Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
זר של קוצים
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 488
אמריקה, 1636, המושבה פלימות'. כריסטה אנדרוז הותירה רושם של צעירה יראת אל וצנועה, ונודעה בעיירה שלה כמיילדת מוצלחת ואהודה. אהובה הגיע מאנגליה כדי לשאתה לאישה ועתידה היה מובטח ויציב. פחות משנה לאחר שהגיעה אל חופי פלימות' היא מואשמת בכישוף ובפשעים נוראיים וגורלה מתהפך. כריסטה מוצאת את עצמה מיטלטלת בים סוער של האשמות ושנאה, אי-ודאות ואכזבה, נתונה לחסדי אדם ושמיים. יסודות עולמה מתערערים ועתידה נראה חסר תקווה אבל אז מגיעה אליה עזרה ממקור בלתי צפוי. בשעה שאינה ערה לרשת הקורים הנטווית סביבה וכשגורלה נשלט בידי כוחות אפלים וזדוניים עומדות בפני כריסטה שתי ברירות: להיכנע ולהפסיד או להילחם על כבודה ושמה הטוב. רגשות עזים, יצרים ותשוקות חבויים נחשפים בזה אחר זה ומשאירים את הקורא בנשימה עצורה עד לסוף הספר. "זר של קוצים", רומן תקופתי חדש של הילה ארוון שאורגת בכישרון רב עלילה מרגשת וסוחפת יחד עם עובדות היסטוריות. מאת מחברת רבי המכר סודות באחוזת השושנים, הדרך הביתה, כחותם על לבךואי התפוחים.

גילוי נאות: אמנם אני עוד לא ממש מכירה את הילה, אבל אני סוקרת פה באתר ומרגישה שראוי לציין זאת, למרות שככל הנראה הייתי רוכשת את הספר הזה, כמו שרכשתי את כ"חותם על לבך" שלה שקראתי בעבר, אבל חשוב לי להיות גלויה איתכם.

"זר של קוצים" הגיע אליי בערב פסח, בהתחלה ביקשתי שיחביאו לי אותו כדי שאני לא אקרא אותו מיד והוא יישאר לי לחג, אח"כ התחלתי לקרוא ובהתחלה לא התחברתי, זה היה לי מוזר, אני מאוד אוהבת רומנים היסטוריים וגם למדתי על התקופה הזו ואני יודעת שאני מתחברת אליה, אבל לאט לאט נסחפתי לתוך עלילת הספר ולחייה הלא פשוטים של כריסטה.

כריסטה אנדרוז, כמו שאר הפוריטנים באותה תקופה, נרדפת על אדמת אנגליה, היא ומשפחתה בוחרים להגר אל העולם החדש, אל אמריקה והיא משאירה מאחוריה את ארוסה שאמור להצטרף אליהם ברגע שיוכל לעשות זאת כלכלית. כריסטה שרוצה ללכת בדרכי אביה, הרופא, עושה את הדבר הכי קרוב לכך ולומדת להיות מיילדת, אך הרישיון שלה שהיה תקף באנגליה, אינו תקף באמריקה והיא צריכה להוכיח את עצמה על מנת לקבל את רישיונה. המבחן שלה מתעכב ובינתיים היא יוצאת לשוטט במושבה ומצליחה להתיידד עם ילידי המקום, האינדיאנים, וגם עם כסיל המושבה, מרטין. גם לאחר שכריסטה מקבלת את הרישיון היא מוסיפה להיעזר במרטין. היא לאט לאט מוצאת את עצמה במושבה, מוצאת לעצמה חברות, ושמה יוצא כמיילדת מוסמכת וטובה.

משהו משתנה בכריסטה, או אולי באנשי המושבה, ואחרי סדרת אירועים היא מאבדת מאמינותה ומואשמת במעשי כישוף וכל עולמה מתפרק תחתיה.

אני חושבת שאם הילה הייתה חיה בתקופה ההיא, יש סיכוי שהיא הייתה מואשמת בכישוף, כי הספר הזה תפס אותי ומרגע שהתחלתי לאהוב אותו הוא לא ירד לי מהידיים עד שהוא נגמר, והאמת, התבאסתי כ"כ שהוא נגמר. הכתיבה מכשפת, העלילה מלאה כ"כ, וחוויתי רכבת הרים רגשית לאורך הספר, והיה קשה לנחש איך הוא הולך להסתיים, והסוף הזה עשה הכול.

פעם שאלו אותי איך זה לקרוא רומנים היסטוריים בתור אחת שלומדת היסטוריה, יש ספרים שזה בלתי נסבל כי יש הרבה טעויות, אבל בספר הזה הרגשתי שמה שכבר למדתי על התקופה, הפך לחי פתאום, והתקופה הפכה למשמעותית יותר ומעניינת יותר ממה שהייתה קודם.

הדבר היחיד שהיה לי קשה איתו בספר היה הפונט, לי הוא היה קצת קשה לקריאה, אבל בשביל עלילה כזו, זה היה שווה את זה.

שורה תחתונה: מעולם קוצים לא היו יפים כ"כ!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן