Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
זר של קוצים
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 477
אמריקה, 1636, המושבה פלימות'. כריסטה אנדרוז הותירה רושם של צעירה יראת אל וצנועה, ונודעה בעיירה שלה כמיילדת מוצלחת ואהודה. אהובה הגיע מאנגליה כדי לשאתה לאישה ועתידה היה מובטח ויציב. פחות משנה לאחר שהגיעה אל חופי פלימות' היא מואשמת בכישוף ובפשעים נוראיים וגורלה מתהפך. כריסטה מוצאת את עצמה מיטלטלת בים סוער של האשמות ושנאה, אי-ודאות ואכזבה, נתונה לחסדי אדם ושמיים. יסודות עולמה מתערערים ועתידה נראה חסר תקווה אבל אז מגיעה אליה עזרה ממקור בלתי צפוי. בשעה שאינה ערה לרשת הקורים הנטווית סביבה וכשגורלה נשלט בידי כוחות אפלים וזדוניים עומדות בפני כריסטה שתי ברירות: להיכנע ולהפסיד או להילחם על כבודה ושמה הטוב. רגשות עזים, יצרים ותשוקות חבויים נחשפים בזה אחר זה ומשאירים את הקורא בנשימה עצורה עד לסוף הספר. "זר של קוצים רומן תקופתי חדש של הילה ארוון שאורגת בכישרון רב עלילה מרגשת וסוחפת יחד עם עובדות היסטוריות. מאת מחברת רבי המכר סודות באחוזת השושנים, הדרך הביתה, כחותם על לבך ואי התפוחים.

הספר הראשון של הילה אליו נחשפתי היה "סודות באחוזת השושנים", מאז אני עוקבת אחר ספריה ומשתדלת לקרוא כל ספר שהיא מוציאה. כאשר הצטרפתי לצוות הסוקרות של פרלמנט הספרים לפני כחצי שנה, יצא לי לשמחתי גם להכירה באופן אישי..
כך יצא שעקבתי אחר חבלי הלידה של הספר הזה, וברגע שהוא יצא שמחתי לרכוש אותו.

עלילת הספר מתרחשת במאה ה17, משפחת אנדרוז נאלצת לברוח מאנגליה בשל רדיפות דתיות, הם נוצרים פוריטנים והשלטון האנגליקני פועל נגדם, הם מהגרים לאמריקה ומתיישבים במושבה פלימות'.

כריסטה היא בתם הבכורה, באנגליה היא למדה וקיבלה הסמכה כמיילדת, ועתה במקום מושבה החדש עליה להוכיח שוב את יכולותיה וידיעותיה בכדי לקבל אישור לשוב ולעסוק במיילדות, מקצוע בו היא רואה שליחות.
ארוסה של כריסטה- ג'ארלד נאלץ להישאר מאחור מתוך הבטחה לשוב ולהתאחד בהמשך, וכריסטה ממתינה לבואו.
בינתיים בעודה מנסה לבסס את מעמדה במושבה כמיילדת מקצועית ואהודה, היא מסייעת לאביה הרופא בכל הנדרש, מלקטת צמחי מרפא להכנת תרופות ויוצרת קשרים עם הילידים האינדיאנים.

רצה הגורל וכריסטה הרוכשת מעט חברי אמת, רוכשת לה גם אויבים. היא מואשמת בכישוף ובפשעים אכזריים. מעמדה בעיירה מידרדר, עד שאפילו חייה נתונים בסכנה.
כריסטה היא "ילדה טובה מבית טוב", היא בחורה צנועה, מאמינה, ומרבה לעשות חסדים, שכל רצונה הוא להיטיב עם הבריות, ולסייע לכמה שיותר יולדות . צירוף מקרים אומלל מוביל אותה למצבה העגום וגורם לתושבי העיירה להתנכר אליה.
בתקופה כזאת מגלה כריסטה מי חבר אמיתי ומי ממשיך להאמין בה ובחפותה גם כאשר נדמה שכולם נגדה.

שורה תחתונה
בעברית מקסימה ועשירה ובתיאורים ציוריים מצליחה הילה לשאוב אותנו לעלילה קסומה. הווי העיירה, מנהגיה האדוקים, התרבות, תיאורי הנוף והאנשים הופכים באמצעות מילותיה כמעט למוחשיים.

כאשר מתחילים לקרוא את הספר הזה קשה מאוד להפסיק..
התחלתי את הספר בעיצומן של הניקיונות לפסח ועל כן נאלצתי לקרוא אותו בהפסקות , אך כשסוף סוף הגיע החג-שבת ויתרתי לטובתו על שנ"צ שזה כמעט "יהרג ובל יעבור" בשבילי (בשבת), ואני בהחלט לא מתחרטת על כך, לא הצלחתי לעצור עד לסופו המפתיע!

זהו איננו הספר הראשון שאני קוראת בנושא רדיפת המכשפות, אך גם מהספר הזה החכמתי ולמדתי פרטים חדשים. ריבוי הפרטים בנושא מעיד על אותנטיות ולימוד הנושא לעומק, מה שבעיני הופך רומן היסטורי לאיכותי ומשובח.

לסיכום הספר מתאים לכולם- יש בו רומנטיקה, היסטוריה, מתח ובעיקר הנאה.
רוצו לקרוא!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן