Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
וירג'ין ריבר
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 373
"ספר מרגש באופן מיוחד. התחברתי מיד לדמויות, ורק רציתי עוד ועוד ועוד" – דבי מקומבר דרושה: אחות/ מיילדת לווירג'ין ריבר, עיירה קטנה עם אוכלוסייה של 600 איש. בואי לשנות חיים של אנשים בין יערות הסקויה ונהרות צלולים כבדולח. הצעת העבודה כוללת בקתה יפהפייה ללא דמי שכירות. המודעה הזאת נפלה על מל מונרו מהשמים. רגע לאחר שהיא מבחינה בה, היא עוזבת את לוס אנג'לס המפויחת ועוברת לעיירה הקטנה והציורית וירג'ין ריבר. סוף-סוף תוכל להשאיר מאחור את כאב הלב והאובדן, את הרעש והצפיפות, את בית החולים העמוס, ולהתרכז במה שהיא כל כך אוהבת – להיות אחות ומיילדת, לסייע לחולים, להביא חיים חדשים לעולם. רק כשהיא מגיעה למקום, במגפי המעצבים שלה, היא מגלה שיש הבדל עצום בין מה שהובטח לה במודעה לבין המציאות: "הבקתה היפהפייה" הרוסה ומתפוררת, הכבישים חלקלקים ובוגדניים והרופא המקומי לא מעוניין לעבוד איתה. מל מבינה שטעתה ומחליטה לעזוב את וירג'ין ריבר כבר למחרת בבוקר, אבל תינוקת בת יומה שננטשה בפתח המרפאה משנה את תוכניותיה, וכך גם נוכחותו של ג'ק שרידן, איש צבא לשעבר ובעל הפאב המקומי, שמוכן לעשות הכול כדי שתישאר. וירג'ין ריבר מאת רובין קאר היה לרב מכר ענק בארצות הברית ולסדרת טלוויזיה מצליחה המשודרת ב"נטפליקס". זכויות התרגום שלו נמכרו לעשרות מדינות.

רומן רומנטי במינון מדוייק של רגש, איכפתיות ואהבה. כיף לקרוא וכיף להרגיש.

מל, קיצור של מלינדה, היא אחות מוסמכת ומיילדת שמגיעה לכפר וירג'ין ריבר מתוך רצון לעשות שינוי משמעותי בחייה. בן זוגה נרצח בשוד אלים, ומבטי הרחמים והאינטנסיביות בבתי החולים הציבוריים גורמים לה לארוז הכל ולעבור למקום הנידח הזה שמחפש אחות ומיילדת.

אך בין הרצוי למצוי המרחק רב. הבית שהובטח לה הוא חורבה מטה ליפול, הרופא המקומי ממש לא רוצה לעבוד איתה,  בקושי יש כבישים ואין קליטה בטלפונים. בתור אחת שחיה על קניונים, מותגים וגוונים בשיער, זהו סוף העולם. בערך.

היא מחליטה לעזוב יום אחרי שהגיעה אלא שאז, בפתח המרפאה, היא רואה יחד עם ג'ק, הבעלים של הפאב המקומי, קופסה ובתוכה תינוקת שרק נולדה. ליבה לא נותן לה להשאיר אותה כך והיא מחליטה להשאר עד שימצא פתרון. ג'ק מרוצה. הוא מאוד רוצה שתשאר.

ג'ק, שירת בצבא ארצות הברית בחיל הנחתים והיה במלחמות רבות, הוא הגיע לוירג'ין ריבר לפני כמה חודשים והקים את הפאב שאנשי המקום מבלים בו. בין מל לג'ק מתפתחת מערכת יחסים חברית שלאט לאט הופכת רצינית יותר אך מל מתקשה להתמודד עם ריגשותיה, עם יסורי המצפון שלה על מותו של מארק אהוב נעוריה למול האהבה החדשה המתעוררת בה. הסופרת היטיבה לתאר את הרגשות הסוערים, את הדילמה, את הכאב שחשה ושנגרם גם לג'ק בעקבות כך. עמדו לי דמעות בעיניים.

יחד עם התפתחות ריגשותיה לג'ק, מל אט אט מוצאת את מקומה בכפר, מכירה חברים חדשים, מסתגלת לאופי החיים בכפר, לאתגרים בעבודה ללא מיכשור וציוד מתקדם, ומוצאת שלוה בביתה החדש, ששופץ על ידי ג'ק, ומוקסמת מהאיילים הבאים לבקר בגינתה.

מל אישה עצמאית עם עוצמות פנימיות, נכונה לסייע ולעזור למי שצריך, מתמודדת באומץ עם האובדן שלה ועם הרגשות הסותרים והמבולבלים שלה.

וג'ק, רגיש, אכפתי ומכיל, נכון לסייע בכל מצב ולהתמודד עם הדילמות של מל.

הפתעות רבות נכונות להם. גם טובות וגם כאלה שפחות.

"אנשים שייכים למקומות שהם מרגישים בהם טוב. אלה יכולים להיות הרבה מקומות שונים. מהרבה סיבות שונות" עמ' 128

מל וג'ק מצאו את מקומם.

אתה מוזמנים לקרוא על הדרך הקסומה שלהם יחד.

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן