Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ואהבת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 194
מה באמת מתרחש מאחורי הדלת הסגורה בחדר הטיפול של מטפל גופנפש – החדר שאני מכנה אותו ״המערה״? התשובה פשוטה. מתרחש שם קשר. ועדיף שיהיה זה קשר טוב. קשר של אהבה. אהבה שנושמת ופועמת בין שני אנשים הנפגשים בנקודת זמן מסוימת כדי לעשות משהו ביחד. לעשות שינוי. לחולל ריפוי. מטפל ומטופל. אם יש אהבה והיא מתקיימת בתוך החדר הקטן והסגור, נושמת ופועמת בינכם לבין המטפל שלכם, מובטח לכם שיתרחש שינוי. שיבוא ריפוי. בשביל שינוי צריכים להתקיים התנאים הנכונים, והתנאי הראשון הוא שתהיו ״טובלים״ בסביבה אוהבת. כאן תקראו על מה שמתרחש מאחורי הדלתות הסגורות. אלה של חדר הטיפולים והטיפול האישי שבתוכו, אלה של התת-מודע והזיכרון המתעתע שלנו, של הסודות הפנימיים הנסתרים. תקראו על הדלתות הנפתחות אל לבם של שני אנשים, מטפל ומטופל, היושבים בחדר הסגור שבוע אחרי שבוע ומנהלים יחסים. כאן תקראו על הכאב, השמחה והריפוי. תקראו על אהבה. כאן תפגשו את עצמכם.

אילן ארבל הוא מטפל גופנפש בעזרת שיחות, מגע, הילינג, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך.
הספר פותח במפגש עם אחת מהמטופלות שלו בשם ענת.
ענת הגיעה אל אילן בהמלצת בעלה גיל, שטוען שהיא חסומה ולא מצליחה להתחבר לרגשות שלה, ענת לעומת זאת מרגישה שאם תגיד לגיל את כל מה שמפריע לה באמת הוא פשוט יגיב בצורה לא בוגרת ולכן מעדיפה לשתוק (נשמע מוכר?) אילן מרגיש דרך מגע ידיה של ענת שהיא עייפה, פשוט עייפה מהחיים (עייפות החומר, אני קוראת לזה) וענת רק רוצה להרגיש נאהבת ולא לנסות לרצות את כל העולם ולהישאר בסוף היום מתוסכלת וחסרת סיפוק עצמי.

אפשר להגשים כל מטרה.  ניתן לחולל כל שינוי.  אתם יכולים לרפא את עצמכם,  לגדול או לעוף.  הכל אפשרי אם יהיו לכם תנאים של אהבה. (עמ' 17)

זוג נוסף שמגיע אל אילן לטיפול הם אריאל ואפרת, שהם זוג דתי.
אפרת כועסת על אריאל מכיוון שבמהלך השנים הוא החל לחזור בשאלה והיא מרגישה שנותרה מאחור ואי אפשר כבר לגשר על הפערים שנוצרו ביניהם.
אילן מבין שהטיפול בזוגיות שעוסקת בחילונים אל מול דתיים היא דבר מורכב ומנסה להשתמש בכל המשאבים שברשותו כדי למצוא את שביל הזהב כדי שהקשר הזה יצליח ולא יסתיים ברבנות.
האם הוא יצליח? האם האהבה מספיק חזקה כדי לגבור על הכל?

כאוהבים, נוכל לשנות את צורת המחשבה שלנו ולהתחיל לחשוב באופן אחר מזה שהתרגלנו אליו.  בעקבות זאת נמצא פתרונות ודרכים שלא היו שם קודם, או שהיו שם אך לא הבחנו בקיומם. (עמ' 30)

אילן מאמין שאנרגיה טובה תמשוך אחריה דברים טובים, שהמחשבות שלנו טובות או רעות יוצרות את המציאות בה אנו חיים ושהכל בעצם מתחיל בראש.
חוסר הביטחון והאמונה שיש לנו בעצמנו הם מה שיקבעו בסופו של דבר את החיים שאותם נחיה. אילן מלמד בספרו איך לקחת נשימה עמוקה, כיצד ניתן להתחבר לעצמנו, לרצונות הלא ממומשים שלנו, ליכולות ולתשוקות שלנו בלי לנסות לרצות את הסביבה אלא אך ורק את עצמנו.
אם ניתן אהבה, נקבל בחזרה אהבה.
אילן מלמד כיצד להוריד מעלינו את המחסומים שמונעים מאיתנו להכניס אהבה לחיינו מחשש לפגיעה, כיצד לחבק ולהתמסר ללא חשש ותנאים וכיצד לסלוח וללמוד לשחרר את כבלי העבר מבלי להרגיש אשמה תמידית.

אתם בסדר. הכל בסדר. אנחנו ממש בסדר. אין בנו שום פגם מהותי, בטח לא כזה שמבטל את זכותנו לחוש ביטחון ושמחה. כל התחושות האלה מסיחות את דעתנו מן הדבר האמתי, הפשוט והנכון מכל: מהותנו טובה, אוהבת וחיובית. הפחד הוא שמסמא את עינינו מלראות זאת ולהאמין בכך. (עמ' 128)

הספר "ואהבת" מתחלק לפרקים בהם מסופר על מספר מטופלים של אילן וכיצד כל אחד מתמודד עם הבעיות שלו דרך הטיפול ועל חייו האישיים של אילן עצמו ומה הביא אותו לאיש שהוא היום.
הספר נגע בי אישית, מצאתי משהו מעצמי בכל אחד מהמטופלים של אילן וגם סיפורו האישי מאד נגע ללבי והרגשתי הזדהות עמוקה עם סיפור חייו המרגש.
זה מסוג הספרים שכל בית חייב שיהיה לו, מידי פעם לחזור לקרוא בו, להתחזק ולהתעצם.
מומלץ בחום.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן