Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
זה לא חייב להיות ככה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 376
תמר כבר נמצאת בשלב בחיים שבו הכול ברור לה, או לפחות כך היא חושבת. היא נשואה, יש לה קריירה מבטיחה והיא באה ממשפחה אמידה וידועה בעולם העסקי. אבל יום אחד, ללא כל התראה, היא מפוטרת מעבודתה. כל מה שמוכר – מתערער. כל מה שבטוח ומובן מאליו – עומד כעת למבחן. לראשונה בחייה נאלצת תמר להתמודד עם שאלות שמעולם לא העזה לשאול – את סביבתה ובעיקר את עצמה. היא תיאלץ להבין האם שינוי בחייה הוא אפשרי והאם מאוחר מדי להעז ללכת בעקבות הלב. בדרך היא פוגשת את אבנר, שף מקסים ויצירתי שמתנדב במרכז לנערות במצוקה. ההיכרות איתו ועם עולם האחריות החברתית, והשינויים שעימם תמר מתמודדת, יעמתו אותה לא רק עם מי שהיא, אלא גם עם מי שהיא רוצה להיות. לי רווה, נשואה ואם לשלושה. עוסקת בתקשורת פנים ארגונית. מאמינה בחיים שמאזנים מציאות, חלומות, שינויים והזדמנויות. זה לא חייב להיות ככה הוא ספרה הראשון.

 

לתמר היתה משרה ניהולית. היא נתנה את הלב והנשמה למקום עבודתה ולצוות שלה, זה הוכיח את עצמו עד שהיא הסתבכה עם המנהלת שלה ופה זה נגמר. המנהלת שלה היתה אדם לא פשוט, היא התעמרה בעובדים שלה ולתמר פשוט נמאס, היא החליטה לענות לה ולהתעמת איתה. זה עלה לתמר במשרה שלה.

היא נקראה לחדרו של המנהל הבכיר ושם בשרו לה שהיא מפוטרת. היה לה קשה לתפוס ולהבין את מה שקרה שכן העבודה היתה כל עולמה.

תמר בשנות השלושים המוקדמות לחייה נשואה לדורון שגם הוא מצליח בקריירה שלו, לזוג אין ילדים. גם תמר כמו דורון, הקדישה את מרצה וכוחה בעבודה שהיתה מבלה שם עד שעות מאוחרות, העבודה היתה כמעט כל עולמה. משפיטרו אותה הכל התהפך והמחשבות והרגשות החלו לצוף על פני השטח, היא הרגישה לבד כל כך.

האם זה מה שמגיע לה אחרי כל מה שנתנה לעבודה שלה?
האם עשתה נכון שהתעמתה עם הבוסית שלה ואמרה לה את מה שהיא חושבת?
מדוע היא לא מקבלת את התמיכה שהיתה צריכה כל כך מבעלה הפרקטי שרק שאל אותה מהו התפקיד הבא?
מדוע אמא שלה מאשימה אותה בפיטורים?

הרבה שאלות, מחשבות, אמוציות, רגשות אשם וכעסים עלו על פני השטח והאירו בזרקור גם את מערכת היחסים הזוגית שלה ושל דורון.

ממש כשיצאה לשוטט בשכונה אחרת, חמושה במצלמה שכל כך אהבה היא נתקלת בחבורת נערות ובאבנר ועולם שלם נגלה לפניה. הנערות הן נערות ממשפחות מצוקה שגרו יחד במסגרת מיוחדת ובאבנר השף המקסים שהתנדב ודאג לרווחתם.

איך ישתנו חייה של תמר? מה יקרה לה בחייה המיקצועיים ומה בחייה האישיים?
איך ישפיע על שניהם הביקור שלה עם המצלמה?

הכל הספר שלפניכם.

אהבתי את הכתיבה הרהוטה של רווה ואת העלילה היפה שכתבה. היא בהחלט גרמה לי לחשוב מחשבות מעמיקות והסתקרנתי לקרוא איך תצא מהמשברים שפקדו את חייה. טלטלות לא פשוטות היא חוותה כאלו שיכלו לשנות את חייה.
בזכות היכולת של הסופרת לגמרי הייתי שותפה לרגשותיה של תמר וללבטים שלה.
הספר היה מעניין מאוד בהתחלה אבל בהמשך מבחינתי המשיך פחות, לא ממש יודעת לשים את האצבע מדוע אבל משהו שם "עבד לי פחות".

לאורך הקריאה תהיתי מה תבחר תמר לעשות, האם בקריירה (תלך עם השכל) או במיזם החשוב של הבנות (תלך עם הלב). החלטות כאלו לגמרי לא פשוט לקחת, הן יכולות לשנות את כל החיים. לא הכל בחיים מסתכם בכסף, יש דברים שאי אפשר לקנות בכסף לפעמים צריך לעשות דברים בשביל הנשמה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן