Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
התעלומה של חדר 622
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 520
בדצמבר 2018 מגיע למלון יוקרתי בהרי האלפים השוויצריים סופר בן דמותו של המחבר, ז'ואל דיקר. הוא זקוק לחופשה לאחר שסיפור אהבה שהחל כהבטחה גדולה הסתיים במהרה והשאיר אותו שבור לב. במצבו הוא גם מתקשה להתקדם בכתיבת ספר על המוציא לאור שלו, שמת בתחילת השנה, ולו הוא חב את הצלחת ספריו הקודמים. פקיד הקבלה מוסר לו מפתחות לחדר 623 שבו יתאכסן ומורה לסבל לשאת לשם את מזוודותיו. בעודו פוסע מאחורי הסבל ומבטו חולף על מספרי החדרים, הוא מבחין שאחרי חדר מספר 621 מופיע חדר מספר 621א ואחר כך 623. דיקר תוהה, לאן נעלם חדר מספר 622?! אורחת נוספת של המלון, שהוא מסב את תשומת ליבה לעניין, מחליטה לצלול לעומק התעלומה ומשכנעת את הסופר לחבור אליה. עד מהרה מתברר לשניהם שלפני חמש־עשרה שנים התבצע בחדר שנשא בעבר את המספר 622 רצח, והוא מעולם לא פוענח. לאן תוביל החקירה את הסופר, שכל משאלתו הייתה לנפוש מעט אל מול הנוף האלפיני הרוגע?

ז'ואל דיקר היה סופר שהתמודד עם מותו של העורך האהוב שלו. הוא רצה לכתוב ספר על חייו אבל המוזה לא הגיעה, הוא התקשה לכתוב, כל פעם צץ משהו אחר. כשחווה אהבה נכזבת וקשר רומנטי שהחל נקטע באיבו הוא החליט לצאת לחופשה לנקות את הראש, אולי שם יצליח סוף סוף לכתוב.

הוא מגיע לבית מלון מבודד אי שם באלפים לחדר 623 ומהר מאוד מבין ששקט, שלווה והשראה הוא לא ימצא שם. כבר ביום הראשון הוא מכיר את סקרלט ויחד הם מגלים את הסיבה שאין חדר במלון שמספרו 622. בעלי המלון רצו לשכוח מה שהתרחש שם כחמש עשרה שנים קודם לכן, רצח של אורח המלון.

סיפור המסגרת של ז'ואל וסקרלט הוא רק סיפור שחושף אותנו לסיפור המרכזי של הבנק של משפחת אבנזר. למשפחת אבנזר היתה שושלת ענפה של אנשים מוכשרים שניהלו בנק מרכזי בז'נבה. הרבה כסף היה שם, יוקרה, מאבקי מעמד וכוח.

תכירו את מאקר בן המשפחה שנאבק כל חייו לקבל עליו את ניהול הבנק. כשאביו הלך לעולמו הוא לא נתן לו את התפקיד אלא מינה את מועצת המנהלים שתקבע מי ינהל את הבנק ומתי.
אנסטסיה אישתו היפה לא טמנה ידה בצלחה ולא היתה אישה נאמנה לבעלה. אהבת נעורים שפימפמה בה כל השנים ללב השרמנטי שהפך לעובד בנק בכיר מנער מעליות לא עזבה אותה מעולם, הם חלמו להיות יחד.
גם טרנוגול שהיה חבר במועצת המנהלים של הבנק ובכיר בו היה איש מסוכן שעשה עם מאקר עיסקאות בעבר, כאלו שעלו לשניהם ביוקר. השניים היו במאבקי כוח תמידיים ומאקר היה נחוש בדעתו לעשות הכל כדי להזיז את טרנוגול מדרכו כדי להצליח ולהיות נשיא הבנק.

המון תכחים, פיתולים והתרחשויות שיכולות להוביל לגופה בבית מלון. השאלה הגדולה שליוותה אותי במהלך הקריאה היא מי בסוף רצח את מי.
דיקר הוא אומן שדילג בעלילה מדבר לדבר, לא השאיר רגע דל לקורא כשבכל פרק היה נדמה לי שמשהו אחר עלול לרצוח משהו אחר.
הדמויות היו עגולות, העלילה עמוסה ומלאה כך שנשאבתי פנימה למעגל התכחים והמיסתורין ממש בתחילת הקריאה.
למרות שהספר עבה והקריאה איטית לעיתים הוא נקרא בשטף ובסקרנות וגם בהנאה רבה.

קראתי את ספריו הקודמים שתורגמו לעברית ונהנתי מהם לא פחות. הכתיבה שונה ומיוחדת, העלילות מרתקות ואני יותר ממחכה לספר הבא.

"החיים, כמו ספר, צריכים להיות הרפתקה. והרפתקאות הן חופשות של החיים".

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן