Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
חדר בריחה
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 360
ברוכים הבאים לחדר בריחה. מטרתכם פשוטה. לצאת מכאן בחיים. וינסנט, ג'ולז, סילבי וסם נמצאים בשיא הקריירה שלהם בשוק ההון. הם שכללו את מיומנות סגירת העסקאות לכלל אמנות וחוגגים את הצלחתם בסטייל. כשהם מוזמנים להשתתף באתגר חדר בריחה כתרגיל צוותי, הקולגות התחרותיים מצטופפים במעלית של גורד שחקים, להוטים להוכיח את עצמם. אלא שאז האורות כבים והדלתות נאטמות, ועד מהרה מתברר להם שזו לא תחרות שגרתית; הם לכודים במשחק הישרדות מסוכן. שבויים בחשכה, נאלצים היריבים המרים להתעלם מהמחלוקות הישנות ולעבוד כצוות כדי לפתור את הרמזים המוצפנים. רק כך יוכלו לצאת לחופשי. אבל במהלך המשחק מתחילים אט־אט להיחשף סודותיהם האפלים ביותר, והם מבינים שיהיה עליהם לשלם מחיר על הדברים שעוללו במהלך הטיפוס האכזרי במעלה הסולם התאגידי. כשהמתח גואה והרמזים נעשים קטלניים, כל שנותר להם הוא לפתור תעלומה אחת אחרונה: מי מהם יהיה מסוגל להרוג כדי לשרוד? ״ברגע שתתחילו לקרוא תילכדו בחדר בריחה בעצמכם — והמפתח היחיד לשחרור יהיה לקרוא עד העמוד האחרון!״ – קירקוס ריוויו ״אחד הספרים האהובים עלי השנה״ – לי צ׳יילד ״הדפים הופכים את עצמם... ׳חדר בריחה׳ מקיים את כל מה שהוא מבטיח״ – הניו יורק טיימס "לא מרפה ובלתי־נשכח" – הרלן קובן

 

מיגל היה שומר לילה באתר בניה של ביניין משרדים שעתיד להפתח אוטוטו. הוא אהב את העבודה הזאת, היא אפשרה לו לישון וללמוד וגם להרוויח כסף על הדרך. ערב אחד כשהוא סייר באתר, כשהוא בטוח שהוא לבדו בכל השטח הוא שמע צרחה, שתי יריות והוא ראה שמשהו משתמש במעלית. הוא קפא לרגע ואז הזעיק את המשטרה, זה כבר גדול עליו. השוטרים מגיעים, המעלית נפתחת… ומיגל נשאר עם פה פעור.

ככה מתחיל המותחן המעולה הזה ואז חוזר שלושים וארבע שעות קודם לכן.

וינסט, ג'ולז, סילבי וסם נמצאים בשיא הקריירה שלהם. לכל אחד מהם חיים מלאים והמשרה שלהם נמצאת בעדיפות עליונה בסדר העדיפויות שלו, לכל אחד סיבה משלו. כשאחר הצהריים ביום בהיר אחד הם מקבלים הודעה להגיע לביניין משרדים נידח ברובע ברונקס הם מרימים גבה ובטוחים שהם בדרך לפיטורין. כשאומרים להם שהם נכנסים לפעילות גיבוש בחדר בריחה למשך שעה בלבד, אף אחד מהם לא שיער לעצמו איך זה יגמר ולמה הם באמת נכנסים.
הם עולים במעלית צפופה ואז היא נעצרת, על מסך ההודעות במעלית הם מקבלים את הרמז הראשון שהם צריכים לפענח והם מתחילים לנסות. כולם בטוחים שזהו חדר בריחה אמיתי ותוך שעה גם אם יפענחו וגם אם לא הם בחוץ. כל אחד מהם היה צריך להגיע לאנשהו בדחיפות, הם הגיעו לפגישה מאחר וחששו שמשרתם בסכנה.

במקביל לפרקים שמסופרים מהנעשה במעלית משולבים פרקים שמספרים על שרה הול, צעירה מבריקה שסיימה תואר שני וחיפשה עבודה בנרות בתחום שלמדה, נמאס לה מהמלצרות ומהעבודות המזדמנות. היא מגוייסת לחברה שבה עובדים ארבעת הגיבורים שבמעלית ודרך הסיפור שלה הקורא מקבל את הרקע לגיבורים וגם את הרקע לכל סיפור המעלית.

איך יגמר הסיפור שרה בפירמה היוקרתית? מה יקרה לארבעת החברים שמצאו את עצמם לכודים במעלית? מי האחראי לזה?

לא תקראו, לא תדעו!

שם הספר "חדר בריחה" מתאים לספר כמו כפפה ליד. הקריאה בו היא כמו התחושה שהיתה לי בחדר בריחה שהייתי. הרגשתי דריכות, נחישות, מתח וששעון החול אוזל… ככה הרגשתי כשקראתי את הספר. לא הצלחתי להפסיק לקרוא בו, קראתי אותו בשעות ספורות (מזלי שהיה סוף שבוע ולא הייתי צריכה לקום לעבודה).
הספר שלפנינו הוא לא פחות מספר מתח מעולה, מותח, מסקרן כזה שלא נותן מנוח.
הפרקים קצרים וקצביים, הכתיבה מעולה, המתח מהעמוד הראשון, הדמויות עגולות ומעניינות, יופי של ספר.
אתם עוד פה? תשיגו עותק, תקראו ותסחפו גם אתם עם הספר המצויין הזה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן