Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
התחקיר
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 232
כמה רחוק תסכים ללכת בשביל להסתיר את הסודות שלך? האם תהיה מוכן לשלם גם בדם? מייקל ויולט הוא גנב של מכוניות יוקרה, בעיקר פרארי. החיים שלו טובים, הכסף זורם. כשאח שלו, ג'ון, משאיר לו הודעה, מייקל מופתע. הם לא דיברו שנה, ומייקל מאמין לרגע שאחיו רוצה לחדש את הקשר, אבל אז ג'ון נרצח. המשטרה סבורה שזה היה שוד שהשתבש, אבל אחרי שגם הדירה של מייקל נפרצת, ברור שמשהו אחר קרה. ג'ון היה עיתונאי חוקר, חושף שחיתויות שלא פחד משום דבר, עד שהרגיז מישהו יותר מדי. בבת אחת נזרק מייקל למרדף אחרי הרוצחים של אחיו, כשתחת רגליו מתפוצצים בזה אחר זה הסודות של ג'ון. מאיפה חבורה של יוצאי צבא מכירים אותו? מי הבחורה עם שיער העורב שיש לה מפתח לדירה שלו? למה הוא שמר שרשרת זהב פשוטה, ומי מוכן לרצוח בשבילה? והאם מייקל באמת רוצה לדעת את התשובות, גם אם זה יעלה לו בחייו? התחקיר הוא מותחן מסחרר ומתעתע על אמת ושקר, ועל רוע שיש לו אלף פנים. זהו ספרו הראשון של יוצר הטלוויזיה אלכס היילנד, ואין בור רגע אחד להסדיר את הנשימה.

האמת, עמוקה ככל שתהיה, בדרך כלל שוברת את הלב. ברגע שמבינים איך לשלוף שפן מהכובע, הכל משתנה. הקסם נעלם.

מייקל ויולט הוא בחור הולל בסוף שנות העשרים לחייו שחי לפרנסתו מגניבת מכוניות יוקרתיות שנמכרות לסוחר ממולח והמוטו שלו בחיים הוא: "יש מאה דרכים שונות לגנוב מכונית, אבל הדרך הבטוחה והאמינה ביותר היא להשיג את המפתח" ומייקל הוא אכן אמן בגניבת מפתחות של מכוניות.
מייקל הוא גבר של נשים ואין לו בעיה להחליף פרטנריות ללילה בקצב מסחרר אבל יש בו גם חמלה לאמהות חד הוריות והוא שמח לתרום חלק מכספו לנשים נזקקות.
יום אחד מייקל מקבל הודעה מאחיו ג'ון איתו הוא לא היה בקשר הרבה זמן. ג'ון לא אהב שמייקל מתעסק בגניבות והקשר בין השניים התרופף, מייקל היה בטוח שג'ון רק רוצה לחדש את הקשר איתו אבל הופתע לגלות מספר שעות לאחר מכן שג'ון בעצם נרצח במהלך שוד וכנראה רצה למסור לו משהו חשוב לפני מותו.
ג'ון היה עיתונאי חוקר, הוא היה לוחם צדק שנלחם בשחיתות ובפשיעה ולא היסס לכתוב את מחשבותיו האמיצות בעיתון אבל מי יכול לנסות להתנכל לו?

כשמייקל חוזר הביתה מההלוויה הוא מגלה שמישהו פרץ לביתו והותיר שם הרס וחורבן וגם גנב לו כסף. הוא מחליט לבדוק את ביתו של ג'ון כי יש לו הרגשה שמי שרצח אותו חיפש משהו שלא מצא.
כשהוא יוצא משם, הוא הופך להיות נרדף ע"י בחורים עם ברדסים שמנסים לירות בו ומבלי להתכוון הוא הופך להיות נמלט שנלחם על חייו וגם המשטרה דולקת בעקבותיו.
ברגע אחד חייו הנהנתנים והשלווים הופכים להיות סיוט על אדמות. מייקל מחליט להסתתר בבית חווה ישן שהיה שייך להוריו ושימש במהלך השנים כבית קיט לו ולג'ון.
בפעם האחרונה שמייקל וג'ון היו בקשר זה היה במהלך חופשה בבית החווה, אז גם ג'ון גילה על העיסוק של מייקל בגניבת מכוניות והחליט לנתק איתו כל קשר, הגבר האצילי ולוחם הצדק לא יכל להשלים עם העובדה שאחיו הוא נוכל ופושע שעושה עוול לאחרים.
בזמן שהותו של מייקל בבית החווה הוא פוגש אישה מסתורית שטוענת שהיתה חברתו של ג'ון ולפני מותו הוא עבד על תחקיר שכנראה גרם למותו. מייקל חובר אליה והשניים נכנסים לסחרור מסוכן שבו הם מנסים לפצח את האמת מאחורי הרצח של ג'ון תוך סיכון חייהם.

"התחקיר" זהו מותחן תזזיתי שאין בו רגע דל, מרגע שהתחלתי לקרוא אותו לא יכולתי לעצור לרגע.
העלילה היתה מותחת, כתובה היטב, לא משעממת לרגע ומלאה בסודות מפתיעים. דמותו של מייקל היתה מעניינת, הוא היה טיפוס שידע לשרוד בכל מצב, כמו חתול עם שבע נשמות, הוא היה האח שסרח והכבשה השחורה של המשפחה שנמאס לו להוכיח את עצמו לכל העולם ופשוט העדיף ללכת בדרך שלו בלי לחשוב מי עלול להפגע ממעשיו, הוא ראה את עצמו כמו רובין הוד, זה שגונב מהעשירים ועוזר לעניים.
הייתי זקוקה לספר הזה, אין ספק שאלכס היילנד הוא פשוט סופר טוב שיודע לספק את הסחורה ולהשאיר את הקוראים שלו מרותקים לעלילה ולדמויות שהוא יצר, אם בא לכם ספר מתח טוב וזורם שתוכלו לצלול לתוכו לכמה שעות, זה הספר בשבילכם.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן