Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ועכשיו נרקוד
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 192
שבעלה הנוקשה והשתלטן של מרגריט נפטר, היא נפלטת לתוך מציאות חדשה של שקט ובדידות. רופא המשפחה מציע לה לצאת לטיפול במעיינות מרפא בהרי הפירינאים כדי לנסות ולהשיב את רוחה. גם מרסל, שאיבד את אשתו האהובה כמה חודשים קודם לכן, מגיע למעיינות המרפא לאחר שבתו דוחקת בו לנסות ולצאת מאבלו. מרגריט אוהבת את פרנסואז סאגאן, להאזין לשירים ברדיו, ולטפל בגינה. מרסל אוהב מוסיקת שעבי אלג'יראית, את הכוכבים וקרנף אחד בודד וזקן. אבל דווקא במעיינות המרפא, רחוק מבתיהם ומהרגליהם הישנים, מוצאים השניים שפה משותפת ומגלים את יכולתה של האהבה לפרוח גם בגיל השלישי. "ועכשיו נרקוד!" הוא רומן עדין ויפהפה שמאיר באור יקרות את האושר השברירי הגלום בסיפור אהבה מאוחר. כל כך מאוחר, עד שלא חיכו לו עוד. קארין למבר היא סופרת וצלמת בלגית. ספר הביכורים שלה, "בניין הנשים שוויתרו על גברים", זכה להצלחה בינלאומית. "ועכשיו נרקוד!" הוא ספרה השני.

באיש הזה היושב שחוח תחת משקל העצבות. הבחירה הבלתי אפשרית בין המוות ובין הזיקנה. בדידות נתקלת בבדידות, אך אף אחת מהן אינה נחמה לאחרת.

מרגריט מאבדת את בעלה שהיה שתלטן ונוקשה עורך דין שמחליט הכל בשבילה והיא רק שירתה אותו ודאגה לרווחתו והכול היה מוקפד נורא. בנה פרדריק ממשיך בדרכו של האב ומרגיש צורך לשמור על אימו ולהגן עליה מכול משמר עד כדי להיות חרד לחופש שלה ולמעשיה. ברגע של חולשה מרגריט מחליטה ללכת לרופא המשפחה שמייעץ לה לצאת מהאבל וללכת למעיינות מרפא.

מרסל התאלמן מאשתו האהובה נורה הייתה להם זוגיות מושלמת. הוא אהב אותה בכל ליבו והעריך את השנים שבילו ביחד תמיד הרעיף עליה אהבה וכיבד אותה והיא אותו. לנורה הייתה תאונה לא צפויה והיא נהרגה. מאז מרסל לא מצליח להרים את עצמו מבחינה רוחנית. יום אחד בתו מאנו נותנת לאביה מתנה כמה ימים של טיפול במים בסן מאלו.

הזמן הגיל והמקום מזמן למרגריט ומרסל פגישה מקרית על מרפסת במעיינות המרפא
מרגריט אוהבת את פרנסואז סאגאן, להאזין לשירים ברדיו ולטפל בגינה. מרסל אוהב מוזיקת שעבי אלג'יאית, את הכוכבים ואת גן החיות. אבל בזכות המרחק של שניהם מהבית הם מוצאים שפה משותפת ותועים לעצמם האם אפשר לאהוב שוב?

איך יקבלו את קירוב הלבבות ילדהם האם יפרגנו לזוג או יציבו גבולות? איזה חששות ולבטים עומדים בפניהם, האם הכל יבוא על מקומו בשלום?

תמיד חשבתי לעצמי מה קורה בגיל הזה שנשארים לבד, איך בעצם מתמודדים עם החיים החברים והמשפחה האבל איך חוזרים לשיגרה ראיתי אנשים שקרובים אלי שעולמם קורס שבן הזוג הולך לעולמו.
לוקח זמן להשתקם לפעמים נכנסים למרה שחורה וקשה לראות את האור בקצה המנהרה.
הרגשתי שהספר הזה עושה טוב ומביא את המקום הכואב הזה למקום שמראה שזה בסדר לעשות דברים גם אחרת ולהאמין בחיים ולא במות ושאפשר ורצוי לאהוב גם בגיל השלישי.
ממליצה בחום לכל ילד להורים מבוגרים לקרוא את הספר הזה ולהבין שאם קרה הדבר והורה אחד נשאר לבד תתמכו באהבה ותנו להם את המקום למצוא זוגיות בריאה ותומכת שלא ישארו לבד.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן