Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חטיפה
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 404
שיחת טלפון באישון לילה הופכת בבת אחת את חייו של פירס קווינסי, לשעבר פרופילאי של האף־בי־איי, על פיהם: נמצאה מכונית נטושה עם דלת פתוחה ומנוע פועל. התיק מונח על המושב שליד הנהג, והנהגת, רייני, אשתו השנייה של פירס וחוקרת בעלת שם בעצמה, נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. האם מישהו מעברה הבעייתי איתר אותה? גם לפירס עצמו יש שלדים בארון, וייתכן שאשתו נחטפה כדי לנקום בו. כשבתו קימברלי, חוקרת צעירה באף־בי־איי, שומעת מה קרה, היא והחבר שלה מק מצטרפים אליו כדי לסייע בפתרון התעלומה. העזרה המקצועית ללא תמורה שקווינסי, קימברלי ומק מציעים מתקבלת בברכה על ידי הרשויות. עד מהרה מתחילות להגיע דרישות כופר, חתומות בשמותיהם של חוטפים מפורסמים מן העבר. החוטף רוצה כסף, כוח ופרסום, ואם לא יקבל את מבוקשו – הלך על רייני. צוות זירת הפשע המורחב נכנס למירוץ מטורף נגד השעון כדי לאתר אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. ליסה גרדנר היא סופרת ספרי מתח מפורסמת ומצליחה. ספריה היו לרבי־מכר בכל רחבי העולם, תורגמו לשפות רבות וזכו בפרסים.

בלילה סוער וגשום נמצאת בשולי הדרך מכונית עם אורות דלוקים, מנוע פועל ודלת פתוחה לרווחה כשבתוך המכונית זרוק תיק של אישה עם מסמכים מזהים.
בלש במדור פשיעה חמורה במשטרת פורטלנד, קרלטון קינקייד, מגיע למקום הארוע ומנסה יחד עם הצוות שלו לגלות מה קרה לבעלת הרכב ששמה לורן קונר (רייני) ולפי הבדיקות היא היתה חוקרת עצמאית
ועבדה בעבר כיועצת באף.בי.איי.
השוטרים מזמנים למקום את פירס קווינסי, בעלה בנפרד של רייני, ששימש בעבר כפרופלייר באף.בי.איי.
את חייו של קווינסי אופפת טרגדיה קשה שלקח לו שנים להתאושש ממנה ורייני היא זאת שהכניסה קצת אור לחייו.
עכשיו חייהם עוברים משבר אישי וקווינסי לא מצליח להבין מה קרה לרייני בלילה שנעלמה.
קווינסי והבלש קינקייד משתפים פעולה כדי לנסות להבין האם רייני נחטפה ועל ידי מי ולמה, ובינתיים קווינסי מרגיש שהוא מתחיל לאבד שליטה בגלל דאגה לשלומה של רייני.

קווינסי הרגיש שהוא מתחיל להתפרק לאטו. הוא היה חוקר בקי. הוא גם היה גבר שידע, יותר מרוב בני האדם, שדברים רעים עלולים לקרות. (עמ' 79)

קווינסי מקבל מכתבים עם בקשה לכופר תמורת חייה של רייני וכבר ברור לכולם שמדובר בחטיפה אבל לא ברור מי מסוגל לחטוף אותה ולמה.
קווינסי מנסה לנתח את אישיותו של החוטף אבל בכל פעם שנדמה לו שהוא קרוב לזהותו ומקום המצאו של החוטף, משהו משתבש והכל חוזר לנקודת ההתחלה וככל שהזמן עובר, חייה של רייני נמצאים יותר ויותר בסכנה.
לעזרתו של קווינסי נחלצת בתו קמברלי שעובדת כסוכנת באף.בי.איי. יחד עם בן זוגה, מאק.
קימברלי יוצאת לבדוק את השטח ולחקור חשודים פוטנציאליים והדבר היחיד שהיא בטוחה בו הוא שהחוטף הכיר את רייני ולא היה מישהו זר ועדיין הדרך למצוא אותו היא ארוכה ומייגעת.
בנוסף לכל הצרות רייני נמצאת בגמילה מאלכוהול ואם היא לא תימצא בקרוב ותהיה תחת מעקב צמוד היא עלולה לצאת מדעתה.

את הספר הזה קראתי מיד לאחר שקראתי ספר אחר של ליסה גרדנר בשם: למצוא אותה, שאותו אהבתי מאד.
מצאתי הרבה נקודות דימיון בין שני הספרים וקצת הרגשתי שהסופרת מחזרה את עצמה בספר הזה, מה שכן, הסוף היה לא צפוי ומאד מורט עצבים.
הופתעתי לגלות שהספר הוא חלק מסדרת ספרים שמתארת את חייהם הסוערים של קווינסי ורייני והצטערתי שלא קראתי את הספרים לפי סדר יציאתם לאור אבל כנראה שאני צריכה עכשיו להשלים חומר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן