Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
השרשרת
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 392
הבוקר מתחיל כמו כל בוקר אחר. רייצ'ל קליין מביאה את בתה, קיילי, לתחנת ההסעה לבית הספר ויוצאת לסידורי היום. אבל אז מגיעה שיחת טלפון ממספר לא מזוהה ומשנה הכול. האישה שמעבר לקו מודיעה לרייצ'ל שהיא חטפה את קיילי וקשרה אותה במושב האחורי במכוניתה, ושאם רייצ'ל רוצה לראות שוב את בתה, עליה לשלם כופר - ולחטוף ילד אחר. החוטפת היא אמא בעצמה, שבנה נחטף באופן דומה. אם רייצ'ל לא תציית להוראותיה, בנה של החוטפת ימות, וגם קיילי תמות. רייצ'ל היא עכשיו חלק מהשרשרת, מזימה מחרידה שהופכת הורים מקורבנות לפושעים – ובינתיים מכניסה כסף רב לכיסם של המעורבים בדבר. רייצ'ל היא אישה נורמטיבית, אבל בימים הקרובים היא תיאלץ למתוח את גבולותיה עד מעבר לאפשרי. היא תצטרך לקבל החלטות מוסריות קשות מנשוא ולעשות דברים נוראים. הכללים פשוטים: רייצ'ל תצטרך למצוא כסף לכופר, למצוא קורבן ולבצע פשע נורא שעד לפני עשרים וארבע שעות היא לא העלתה על דעתה שתהיה אי-פעם מסוגלת לבצע. המוחות שמאחורי השרשרת יודעים שהורים יעשו הכול למען ילדיהם, אבל הם לא יודעים שייתכן כי הפעם הם נתקלו במישהי שיכולה להשיב מלחמה. רייצ'ל היא אישה חכמה, נחושה, וכזאת שיודעת לשרוד. האם היא תהיה זו שתצליח סוף-סוף לנתק את השרשרת?

כמה תרחיקו לכת כדי להציל את הילד שלכם? האם תעשו הכל? האם תפגעו בילד של משהו אחר כדי להציל את שלכם?

קיילי בת העשרה מחכה לאוטובוס שיקח אותה לבית הספר, בסך הכל עוד יום שגרתי… רק שמכונית נעצרת לידה והיא מוכנסת אליה בניגוד לרצונה מבלי שאף אחד שם לב. אמא שלה, שהתגרשה לא מזמן, מקבל שיחת טלפון שמעדכנת אותה שקיילי אצלם ושעליה לפעול לפי ההוראות, לפי ההוראות של השרשרת.
עליה לשלם סכום כסף לא קטן ככופר תוך זמן קצר ושהבת שלה תשתחרר רק לאחר שהיא תחטוף ילד או ילדה אחרים ושהיא תיצור קשר עם ההורים החדשים ותסביר להם על השרשרת.

שוק, הלם, מה עליה לעשות?

ימים קשים ולא פשוטים עוברים על רייצ'ל, הכל סוגר עליה. מלבד העובדה שהיא מתמודדת עם מחלת הסרטן, היא צריכה להמודד עם השרשרת ולהציל את ביתה. דוחקים בה לעשות מעשים לא הגיוניים כדי שישחררו את ביתה, אין לה ברירה והיא מבצעת אותם ומשלמת מחיר. בהמשך, מחיר נפשי כבד מאוד שמתבטא ברגשות אשם קשים, סיוטים וחרטה. אך מצד שני, איזו אופציה היתה לה? הרי איימו עליה שאם תפנה למשטרה או לעזרה, הם יהרגו את הבת שלה. איך הם ידעו? מסתבר שהם ידעו הכל, על כל צעד שעשתה, כמעט וקראו את המחשבות שלה.
רייצ'ל בוחרת לא לשתף את בעלה לשעבר, אביה של קיילי, היא סומכת דווקא על אחיו פיט שנחלץ לעזרתה. השניים פועלים בשיתוף פעולה כדי לא לשבור את השרשרת ולהחזיר את קיילי ובין השניים נרקמת מערכת יחסים קרובה ואמיתית. שניהם עברו יחד חוויה קשה ומאחדת, חוויה שהם חייבים לשמור עליה בסוד.

האם קיילי תשוחרר בחיים? איך? האם פיט ורייצ'ל יוכלו לשבור את השרשרת? איך?

הרבה שאלות שהתשובות כמובן שנמצאות בספר המתח שלפנינו. נושא הספר הוא מקורי ומעניין שהעלה לי לא מעט מחשבות וגרם לי לנסות לשים עצמי בסיטואציה ולחשוב מה אני הייתי עושה.
אהבתי את הקצב והכתיבה, העלילה היתה מעניינת ומותחת ואני רק רציתי לגלות מה יקרה לשרשרת בסוף.
אתם רוצים גם אתם לגלות? לא תקראו, לא תדעו. אני ממליצה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן