עליה פינוקים ומעניק לה ביטחון, היא מוקסמת מסיפורי הילדות האקזוטיים שלו אך נרתעת כשהיא מגלה שמייק מסובך עם המשטרה אבל גם אז הנורה האדומה עדיין לא דולקת בראשה התמים.
מייק מתחיל להתנהג מוזר, הוא מחליף מקומות מגורים, משקר, מנצל אותה כלכלית ומשדר חוסר אמינות ומירי כבר מבינה בתוך תוכה שכנראה אין לה עסק עם "הנסיך מבל אייר" אבל עדיין, היא לא מצליחה להתנתק ממנו ומסתירה את הקשר שלה עם מייק מכל האנשים שקרובים אליה.
מירי שגדלה כל חייה תחת חינוך נוקשה יכולה לראשונה בהשפעתו של מייק להתמרד ולהפסיק להיות הילדה הטובה והכנועה.

עם מייק חוויתי קשת של רגשות, בעוצמה ובתדירות שלא חוויתי עד אז. היה שם הכל: אהבה, טירוף חושים, פיתוי, בגידה, עלבון, כאב, כעס, ניצחון של האהבה וטירוף החושים וחוזר חלילה. (עמ' 73)

מירי נסחפת לתוך הקשר המטורף והמסובך הזה כשמייק ממשיך לסחוט אותה כלכלית, רגשית ונפשית.
היא מבינה שהיא חייבת לחתוך את הקשר הזה באיבו אבל לא מוצאת את כוחות הנפש לכך.
מירי לא יודעת איך להתמודד לבד עם המחלה, היא לא יכולה לספר עליה לאמא שלה וגם לא לחברים מחשש שיתרחקו ממנה, היא מתמודדת לבד עם עצמה עם כל הבדיקות, הפחדים וכל מה שמלווה את חייה הצעירים.
כל הסרט הרע הזה נחת עליה כרעם ביום בהיר והיא בסך הכל בחורה צעירה שרוצה ללמוד, להנות ולחיות את חייה במלואם.

איך הכל יסתיים והאם תצליח מירי על אף התחזיות העגומות לחיות חיים טובים ולהגשים את עצמה?

הספר הזה עורר בי צמרמורת, קשה לי עם חוסר צדק והיה לי מאד קשה לקרוא על העוול שנעשה למירי, אין ספק שתמימותה עלתה לה במחיר כבד מאד. קשה לי גם לקרוא על מחלות, אני פוחדת פחד מוות ממחלות ונפעמתי מאומץ לבה של מירי וההתמודדות שלה עם כל מה שעבר עליה ועוד לבד, ללא תמיכה של משפחה, בלי לשתף חברים או הורים, אני במקומה הייתי יוצאת מדעתי.
הספר מרגש מאד והוא מכיל בתוכו מסע שלם של נערה תמימה שבעל כורחה מסיימת ברגע אחד את הילדות שלה ונאלצת להתבגר ולקחת אחריות על החיים שלה וגם על החיים של כל אלה שסובבים אותה – מומלץ וחשוב.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן