Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ז'ול
תגיות: ,
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 243
בגיל שלושים עוברת אליס ניתוח חדשני שמשיב לה את מאור עיניה. מבחינת ז'ול, כלב הנחייה שלה, מדובר באסון. הוא מאבד את תפקידו, מעמדו ומטרתו עלי אדמות. נוסף על כל הצרות, הוא מופרד מאליס ונשלח ללוות עיוור אחר. ז'ול אינו מוכן להשלים עם רוע הגזרה. הוא בורח מבעליו ומאתר את זיבָּל, מוכר עוגיות המקארון שהציל אותו ואת אליס מפרדה כפויה בנמל התעופה. ז'ול משוכנע שזיבל, שהתאהב באליס ממבט ראשון, יציל שוב את המצב ויעזור לו להתאחד איתה. בתוך פחות מעשרים וארבע שעות, גורם כלב הלברדור לזיבָּל לאבד את משרתו, את ביתו ואת עשתונותיו. הכלב המיואש חדור אובססיה למצוא את האישה הצעירה ששברה לו ולחברו החדש את הלב. בין השלושה נרקם סיפור מרגש של לידה מחדש ואהבה ללא תנאי בניצוחו של כלב הנחייה הערמומי והמקסים ביותר בעולם. ז'ול הוא סיפור מוטרף, נוגע ללב, מלא הומור ושנינות על שני אנשים שמחפשים את עצמם ומוצאים זה את זה. דידיֶיה ואן קוֹאֶלארְט זכה בפרס הגונקור. ספריו נמכרו ביותר מחמישה מיליון עותקים, תורגמו לכשלושים שפות ואף עובדו לסרטים.

יום שבת אחת יצאנו בן זוגי ואני בליווית כלב הקבליר שלנו לטיול באזור גוש חלב, בדרכנו חזרה לרכב כשאנחנו מתנשפים וחצי מעולפים פגשנו זוג צעיר יחד עם כלב הלברדור שלהם שהסכימו לקחת אותנו טרמפ עד הרכב שלנו. בנסיעה הקצרה שלנו יחד הם סיפרו בצער שזאת השבת האחרונה שלהם יחד עם הלברדור, מסתבר שהם שימשו לו משפחת אומנה לשנה עד שיהיה מספיק בוגר כדי להמשיך את ייעודו בחיים ככלב נחיה לעיוורים.
הספר הזה פתאום הזכיר לי את הכלב המקסים ההוא ואת הזוג הצעיר שנאלץ בלב כבד להפרד מכלבם לשלום.

זיבל דה-פרז' הוא גבר בן 42 שעובד בדוכן עוגיות מקארון בשדה התעופה אורלי שבפריז. יום אחד מגיעה לדוכן אישה יפיפיה ועיוורת בשם אליס והיא מיד מעוררת את זיבל לחיים.
זיבל עוזר לאליס לעלות למטוס שלה יחד עם כלב הנחיה שלה -ז'ול ואף מציל את ז'ול משהיה בתא המטען.
ז'ול לא שוכח את טוב לבו של הזר החביב וגם זיבל מקווה להיפגש שוב עם הכלב והבעלים שלו.
אליס טסה לניס כדי לעבור ניתוח להשתלת קרנית שאמור להחזיר לה את מאור עיניה והיא נסערת ומתרגשת לקראת מה שמחכה לה בהמשך הדרך.
הניתוח של אליס מצליח מעבר למצופה ואליס הנרגשת מתחילה את חייה החדשים כאישה רואה אך השינוי בחייה גורם לטראומה לא קטנה לז'ול.
ז'ול רגיל לשמש כעיניים לאליס וכשהיא פתאום הופכת לאישה עצמאית שלא תלויה בו, הוא לא יודע איך לנהוג ולהתמודד עם המצב החדש.

בצער רב, אליס שהרוויחה את מאור עיניה נאלצת להפסיד את ז'ול לטובת עיוור אחר שזקוק לו.
דרכם של אליס וז'ול נפרדות ואליס לא יודעת מה לעשות עם עצמה ואיך להמשיך את חייה ללא הכלב שנפשה נקשרה אליו והיה חלק בלתי נפרד מחייה בשבע השנים האחרונות (בחלק הזה של הספר לא יכולתי לעצור את הדמעות).
אליס ממשיכה בחייה ואף יוצאת לחופשה עם בת זוגה המבוגרת כדי לפצוח בהתחלות חדשות אבל היא לא מצליחה לשכוח את ז'ול והגעגועים הם קשים.
גם ז'ול שכבר עבר לבית חדש לא יכול לשכוח את אליס וברגע אחד הוא מחליט לברוח כדי למצוא אותה והבן אדם הראשון שעולה לו לראש הוא זיבל, מוכר המקרונים משדה התעופה.
זיבל מופתע לראות את ז'ול ללא אליס והשניים יוצאים להרפתקה מרגשת של איחוד לבבות.

העלילה כתובה מנקודת מבטה של אליס ומנקודת מבטו של זיבל (היתה לי קצת חסרה נקודת מבטו של ז'ול למרות שהסופר הצליח לגרום לדמותו להפוך לאנושית גם מבלי שנקרא את מחשבותיו).
אני מודה שהתאהבתי בז'ול, הוא ריגש אותי, יש לי חולשה לכלבים אבל אין ספק שהלברדורים נמצאים בראש רשימת הכלבים החכמים והרגישים ביותר.
הספר התחיל כספר קומי קליל אבל רב הנסתר על הגלוי וככל שמעמיקים בקריאה מתגלים הרבה עצב וכאב.
הספר המיוחד הזה שבה את לבי, תתכוננו להתאהב!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן