Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
וירג'ין ריבר
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 373
"ספר מרגש באופן מיוחד. התחברתי מיד לדמויות, ורק רציתי עוד ועוד ועוד" – דבי מקומבר דרושה: אחות/ מיילדת לווירג'ין ריבר, עיירה קטנה עם אוכלוסייה של 600 איש. בואי לשנות חיים של אנשים בין יערות הסקויה ונהרות צלולים כבדולח. הצעת העבודה כוללת בקתה יפהפייה ללא דמי שכירות. המודעה הזאת נפלה על מל מונרו מהשמים. רגע לאחר שהיא מבחינה בה, היא עוזבת את לוס אנג'לס המפויחת ועוברת לעיירה הקטנה והציורית וירג'ין ריבר. סוף-סוף תוכל להשאיר מאחור את כאב הלב והאובדן, את הרעש והצפיפות, את בית החולים העמוס, ולהתרכז במה שהיא כל כך אוהבת – להיות אחות ומיילדת, לסייע לחולים, להביא חיים חדשים לעולם. רק כשהיא מגיעה למקום, במגפי המעצבים שלה, היא מגלה שיש הבדל עצום בין מה שהובטח לה במודעה לבין המציאות: "הבקתה היפהפייה" הרוסה ומתפוררת, הכבישים חלקלקים ובוגדניים והרופא המקומי לא מעוניין לעבוד איתה. מל מבינה שטעתה ומחליטה לעזוב את וירג'ין ריבר כבר למחרת בבוקר, אבל תינוקת בת יומה שננטשה בפתח המרפאה משנה את תוכניותיה, וכך גם נוכחותו של ג'ק שרידן, איש צבא לשעבר ובעל הפאב המקומי, שמוכן לעשות הכול כדי שתישאר. וירג'ין ריבר מאת רובין קאר היה לרב מכר ענק בארצות הברית ולסדרת טלוויזיה מצליחה המשודרת ב"נטפליקס". זכויות התרגום שלו נמכרו לעשרות מדינות.

מל מונרו הרגישה שהיא חייבת שינוי בחייה. היא בודדה עם לב שבור, העבודה התישה אותה ונמאס לה לראות הרבה פשיעה מסביבה, נמאס לה מכולם, היא רצתה שקט.

מודעת דרושים בעיתון התאימה לה כמו כפפה ליד. בעיירה קטנה ונידחת בשם וירג'ן ריבר מחפשים אחות/מיילדת. מגורים בבקתה יפה מובטחים למועמדת המתאימה.

מל ארזה את עצמה, סגרה את כל הפינות שהיתה צריכה ונסעה במכוניתה לוירג'ין ריבר לפתוח דף חדש. היא הגיעה עם המון צפיות אבל כגודל הציפיות, גודל האכזבות. הבקתה שיעדו לה עומדת להתמוטט וזקוקה לשיפוץ דחוף.
השינוי שכל כך חיכתה לו עכשיו נראה קוסם הרבה פחות. מה שהמתיק לה את הגלולה הוא בחור בשם ג'ק שמנהל את הפאב המקומי ובעל לב ענק.

הרופא איתו היתה צריכה לעבוד לא ממש חיבב אותה ואילמלא תינוקת עזובה שנקרתה בדרכה היא כבר מזמן היתה חוזרת לאחותה עם זנב מקופל בין הרגליים. היא טיפלה בה במסירות, נקשרה אליה ובעיקר הירהרה בעבר. זה פתח לה פצעים ישנים שלא יגלידו לעולם.

מפה לשם יש סיבה שמל התלבטה האם להשאר בעיירה הנידחת הזו. היו לה סיבות טובות להשאר אבל היו לה גם הרבה סיבות לחזור למקום הטבעי שלה אליו הרגישה שייכת.

אני מזמינה אתכם לקרוא את הספר המתוק והנעים הזה כדי לגלות מה החליטה מל לעשות ומה קרה לה בדרך.

ספר קליל, זורם ונעים על עיירה אחת, אהבות גדולות, על השלמה ועל תקווה לעתיד.
נהנתי לקרוא על סיפורי העיירה המיוחדת הזאת. בשילוב עם תיאורי הטבע מסביב ממש היה לי חשק לבקר שם ולפגוש את הסיפור מקרוב (טוב, גם את ג'ק…).
אהבתי את דמותה של מל שלמרות הכאב הגדול שחוותה בעבר, היא ניסתה בכל מאוד לכבד את הזכרון אבל יחד עם זאת להמשיך הלאה. היא אישה חזקה, אינטיליגנטית וערכית, לגמרי הצלחתי להתחבר אליה.

מומלץ לאוהבות הרומן הרומנטי וגם לאלו שלא. קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן