Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
התיקון
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 406
המקום האחרון שבו איימוס דקר, הסוכן המיוחד, בעל הזיכרון הצילומי המושלם, מצפה להיות עד להוצאה להורג בזמן אמת הוא בניין המפקדה העולמית של האף־בי־איי. לנגד עיניו יורה אדם באישה בגבה ומתאבד. דקר מקבל על עצמו את החקירה ותוך זמן קצר מתגלה זהותם של היורה ושל הנרצחת. הוא איש משפחה אמיד, היא מורה רווקה, אבל לא נמצא כל רמז שיוביל לקשר אפשרי ביניהם. עד שבוקר אחד, ללא כל הודעה מוקדמת, דקר ושותפיו לחקירה מורחקים מהתיק. נאמר להם שמדובר בחקירה רגישה ומסווגת הקשורה בביטחון לאומי. כל שמותר להם לדעת הוא שמעורב בעניין מידע מודיעיני רגיש שנגנב ונמכר לאויב, ושתוצאות המעשה החמור מסכנות נכסים אסטרטגיים של המדינה. כל הנוגעים בדבר מבינים שאם המידע יגיע לידיים מסוימות, ה־ 11 בספטמבר עלול לחזור על עצמו, ואפילו מעבר לכך. אבל דקר מעולם לא היה איש של כללים. הוא מגייס את יכולותיו הנדירות, את היחסים הבינאישיים הגרועים שלו, ואת נחישותו המקצועית, והוא מתרכז במטרה אחת בלבד - לפענח את המקרה לפני שיהיה מאוחר מדי. התיקון הוא מותחן מפתיע ובלתי צפוי עד העמוד האחרון.

האמת תמיד מסתתרת בפנים, ויש לקלף שכבה אחר שכבה כדי להגיע אליה.

איימוס דקר הוא סוכן אף-בי-איי שמהווה חלק מכח משימה משותף ועובד על תיקים שהופסקו.
כאשר דקר נמצא בדרכו לפגישה בבניין הובר, בניין המפקדה העולמית של האף-בי-איי, הוא נקלע לסיטואציה קשה בה הוא צופה בגבר בגיל העמידה יורה אל מול עיניו באישה זרה ולאחר מכן מנסה להתאבד בירייה אבל נותר בחיים.
הגבר ששמו וולטר דאבני ירה באישה ששמה אן ברקשייר לאור היום אבל לא ברור מה המניע לרצח האכזרי הזה.
דקר שסובל מתופעת הסינסתזיה לאחר שספג בנערותו מכה חזקה במהלך משחק פוטבול, נותן הצהרה על כל מה שראה.
בעקבות אותה חבלת מח, דקר לא חזר יותר לעצמו והוא הפך מאדם חברותי לאדם מרוחק שמתקשה לנהל קשרים חברתיים ואף מצליח לעצבן את האנשים סביבו כשהוא מפר את כל כללי החברה המקובלים, בין השאר יש לו גם נטייה לזכור הכל באופן מושלם, עד לפרטים הכי קטנים.
כשדקר מגיע למכון הפתולוגי הוא מגלה פרטים נוספים על הנרצחת שהייתה רווקה בסוף שנות החמישים לחייה ומורה מחליפה בבית ספר קתולי.
וולטר דבאני הוא גבר בן 61, נשוי ואב לארבע בנות בוגרות, הוא גם קבלן מצליח שעובד עבור הממשלה ובין היתר בשביל האף-בי-איי ואף עבד עשר שנים בסוכנות לביטחון לאומי.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר   

לא נמצא כל קשר בינו לבין הנרצחת, סיבת המצאם בבניין הובר ומה המניע למעשה. דקר מגלה להפתעתו שהוא והצוות שלו הופקדו על חקירת המקרה.
צוות האף-בי-איי מתחילים לחקור את אשתו ובני משפחתו של דאבני ובמקביל את האנשים שהיו קרובים לאן אבל אין שום קצה חוט שיכול להוביל אותם למניע הרצח.
ככל שהחקירה מתקדמת, השאלות לגבי הקשר בין הרוצח לנרצחת נערמות ואין עליהן תשובה סבירה והגיונית, יתכן שהיחידים שיודעים מה באמת קרה שם הם אן ודבאני עצמם אבל מהם כבר לא תבוא הישועה.
צוות החקירה מופתע לגלות שאן התגוררה בבית דירות יוקרתי ונסעה ברכב ששווה מאות אלפי דולרים וכל זה ממשכורת של מורה מחליפה, משהו באורח החיים שלה לא מסתדר לדקר, הוא בטוח שרב הנסתר על הגלוי ואן היא לא באמת מי שהיא ניסתה להציג את עצמה אבל מה האמת? ואיך כל זה מתקשר לדאבני ולמעשה הרצח? והאם הרצח שלה הוא אקראי או מכוון? כל פעם שהצוות סבור שהוא קרוב לגילוי האמת, מתגלות עוד שאלות קשות שמרחיקות אותם מפתרון התעלומה הסבוכה הזאת.

קראתי לא מעט ספרים של הסופר דיוויד באלדאצ'י אבל אני חייבת לציין שהספר הזה התעלה מעל כולם.
העלילה הייתה מסקרנת ומרתקת מהדף הראשון ועד לדף האחרון, הפרקים היו קצרים וכל פרק הסתיים אם תעלומה נוספת באוויר.
דמותו של דקר הייתה מעניינת ולמרות שהוא היה ציני, קר, בוטה וחסר רגישות, אי אפשר היה שלא לחבב אותו.
דקר עבר מספר טרגדיות בעברו, יש לו נכות רגשית אבל רק מישהו מנותק רגשית יכול לשרוד בעבודה אכזרית כמו שלו ואין ספק שהוא יודע לעשות אותה על הצד הטוב ביותר.
הוא שם לב לפרטים זניחים שכל אחד אחר לא היה מבחין בהם והאבחנות שלו מדויקות ונכונות. דקר לא בוטח באף אחד והוא לא מניח הנחות אלא מסתמך רק על עובדות יבשות והוכחות גמורות.
אהבתי את הקשר המיוחד שלו עם השותפה שלו: אלכס ג'יימיסון, אלכס רגישה ושונה מאד מדקר אבל יחד הם צוות מנצח.
סוף הספר היה מפתיע ומאד לא צפוי, זהו עוד ספר מובחר בסגנון המותחנים של באלדאצ'י שאסור לפספס.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן