Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
חיה רעה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 304
ארבע שנים אחרי שאנס ורצח שתי ילדות בנות תשע, בפרשה שנודעה בשם "הרצח בקומת המרתף", מצליח ברנט לונד לברוח מרכב ההסעות של הכלא. לאיש אין ספק שזה רק עניין של זמן עד שיתקוף את הקורבן הבא. לצד המצוד המשטרתי הנרחב, בהובלת אוורט גרנס וסוון סונדקוויסט, אביה של אחת הנפגעות מחליט להיות זה שישים סוף למעשיו האכזריים של לונד, והעניינים יוצאים במהרה מכלל שליטה. הפרשה, המסוקרת בכל אמצעי התקשורת, מתפתחת לממדים בלתי צפויים והשלכותיה ניכרות בכל רחבי שוודיה. חיה רעה הוא ספר מרתק ומטלטל על הבחירה של אזרח נורמטיבי לקחת את החוק לידיים, והשפעותיה ההרסניות על חייו, חיי משפחתו ומדינה שלמה. חיה רעה, זוכה פרס "מפתח הזכוכית" למותחן הטוב ביותר של השנה בסקנדינביה, הוא רב מכר נוסף מאת אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום, מחברי "תא 21", "הנערה מתחת לרחוב", "שלוש שניות", "שני חיילים" ו"שלוש דקות". כולם ראו אור בעברית בסלע ספרים, והיו לרבי מכר גם בישראל.

שתי חברות בנות תשע חוזרות לתומן מאימון בשעת ערב מאוחרת יחסית. בחור אחד שחבש כובע מצחיה ונראה נורמטיבי לגמרי מתחיל לדבר ולדובב אותן, הוא אפילו מציע לאחת מהן את הכובע האופנתי שלו, הוא יעשה הכל כדי לשכנע אותו לבוא אחריו למחסן במרתף שאליו פרץ יומיים קודם. הוא רוצה אותן שם, רחוקות מעיני ומאוזני כל, הוא פינטז על הרגע הזה כל כך הרבה… יומיים אחרי כן, השכנה שגרה בבניין שמעל המחסנים מגלה את גופותיהן המעורטלות והפגועות של הילדות. הסיפור רק מתחיל…

חזרה להווה, אותו בחור שנראה נורמטיבי הפך להיות עבריין מין מורשע, שמו היה ברנט לונד. לונד היה בבית הכלא, במחלקה לעברייני מין עד שהצליח להתגבר על שני שומרים חמושים ומנוסים שבדיוק העבירו אותו וברח. ברגע שברח, כל העולם ואישתו נכנסו לכוננות על בחיפושים אחריו ובשמירה על ילדים קטנים. היה לו פטיש בעיקר לילדות צעירות בגיל גן בלונדיניות ותמימות. כל העולם ואישתו לא הצליחו לשמור על ילדה קטנה כבת חמש בשם מארי שיצאה לחצר בגן הילדים שלה ונעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. מאוחר יותר נמצאה גופתה כשעליה סימני התעללות וסימנים של לונד על גופה. המתח עולה ועולה במיוחד לאור העובדה שאבא שלה, שהיה קשור אליה מאוד מנסה להתאושש מהאובן ומחליט שהוא ימצא בעצמו את חלאת האדם שפגעה בביתו וימצה איתו את הדין.

החקירה בעיצומה, המשטרה עובדת סביב השעון, כולם דרוכים וחרדים באותה העת, הם יודעים שזה עניין של זמן עד שלונד יתפס. השאלה היא כמה זמן וכמה קורבנות יהיו בדרך…

ספר מתח כלבבי, הספר שלו חיכיתי שיוציא אותי ממשבר קריאה שהרגשתי שמתהווה לו. אהבתי במיוחד את הקצב שלו ואת הזויות בסיפור שמשתנות כל כמה עמודים, אין ספק שצמד הסופרים המוכשר הזה יודע את העבודה ודאג למעברים מושלמים. לא היה רגע דל בעלילה והמתח נשמר מהעמודים הראשונים ועד לסופו, הייתי מרותקת. ספר טוב, עם מינונים נכונים מלבד תיאורי ההתעללות שלא היו רבים אבל היו והפכו לי את הבטן. אבל עדיין לא יכולתי להפסיק לקרוא… בקיצור ולעניין ספר מצויין שאתם לא רוצים לפספס!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן