Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חטופה
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 384
ניקול קאטי ומייגן מקדונלד הן בוגרות תיכון בעיר הקטנה אמרסון ביי שבצפון קרוליינה. כשהן נעלמות ממסיבת חוף בליל קיץ חם אחד, המשטרה עורכת אחריהן חיפושים נרחבים. לא נמצא כל רמז והתקווה כמעט אובדת, אך לפתע שבה מייגן הביתה באורח פלא, לאחר שנמלטה ממחבוא במעמקי היער. כעבור שנה, ספרה רב המכר של מייגן שבו היא מספרת את חוויותיה הופך אותה מגיבורה מקומית לדמות מפורסמת בכל סלון. סיפורה הוא סיפור ניצחון מעורר השראה למעט פרט אחד מטריד: ניקול עדיין נעדרת. אחותה הגדולה של ניקול, ליוויה, המתמחה ברפואה משפטית, מצפה שיום אחד בעתיד הקרוב תימצא גופתה של ניקול ומישהו כמו ליוויה ינתח את הראיות ויקבע לבסוף מה עלה בגורלה של אחותה. אבל הרמז הראשון להיעלמותה של ניקול עולה דווקא מגופה אחרת שמגיעה לחדר המתים שבו עובדת ליוויה – גופתו של גבר צעיר הקשור לעברה של ניקול. ליוויה מבקשת את עזרתה של מייגן, בתקווה ללמוד עוד על הלילה שבו נחטפו השתיים. ובינתיים נעלמות נשים צעירות אחרות, והשערתה של ליוויה שכל המקרים קשורים זה לזה הולכת ומתחזקת. אבל נראה שמייגן יודעת יותר ממה שחשפה בספרה רב המכר. הבזקי זיכרון מתחברים אלה לאלה ומצביעים על משהו אפל ומפלצתי יותר ממה שמתואר בזיכרון הדברים המצמרר שלה. וככל שהיא וליוויה מעמיקות בחקירתן, הן מבינות שלפעמים אימה אמיתית פירושה למצוא בדיוק את מה שמחפשים.

בקיץ של שנת 2016 בזמן מסיבת חוף בעיירה אמרסון ביי,  נחטפו שתי נערות בנות 17.
אחת הנערות בשם מייגן מקדונלד הצליחה לברוח כעבור שבועיים מידי החוטף שלה ולחזור הביתה בשלום, ושנה אחרי הטראומה הקשה גם יצא ספר המתאר את כל מה שעברה.
הנערה השניה ששמה ניקול קאטי, נעלמה ועקבותיה לא נראו מאז מסיבת החוף.
אחותה הבוגרת של ניקול, ליוויה, לא אמרה נואש וקיוותה שאחותה תימצא – חיה או מתה.
ליוויה החלה לעבוד ברפואה המשפטית בתקווה שאולי יום אחד גופתה של ניקול תגיע לשולחן הניתוחים שלה ותיק היעלמותה ייסגר וייתן מנוח למשפחתה המיוסרת.

בשנה שחלפה מאז איבדו את ניקול סבלה המשפחה כולה מרגשות דומים של כישלון וחוסר אונים – כולם היו תקועים בין הצורך לעשות משהו בכל דקה של היום ובין להרשות לעצמם לשחרר כדי להיות מסוגלים להמשיך בחייהם.(עמ' 90)

גופתה של ניקול לא נמצאת אבל יום אחד מגיעה למכון הפתולוגי גופה של גבר צעיר וליוויה נדהמת לגלות שהוא יצא עם אחותה ממש לפני החטיפה שלה.
ליוויה מחליטה לצאת ולחקור מה הסיפור של הבחור ששמו קייסי דלוון והיא כועסת שבזמן שמייגן הפכה לאהובת אמריקה בזכות סיפור החטיפה שלה והיותה בתו של שריף העיירה, סיפורה של ניקול נדחק לפינה וכולם שכחו שהיא עדיין נעדרת.
ככל שליוויה מעמיקה בחקירה היא מגלה על אחותה דברים שאולי עדיף היה לא לדעת.
ניקול היתה מורדת ולפני היעלמותה התחברה לכל מיני טיפוסים מפוקפקים ואפלים שדרדרו אותה למטה.

את התמונה של ניקול הנכנסת למיטתה של אחותה הגדולה עם "הארי פוטר" הסתירה עכשיו נערה בבגדים השחורים שהתחננה לתשומת לב והיתה מוכנה לעשות הרבה כדי להשיג אותה. (עמ' 182)

ליוויה עוקבת אחרי כל קצה חוט שיכול להוביל אותה ללילה של חטיפת ניקול ואף נעזרת במייגן שנאבקת להזכר במה שקרה לה בשבועיים שנחטפה.
העלילה חוזרת בזמן לאחור, לימים שלפני החטיפה, ולהווה של ליוויה ומייגן שמנסות להתמודד עם כל מה שקורה סביבן.
מה הקשר בין ניקול למייגן ומה באמת קרה באותו לילה?

'חטופה' הוא ספר מתח שחושף לאט לאט את הקלפים עד לסופו המפתיע, אני אישית פחות הופתעתי כי לקראת אמצע הספר כבר הרגשתי שאני יודעת מי החוטף (ולא טעיתי) ורק הייתי צריכה לקשר בין כל הקצוות הפתוחים…אוהבי ספרי המתח יהנו ממנו מאד.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן