Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חטיפה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 408
כאשר מישהו שאתם אוהבים נעלם כאילו בלעה אותו האדמה, עד כמה תרחיקו לכת כדי להחזיר אותו? שיחת טלפון באישון לילה הופכת בבת אחת את חייו של פירס קווינסי, לשעבר פרופילאי של האף־בי־איי, על פיהם: נמצאה מכונית נטושה עם דלת פתוחה ומנוע פועל. התיק מונח על המושב שליד הנהג, והנהגת, רייני, אשתו השנייה של פירס וחוקרת בעלת שם בעצמה, נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. האם מישהו מעברה הבעייתי איתר אותה? גם לפירס עצמו יש שלדים בארון, וייתכן שאשתו נחטפה כדי לנקום בו. כשבתו קימברלי, חוקרת צעירה באף־בי־איי, שומעת מה קרה, היא והחבר שלה מק מצטרפים אליו כדי לסייע בפתרון התעלומה. העזרה המקצועית ללא תמורה שקווינסי, קימברלי ומק מציעים מתקבלת בברכה על ידי הרשויות. עד מהרה מתחילות להגיע דרישות כופר, חתומות בשמותיהם של חוטפים מפורסמים מן העבר. החוטף רוצה כסף, כוח ופרסום, ואם לא יקבל את מבוקשו – הלך על רייני. צוות זירת הפשע המורחב נכנס למירוץ מטורף נגד השעון כדי לאתר אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. ליסה גרדנר היא סופרת ספרי מתח מפורסמת ומצליחה. ספריה היו לרבי־מכר בכל רחבי העולם, תורגמו לשפות רבות וזכו בפרסים.
כשאתם אוהבים מישהו, אכפת לכם מהאדם הזה יותר ממה שאתם חושבים.
כאשר אתם אוהבים מישהו, אתם צריכים את האדם הזה.
מתי תבינו את זה, רק כאשר תאבדו את כל מה שיש לכם! 
בכל יום אנחנו צריכים לקבל החלטה: איזה אדם אני אהיה – טוב או רע? אבל זאת בחירה שלנו. בחירה שלך. בחירה שלי. אני מנסה לבחור להיות טובה בימים אלה. (עמוד 319)
רייני, הייתה בעברה חוקרת מוערכת שפרשה מתפקידה. לפתע באישון לילה נעלמת מרכבה הרכב, נשאר נטוש באמצע  הכביש עם מנוע מופעל והדלת פתוחה רייני, אשתו השניה של פיראס קווינסי, פרופלאי של האף.בי.איי לשעבר הוא ואשתו פרודים בשל בעיית אלכוהול קשה של רייני.
מה שגרם לפרידה ביניהם זה, שהיא לא הייתה מוכנה להודות בבעיית השתייה החמורה שלה ופיראס היה בטוח שהפרידה תעזור לה להבין שהיא חייבת לקחת את עצמה בידיים.
פיירס קווינסי, פרוד כשבוע מרייני חי במוטל וכאמור באישון לילה מקבל הודעה שאשתו נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה, באותו הרגע כל המחסומים הורדו והמטרה היחידה שעומדת בפניו לאתר את אשתו וכל דקה שעוברת חשובה והחשש לחייה הגובר.
בתו קימברלי, שגרה באטלנטה גם כן חוקרת של האף.בי.איי כשהיא מקבלת הודעה על היעלמותה של רייני היא עוזבת הכל ובאה יחד עם בן זוגה מק, לתמוך באביה ואולי לנסות לתרום לחקירה ולמאמצים לסייע בפתרון התעלומה.
כמו בכל תסריט של חטיפה בתוך 24 שעות מתקבלות דרישות כופר בעבור ריילי, מה שמתעתע בחוקרים אלו החותמות בסוף הדרישות. מה מנסה החוטף להשיג, האם רק כסף מעניין אותו, מה עומד מאחורי החטיפה ומי עושה מניפולציות על מערכת שלמה של חוקרי משטרה ופרופילים?!
הלחץ שהתקשורת מפעילה לא תורמת למשטרה, הם רוצים כותרות ונכנסים בין הרגלים לחוקרים, הזמן דוחק האיומים ואולטימטום מצד החוטף שנושף בעורפם. החקירה בשיאה ותוך כדי מתגלים שלדים בארון, אולי בכדי לתעתע בחוקרים?!
יש מיליון שקרים בעולם, דאגי. שקרים שאנחנו מספרים כדי להגן על אנשים אחרים, שקרים שאנחנו מספרים כדי להגן על עצמנו. (עמוד 317)
הכתיבה מרתקת, מושכת ובלתי ניתנת לעצירה הרגשתי כאילו נכנסתי לאוטוסטרדה בלי יכולת שליטה, כל אלמנטים לספר/סרט מתח היו פה! עברתי קשת של רגשות, יחד עם הדמויות קפאתי מקור, התפלשתי במים עכורים בלי יכולת לנשום, כולי מלאה בסערת רגשות. אם לא הבנתם עד עכשיו אז זאת המלצה שורפת רוצו לקרוא!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן