Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
זכרונותיה של גיישה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2002
מס' עמודים: 430
יצירה מרשימה ורבת קסם, רומן המוסר באותנטיות מושלמת ובפיוט מעודן את וידויה של אחת הגיישות ,המפורסמות בתולדות יפן. במבט נכון ומפוכח לאחור ,מספרת לנו ניטה סאיורי את סיפור חייה כגיישה בקול מכשף ואינטימי כאחד.

רומן זה הוא סיפורה ווידויה אמיתי ואישי של ניטה סאיורי צ'יו – אחת הגיישות המפורסמות בתולדות יפן. הספר מתאר את חייה כגיישה, את תרבות יפן ככלל ושירותי המין ששם בפרט, וכמובן על מאבקיה והישרדותה של המספרת מול גיישות יריבות בתעשייה.
בשנת 1929 בכפר דייגים העני יורואידו שביפן, אביהן בשל העוני מוכר את צ'יו ואחותה הגדולה סאצו למר טאקה, הבנות נמכרות לעבודה בזנות, מזלה של צ'יו שופר עליה יותר מאחותה בשל עיניה הנדירות והיא נמכרת לאוקייה (בית הארחה).

האוקייה צ'יו פוגשת גיישה בשם הצומומו, שהייתה מבוקשת ובמעמד גבוה היא היתה מקור הפרנסה וכולם שירתו אותה, ותוך כדי על המשרתות ללמוד את המקצוע שיום אחד אולי יזכו להיות כמו הצומומו. חייה לא קלים כי הצומומו מקנאה ביופייה של צ'יו וחוששת למעמדה, היא גורמת לחבל בתחבולות וכל טעות שווה לחובות כספיים שאליה לשלם בעבורם, עד שחמתה של אם הבית עולה על הסף ולימודיה של צ'יו מופסקים לאלתר, הסיכוי להיות גיישה הולך ומתרחק והיא מאבדת את הזכות להיות במעמד הגיישה ועל גורלה להיות משרתת עד סוף ימייה.

היא מובסת ומושפלת, אבל מפגש מקרי עם היושב ראש מפיח בה תקווה, שהוא קונה לה ארוחת בוקר על מנת שתמלא את בטנה הרעבה. ברגע זה, מתאהבת הקטינה באותו יו"ר עלום שם, ומבינה שכדי להיות חלק מעולמו, עליה להיות גיישה. לו לא היה קורה שום דבר מיוחד,  ורצון להתגבר על המכשולים והיא חייבת, לעצמה להשיג שוב את ההכשרה נגזלה ממנה במרמה של הצומומו וחברותיה. רק בזכות שתסיים את ההכשרה תזכה לראות שוב את היושב ראש ולהיות בקרבתו.

המאמאהה רואה, את הפוטנציאל של צ'יו ולוקחת אותה תחת חסותה ומלמדת אותה את רזי המקצוע של הגיישה, המאמאהה מתערבת עם ה"אמא" של האוקייה כי היא מסוגלת להפוך את צ'יו לגיישה, המבוקשת ביותר ביפן טובה יותר מהצומומו ובמידה ותצליח עד שצ'יו תהיה בת 20 כל חובותייה לאוקייה ימחקו לאלתר.

אמא נענית לאתגר וכעת על מאמאהה ללמד את צ'יו שכעת נקראת סאיורי את כל רזי המקצוע בחודשים ספורים. בהתלמדותה של סאיורי היא נאלצת לעבור מכשולים רבים אשר על רובם אחראית הצמומו אשר לוקחת את פמפקין (חברתה של סאיורי) לאחותה הקטנה וכעת מטרתה הייתה גם לקדם את פמפקין ולהפוך אותה לגיישה מצליחה.

כל זאת, כשברקע מרחף צילה של מלחמת העולם השניה, על השינויים שהיא עתידה להביא עימה. ובכל הזמן הזה, סאיורי ממשיכה לחלום בתמימות על אותו יו"ר נאצל, אשר לו היא רוצה להתמסר עד כלות הימים.

האם תצליח סאיורי להיות לגיישה הטובה ביותר ביפן, ולהתחרות במקומה של הצומומו?!

הון ונהנתנות
הספר מדבר באופן נרחב הן על הסחר בנשים ביפן ובנערות אומנות הפיתוי של הגיישות והן על בעלי ההון והשררה ביפן שהכל – כולל יופי ותמימות אנושית – ניתנים אצלם לקניה, רמיסה והשפלה.

לאורך הספר מתארת צ'יו, לימים סאיורי, את תחושותיה וחוויותה בתור גיישה באמצע המאה ה-20, על כל מה שכרוך בלהיות גיישה ונותנת הצצה לקורא אל חייהן הסודיים של הגיישות.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. עדי פיימן

  אחד הספר הטובים!!

 2. סוזן צדוק

  תודה עדי, על תגובתך ספר עוצמתי מעניין אותי עכשיו לצפות בסרט

 3. מלי לוי

  סיפור מרתק
  אני חייבת לקרוא אותו שוב לאחר שטיילתי בקיוטו

  1. סוזן צדוק

   ואוו , נשמע מקום מדהים לחופשה. אם כבר טיילת שם, ממיצה לך בחום לקרוא את הספר ♥

   1. סוזן צדוק

    *ממליצה

 4. חוי

  סוזי סקירה מפורטת ועושה חשק לקרוא את הספר

  1. סוזן צדוק

   שמחה לדעת, יצרתי עניין ♥

 5. קארין

  סקירה מדהימה ומפורטת
  שמעתי על הספר המון
  עשית חשק לקרוא!

  1. סוזן צדוק

   לכי על זה! בטוחה שתהני

 6. רג'ינה אנד

  נדמה לי שהיה הספר הראשון שהפך לרב מכר ופתח בפנינו פתח לעולם לא מוכר. קראתי לפני שנים אבל אני גם זוכרת אותו כמעשיר ומרתק. מומלץ באמת.

  1. סוזן צדוק

   בוקר טוב, תודה רג'ינה על תגובתך.
   בהחלט ספר שגורם לטלטלה בנפש, עולם שלם ונסתר מן העין מאחורי התלבושות היפות והססגוניות.

 7. רותי

  סקירה מהממת ..תביאי לי את הספר עשית לי חשק לקרוא ‼️

 8. רעות

  סוזי כל הכבוד…סקירה מיוחדת ועושה חשק לקרוא
  המשיכי כך!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן