Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
חום
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 392
מה עושים הילדים שלנו כשאנו משאירים אותם לבד שעות רבות מול המחשב? איך מגיעה ילדה בת שתים־עשרה לאחת הפינות האפלות ביותר בדארְקנט, למקום שהוא מרושע כל כך עד שאנו מסרבים להאמין בקיומו? מיקאלה שולד, עיתונאית בסוכנות הידיעות הגדולה בשוודיה ואם חד־הורית לווניה בת השתים־עשרה, נאלצת להשאיר את בתה הקודחת לבד בבית בלכתה לעבודה. כשהיא חוזרת היא מגלה שווניה נעלמה בלי להותיר עקבות. למשטרה אין קצה חוט, אך חקירתה העצמאית של מיקאלה מובילה אל החלק הנסתר של האינטרנט, הדארקנט. חיפוש בתה מכניס אותה עמוק לתוך קרביו של עולם שוקק ומסוכן, אפל ורקוב, שכמותו לא יכלה לדמיין אפילו בסיוטים הגרועים ביותר שלה. ובמקום כלשהו בלב אותו עולם שעון מתקתק לקראת המופע הבא בחדר האדום. האם תעזו להביט? "מותח ללא רחם, לוחץ על כל הכפתורים הנכונים." עיתון אפטונבלדת "אי אפשר להניחו מהיד. מצפה כבר לספר הבא!" - עיתון וסטרוויקן "הייתי על קוצים לכל אורכו, הדופק שלי עלה בכל עמוד. מותחן מעולה וסופר בכושר נהדר." מיקאלס בוקהילה *** יוהאן ברנסטרום - סופר, עורך תסריטאי שוודי. "חום", המתרחש בימינו הוא ספרו הראשון וזיכה אותו בשבחי התקשורת. בעקבות הצלחתו ייראה בקרוב אור בעברית ספרו השני "סיגנל אדום". אנה זטרברג - מתרגמת. למדה עריכה לשונית והשלימה תואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב. בימים אלה מסיימת תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת לונד בשוודיה.

וניה, ביתה בת ה 12 של מיקאלה חלתה. מיקאלה כבר לא היתה זכאית לימי מחלה, היא היתה עיתונאית ולא יכלה להחסיר ממקום עבודתה. בלב כבד ועם לא מעט חששות, וניה נשארה לבד בבית כשהיא חולה.

מיקאלה לקחה את ביתה לבסוף למוקד, שם אבחנו לה שנית, היא צריכה לנוח כמה ימים בבית עד שתחלים.

 

יום אחד כשוניה החלה להרגיש מעט יותר טוב, מיקאלה חזרה מוקדם מהעבודה כמובטח בכוונה ללכת לסרט יחד, מיקאלה מגלה שוניה נעלמה. היא לא מצליחה לאתר אותה, רק מאוחר יותר היא הצליחה לאתר את האייפון שלה. היא מתחילה לנסות להתחקות אחרי ביתה ומבינה שמשהו ארב לה וחטף אותה.

מי זה יכול להיות? האם זה קשור לאביה המופרע של וניה שהורחק והספיק להשתחרר מהכלא?

מיקאלה מדווחת למשטרה והחקירה מתחילה.

חוסר האונים מלווה את מיקאלה ימים לא מעטים כשאין קצה חוט וגם שטיפה יש. היא מותשת נפשית ופיסית ודואגת לביתה האהובה.
ממש במקרה היא מגלה שוניה התכתבה באייפד עם כתובת חשודה שמתגלה ככזאת שנפרצה ואז החקירה מתחילה לקבל כיוון.

האם איך ומתי תתגלה וניה? חיה או מתה?

אתם לגמרי הולכים לקרוא את הספר המשובח הזה. מתח מההתחלה ועד כמובן הסוף! מודה שהפך לי את הבטן ולא פעם אחת בעיקר בגלל המחשבה על מה שהילדים שלנו עושים מבלי שאנחנו יודעים ומבלי שהם מבינים את ההשלכות של המעשים שלהם. ספר שעורר בי מחשבות על ילדי שלי או יותר נכון סיוט רק מלחשוב מה יכול לקרות להם כשהם לבד או שהם טועים בשיקול הדעת שלהם.

ריחמתי על מיקאלה שלא היתה לה ברירה אלא להשאיר את ביתה כשהיא חולה ובעיקר שחזרה הביתה לאחר יום עבודה וגילתה שהוא ריק. היא עשתה הרבה למען ביתה, ככול שיכלה מאחר וגידלה אותה לבדה.

אהבתי מאוד את הכתיבה המשובחת, קיצבית ומדוייקת כיאה לספר מתח. אהבתי את דמותה המסורה של מיקאלה שניסתה לעשות ככול יכולתה כדי למצוא את ביצה בריאה ושלמה ועל הדרך הלכה מעט לאיבוד.

ספר מתח כלבבי שנקרא בשלוק, תענוג!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן