Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ושמח את אשתו
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 293
״התורה מבהירה לנו שהבאר היא יסוד ליצירת מערכת יחסים עמוקה בין בני זוג. להבדיל מנהר או מקור מים אחר, הבאר היא מעשה ידי אדם. כלומר, המפתח נמצא בידיים שלנו. עלינו לעשות את ההשתדלות שלנו ולעבוד על הזוגיות באופן יום-יומי ותמיד לשמור ברקע את התמונה הגדולה של הערכים המשותפים בהם אנו מאמינים, המהווים את הבסיס לקשר בינינו." (ויצא- באר: מפתח לקשר עמוק). מהי ״תורת״ הזוגיות? הספר "וְשִׂמַּח אֶת אִשְתּוֹ – עיון במילת מפתח של פרשת השבוע בזווית הזוגיות" מאת מתן גולד, בהוצאת "ספרי ניב", מלמד אותנו את ערכי היסוד בחיי הזוגיות שלנו מתוך עיון במילות המפתח של פרשת השבוע. באמצעות לימוד משותף של המסרים החשובים בספר, כל זוג יוכל לחזק את הקשר הזוגי ולהגדיל את השמחה אצלו בבית. ספר חובה על המדף של כל זוג ומתנה נפלאה למסיבות אירוסין, שבע ברכות, שבת חתן, חינה ונישואין עבור הזוג המאושר. המחבר, מתן גולד, בעל תואר שני בניהול עמותות מהאוניברסיטה העברית, גר בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיהם. הוכשר כמדריך חתנים מוסמך מטעם ׳מרכז עדן׳ ו׳ארץ חמדה׳, מכון גבוה ללימודי יהדות בירושלים, בשנת 2016. מאז, הדריך עשרות חתנים דתיים ושאינם דתיים בתחומי זוגיות, יחסי אישות וטהרת המשפחה במסגרת תכנית ״טובים השניים״ של ארגון ׳צהר׳ וכן באופן עצמאי. כמו כן, הדריך מספר זוגות יחד עם אשתו אשר הוסמכה כיועצת הלכה ומדריכת כלות מטעם מדרשת ׳נשמת׳. מתן גולד: "לא אחת עולה השאלה, מדוע לא מקדישים דמי משאבים, זמן ושעות לימוד לנושא הזוגיות – כיצד לנהל אותה, לשמר אותה ולהפיק ממנה את המיטב. אין לכך שיעורים בבית הספר או בכל מקום אחר שבשגרה, וקיים מחסור גדול בכל הקשור ללימוד "תורת" הזוגיות. למעשה, אפשר להפיק תובנות בתחום הזוגיות מתוך המקורות שלנו, כדי להבין מהם אבני היסוד הבונות את הזוגיות ואת חיי הנישואין בכלל. מן המקורות אפשר להאיר את דרכם של זוגות רבים בישראל. בניית 'בית נאמן בישראל' איננה אירוע חד-פעמי אלא דרך עוצמתית הדורשת מאמץ, חשיבה ונכונות לחשוב שונה. לכן אנו נדרשים להכין את עצמנו בהתאם, כזוג, לקראת התהליך הרוחני האדיר הזה". "תקוותי היא, שחלק מהרעיונות שבספר זה יוכלו לסייע לזוגות לחזק את הקשר ביניהם ולזכות לקיים זוגיות של שמחה ודבקות". ...

 הזוגיות היא מתנה מופלאה ויש להתייחס אליה בהתאם" /מתן גולד

בניית "בית נאמן בישראל" הוא בבחינת מסע הדורש מאדם מאמץ, חשיבה ונכונות לחשוב אחרת מרעהו.

להשקפתו של מתן גולד , מדריך חתנים לפני חתונה-  שני עמודי התווך המרכזיים בחיי זוגיות מאושרים הם שמחה ודבקות. הזוגיות שלנו גדולה יותר מהאני הפרטי. כל אחד ואחד מאיתנו נדרש לתת לאחר אך התמורה גדולה לאין ערוך ממה שאנו מעניקים.

בספר זה ,מלמד מתן גולד את ערכי היסוד בחיי הזוגיות מתוך עיון במילות מפתח של פרשת השבוע. כך מחזיר הוא את הקסם והרגש הכבוד והחשיבות של המסגרת הזוגית תוך שזירת טיפים ועצות טובות לחיי זוגיות טובה.

בספרו מחלק את מסע הזוגיות לפי החומשים:

בראשית- גן- מקום של צמיחה.

שמות- ראייה של הטוב

ויקרא- קורבן/ קרבה/הקרבה

במדבר- פ.ק.ד.- תפקיד

דברים- לדבר- : איך לתת ביקורת.

כל פרשה מתחברת לנושא החומש בטעם.  בפרשנותו, מדייק ומחדד מתן גולד את מילות המפתח מתוך הפרשה ומחברן לעולם הזוגיות.

דוגמה מפרשת "ראה" בספר דברים שקראנו בשבת האחרונה.  “הביטוי “המקום אשר יבחר ה’” מופיע פעמים רבות בפרשת ראה. מדוע בחירה זו מודגשת בפרשתנו. ..מה אנחנו יכולים ללמוד מכך לגבי הזוגיות שלנו? כח הבחירה הזוגית שלנו היא זו שתוביל אותנו בדרך הנכונה” (ע’ 258) במסגרת הזוגיות שלנו עלינו ללמוד להשתמש בכח הבחירה שקיבלנו מה' כדי לבחור בדרך הנכונה. כמו:

“על בסיס מה אנו בוחרים את בן או בת הזוג שלנו?

מדוע אנו בוחרים במקצוע או במקום מגורים מסויים?

כיצד נבחר היכן לשלוח את ילדינו לבית הספר?

מה מניע את הבחירות החשובות שלנו בחיים?

מה הניע אותי באופן אישי לבחור ספר זה לסקירה? העובדה שמדי שבוע אני בוחרת רעיון לכתוב עליו מפרשת השבוע ומחברת אותו לחינוך, להשקפת חיים חיובית. הספר הוא עוד אחד ממקורותיי הרבים שאיהנה ודאי להיעזר ולהחכים ממנו.

ספר חשוב, מומלץ לכל בית, למתנות לזוגות חדשים – לאירוסין או חינה, ליום הכלולות, למדריכי כלות וחתנים.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן