Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
וידוי
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 274
בגיל עשרים ואחת איבדה אובורן ריד את כל מה שהיה חשוב לה. עכשיו, כשהיא נאבקת לאחות את שברי חייה לאחר שהתנפצו לרסיסים, אין שום מִרווח לטעות. אבל כשהיא פוסעת לתוך גלריית אמנות בדאלאס בחיפוש אחר עבודה, היא מופתעת מהמשיכה העזה שלה לאמן האניגמטי שעובד שם, אואן גנטרי. אובורן לוקחת סיכון של פעם בחיים ומעבירה את השליטה ללב שלה, רק כדי לגלות שאואן מסתיר סוד ענקי. צל העבר שלו מאיים להחריב כל מה שאובורן אוהבת, והדרך היחידה להחזיר את חייה למסלולם היא לוותר עליו. אואן יכול להציל את מערכת מערכת היחסים שלהם. כל מה שהוא צריך לעשות זה להתוודות. אבל במקרה שלו, הווידוי יכול להיות קטלני. בסגנון המופלא הייחודי לה, קולין הובר מגישה לנו שוב סיפור מרגש על הקשרים בין אהבה אמיתית לבין משפחה, שלעולם לא יכולים להיקרע.

אתחיל בוידוי קטן משלי: יש לי חולשה לכתיבה של קולין הובר, היא מאד מיוחדת בעיני. אני אוהבת את הדמויות שלה והן תמיד מרחיבות לי את הלב. אני יכולה לצחוק בעמוד מסוים ולבכות מיד בעמוד שאחריו. וגם הספר הזה הוא קשת של רגשות.

גיבורת הסיפור, אובורן ריד, סבלה מאוד בשנות העשרה שלה. אחרי שאיבדה את אהבת חייה למחלה סופנית, חייה עלו על מסלול שהיא לא אוהבת. הסיפור מתחיל כאשר היא מחפשת עבודה במקביל לעבודתה כספרית, אותה היא שונאת. היא זקוקה נואשות להכנסה נוספת כדי שתוכל לשלם לעורך הדין אותו היא רוצה לשכור. בדרכה הביתה מהמספרה היא מבחינה בשלט "דרושים עובדים" בחלון ראווה. היא פותחת את הדלת ומוצאת את עצמה בסטודיו של אואן ג'נטרי.

אואן ג'נטרי הוא אמן צעיר שמקבל השראה לצייר מווידויים אנונימיים אותם הוא מקבל כפתקים לתוך תיבה שהציב בקדמת הסטודיו. פעם בחודש הוא עורך תערוכה ומעמיד למכירה את הציורים שלו. הוא זקוק לעזרה מיידית בארגון התערוכה כי העובדת / חברה לשעבר שלו עזבה אותו, ועוד כמה שעות עומדת להתחיל התערוכה החודשית. כמובן שאובורן מתקבלת מיד לעבודה. כשראתה את השלט ונכנסה לסטודיו, היא לא ציפתה לפגוש את האמן הנאה והמוכשר אוון שממש התחנן בפניה שתעבוד בשבילו. כימיה ומשיכה מיידית ניצתת ביניהם. כאשר ההכרות מעמיקה, אנו מבינים כי שניהם מסתירים סודות גדולים אחד מהשני שמאיימים להרוס את היחסים שהם בנו.

הספר כתוב בגוף ראשון כשהפרקים מסופרים על ידי אובורן ואואן לסירוגין. מצאתי את עצמי רוצה להיכנס לסיפור ולעזור לאובורן, ולהחטיף לדמויות בספר שרוצות להזיק לה. עד כדי כך היא נכנסה לי ללב. אהבתי גם את הדמות של אואן, יש בו הרבה יותר מיופי חיצוני והרבה יותר עומק ממה שהעין רואה.
בתוך דפי הספר הזה יש מסר. זה סיפור על תקווה גם כאשר הכל נראה אבוד. יש הרבה יותר בסיפור הזה ובדמויות האלה ממה שנראה על פני השטח. הספר הוא אמנם רומן רומנטי, אבל גם סיפור קורע לב על הישרדות, אומץ, תקווה ולקיחת סיכונים.

פסק הדין:
קולין הובר עושה זאת שוב. אהבתי את הווידויים בספר, שהם וידויים אמיתיים שקיבלה הסופרת ושילבה בסיפור. אהבתי את הציורים של אואן שצייר אמן בשם דני אוקונור, הם משתלבים נפלא בעלילה. אני חייבת לציין שאת הוידוי של אואן, והסוד שהוא מסתיר מאובורן, ניחשתי כבר באמצע הסיפור, ולכן הספר מקבל ממני 4.5 כוכבים ולא 5. זה לא פגם בחוויית הקריאה שלי וחיכיתי להגיע לסוף היום ולהמשיך לקרוא. כל שנשאר לי הוא להמליץ בחום על הספר!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. סוזן צדוק

    יש לי את הספר הרבה מאוד זמן על המדף, קראי את הסקירה שלך והחלטתי לתת לו קדימות לקריאה. ספר של קולין קראתי את "בקצב הלב" בהחלט מיוחד ומרגש . תודה על סקירה כנה ואמיתית, הכי אוהבת את פסק הדין שלך

  2. נועה הולצר

    תודה סוזן! את בהחלט תאהבי אותו ושווה לקדם אותו ברשימה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן