Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
חדר בריחה
תגית:
סוגה:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 357
ברוכים הבאים לחדר בריחה. מטרתכם פשוטה. לצאת מכאן בחיים. וינסנט, ג'ולז, סילבי וסם נמצאים בשיא הקריירה שלהם בשוק ההון. הם שכללו את מיומנות סגירת העסקאות לכלל אמנות וחוגגים את הצלחתם בסטייל. כשהם מוזמנים להשתתף באתגר חדר בריחה כתרגיל צוותי, הקולגות התחרותיים מצטופפים במעלית של גורד שחקים, להוטים להוכיח את עצמם. אלא שאז האורות כבים והדלתות נאטמות, ועד מהרה מתברר להם שזו לא תחרות שגרתית; הם לכודים במשחק הישרדות מסוכן. שבויים בחשכה, נאלצים היריבים המרים להתעלם מהמחלוקות הישנות ולעבוד כצוות כדי לפתור את הרמזים המוצפנים. רק כך יוכלו לצאת לחופשי. אבל במהלך המשחק מתחילים אט־אט להיחשף סודותיהם האפלים ביותר, והם מבינים שיהיה עליהם לשלם מחיר על הדברים שעוללו במהלך הטיפוס האכזרי במעלה הסולם התאגידי. כשהמתח גואה והרמזים נעשים קטלניים, כל שנותר להם הוא לפתור תעלומה אחת אחרונה: מי מהם יהיה מסוגל להרוג כדי לשרוד? ״ברגע שתתחילו לקרוא תילכדו בחדר בריחה בעצמכם — והמפתח היחיד לשחרור יהיה לקרוא עד העמוד האחרון!״ – קירקוס ריוויו ״אחד הספרים האהובים עלי השנה״ – לי צ׳יילד ״הדפים הופכים את עצמם... ׳חדר בריחה׳ מקיים את כל מה שהוא מבטיח״ – הניו יורק טיימס "לא מרפה ובלתי־נשכח" – הרלן קובן

חדר בריחה

כבר מזמן רציתי לקרוא את הספר .כחובבת חדרי בריחה , אשר הייתה בלא מעט מהם, תיארתי לעצמי כי מדובר בספר המלווה בחידות מותחות ופתירתן בזמן קצוב. מה שלא תיארתי לעצמי זה…טוב את זה אתם תצטרכו לגלות.

שומר בניין המשרדים אשר עדיין לא אויש , שומע צרחה ושתי יריות באחד הלילות. הוא מזעיק את המשטרה. השוטרים מגיעים . המעלית נפתחת ואז נגלה להם המחזה….

שלושים וארבע שעות קודם…..ארבעה מבכירי חברת "סטנהופ ובניו" : וינסנט, סם, ג'ולז וסילבי ,העומדים לפני יום מתן הבונוסים השנתי, מקבלים הודעה דחופה להגיע לבניין משרדים . הודעות מעין אלה רק מרימות גבה שמא גורלם עומד על הפרק. חברה זו מנהלת את עובדיה מצד אחד בעומס עבודה מטורף וכמעט שאינו בר ביצוע לצד חיי משפחה וחיים אישיים ומאידך גיסא, מחלקת לעובדיה בונוסים משובחים, וחיי מותרות שרק חולמים הם לקבל. הודעה זו שקיבלו לא הותירה בהם ולו הספק הקל כי ימאנו להגיע למקום המפגש. מה שלא הכין אותם הוא כניסתם למעלית אשר מהווה  "חדר בריחה". הם מקבלים הודעה כי עליהם לפתור את הרמזים תוך שעה וכך יוכלו להיחלץ ממנה. האומנם?

במקביל, מגולל הספר את סיפורה של שרה הול. בחורה צעירה ומוכשרת. סיימה תואר שני. וינסנט אשר פוגש אותה במעלית לאחר ראיון עבודה כושל, מחליט לתת לה הזדמנות בחברה. היא עוברת סדרת ראיונות עד לקבלתה כעובדת מן השורה. סיפור חייה שזור בסיפור הארבעה הלכודים בתוך המעלית. הפאזל מתחיל להתרקם לו סיור בתוך סיפור, נקודות השקה. הדמויות כרוכות האחת בשנייה בכל כך הרבה אופנים. הספר כתוב באופן קולח, פרקים קצרים וענייניים אשר מותירים את הקורא ממשיך לפרק הבא בלי משים לב. מה גילו השוטרים והשומר כשנפתחה המעלית? מי ירה במי? שווה לקרוא. אני נהניתי.

עלי לציין כי מעבר לסיפור מתח שלא יכולתי להניח מידיי במהלך השבת, ניסיתי לחשוב על עצמי אם הייתי מסוגלת לעבוד באופן סיזיפי במקום עבודה שמנהל אותך ואת הזמן שלך ללא יכולת לנהל חיים משפחה ועד כמה המראה החיצוני משפיע על פני היכולות האמתיות שלך כאישה.  ברור לי שמדובר בסיפור אבל לעיתים זו גם המציאות….מחשבה…

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן