Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
חבוי לעין כל
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 280
ויליאם ווריק קוּדם לדרגת סמל בילוש, וכעת הוא משובץ עם חברי הצוות שלו ביחידת עילית למאבק בסמים. המשימה המוטלת עליהם נראית בלתי אפשרית: עליהם למצוא את אחמד רשידי, מי שעומד בראש קרטל הסמים החולש על כל דרום לונדון, אדם שאיש אינו יודע איך הוא נראה או איפה הוא חי. צוות השוטרים המסור מצליח להדק את הלולאה סביב ברון הסמים, אך ככל שהחקירה מתקדמת כך נדמה שהמשימה אכן בלתי אפשרית. קרטל הסמים ממודר, ממוגן ומאובטח באופן בלתי חדיר. תוך כדי עבודתו ביחידה החדשה, ממשיך ווריק ללוות את המרדף המשטרתי אחרי איש העסקים הנכלולי והעבריין המורשע מיילס פוקנר, שפעם אחר פעם מצליח להפתיע את מערכת אכיפת החוק. המעורבות של ווריק בניסיון להפליל את פוקנר, שמואשם עתה באחזקת סמים מסוכנים ובהפצתם, הופכת לאישית. רשימת השונאים של ווריק הולכת ומתארכת, וכל מי שנמנה עליה מוכן לעשות הכול כדי לנקום בו וביקר לו. ווריק נכון לשלם כל מחיר שיידרש ממנו, למען עתיד צודק יותר, אבל כשדווקא אחד האנשים הקרובים אליו מחליט לחצות את הקווים ולעבור על החוק, ווריק נדרש לקבל החלטות שישנו את כל מהלך חייו. חבוי לעין כול הוא ספרו השני של ג’פרי ארצ’ר בסדרת הבלש “ויליאם ווריק”, שכל ספר בה עומד בפני עצמו, והסדרה כולה היא פנינה ספרותית סוחפת ומפתיעה, שקנתה לה מעריצים ברחבי העולם. ג’פרי ארצ’ר הוא מחברם של רבי–מכר רבים, ביניהם ‘רק המעז’ (הראשון בסדרת “ויליאם ווריק”), סדרת “דברי ימי קליפטון”, ‘קין והבל’, שראו אור בהוצאת מודן.

לאט אבל בטוח. זו הדרך של ג׳פרי ארצ׳ר להוביל אותנו בהתפתלות העלילה, בהתפתחות החקירות, ובטוויסטים משני הכיוון.

ספר זה הוא השני בסדרה עם הבלש ויליאם ווריק, הדמות הראשית, כאשר דמויות משנה נוספות מתלוות אלינו גם לספר זה כולל איש העסקים המפוקפק מיילס פוקנר.

סקירה שלי על הספר הראשון, רק המעז, ניתן לקרוא פה:

https://www.thebp.co.il/%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94/%D7%A8%D7%A7-%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%96-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%90%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%94-%D7%A9%D7%A4%D7%99/

הפעם בלש ווריק מצטרף לצוות מחלק הסמים. המטרה היא לתפוס את אחמד רשידי, ראש קרטל סמים גדול. הבעיה היא שאף אחד אינו יודע איך הוא נראה, והיכן נמצא מקום הייצור וההפצה של הסמים וכשכבר הם מוצאים את המקום, הוא מוגן ומאובטח מאוד.

בין לקוחותיו הגדולים של רשידי נמצא מיודענו פוקנר. פוקנר הוא סוחר אומנות, בעיקר זיופים ברמה גבוהה מאוד, אשר נמצא בתהליכי גירושים מאישתו כריסטינה. כריסטינה נחושה להפשיטו מרכושו ובעיקר מיצירות האומנות שנמצאות באוסף הפרטי שלו. ואילו בלש ויליאם ווריק נחוש להכניסו מאחורי סורג ולו בשביל עברה פעוטה יחסית כמו החזקת סמים. האם מישהו מהם יצליח להשיג את מבוקשו?

העלילה מתפתלת בין חייו האישיים של ווריק לבין חייו כשוטר-בלש. התפניות בעלילה משאירות מקום רב לדימיון אך לסופר דרכים משלו להפתיע כל פעם מחדש ואפילו לגרום לקורא לחוש חיבה אל מייליס פוקנר ולתהות איזה שפן הוא ישלוף מהכובע עכשיו כדי לעזור לו להתחמק והאם זה יצליח.

גם בספר זה ווריק נתקל בדילמות מקצועיות אך גם מוסריות ושוב ג׳פרי ארצ׳ר מראה לנו שהחיים הם לא שחור לבן והאנשים הם לא מה שאנחנו באמת רואים, ממש כמו שם הספר חבוי לעין כל. לפעמים רב הנסתר על הגלוי ולפעמים האמת גלויה כ"כ לעין ובכל זאת נסתרת.

מבולבלים?

מוזמנים לקרוא את הספר. זה יעשה לכם סדר.

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן