Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
השרשרת
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 390
הבוקר מתחיל כמו כל בוקר אחר. רייצ'ל קליין מביאה את בתה, קיילי, לתחנת ההסעה לבית הספר ויוצאת לסידורי היום. אבל אז מגיעה שיחת טלפון ממספר לא מזוהה ומשנה הכול. האישה שמעבר לקו מודיעה לרייצ'ל שהיא חטפה את קיילי וקשרה אותה במושב האחורי במכוניתה, ושאם רייצ'ל רוצה לראות שוב את בתה, עליה לשלם כופר - ולחטוף ילד אחר. החוטפת היא אמא בעצמה, שבנה נחטף באופן דומה. אם רייצ'ל לא תציית להוראותיה, בנה של החוטפת ימות, וגם קיילי תמות. רייצ'ל היא עכשיו חלק מהשרשרת, מזימה מחרידה שהופכת הורים מקורבנות לפושעים – ובינתיים מכניסה כסף רב לכיסם של המעורבים בדבר. רייצ'ל היא אישה נורמטיבית, אבל בימים הקרובים היא תיאלץ למתוח את גבולותיה עד מעבר לאפשרי. היא תצטרך לקבל החלטות מוסריות קשות מנשוא ולעשות דברים נוראים. הכללים פשוטים: רייצ'ל תצטרך למצוא כסף לכופר, למצוא קורבן ולבצע פשע נורא שעד לפני עשרים וארבע שעות היא לא העלתה על דעתה שתהיה אי-פעם מסוגלת לבצע. המוחות שמאחורי השרשרת יודעים שהורים יעשו הכול למען ילדיהם, אבל הם לא יודעים שייתכן כי הפעם הם נתקלו במישהי שיכולה להשיב מלחמה. רייצ'ל היא אישה חכמה, נחושה, וכזאת שיודעת לשרוד. האם היא תהיה זו שתצליח סוף-סוף לנתק את השרשרת?

אקדים ואומר, אינני קוראת תדיר ספרי מתח. החלטתי למרות זאת, לנסות. השרשרת הוא הספר השני שאני סוקרת בז'אנר הזה והפעם.. הופתעתי. הספר קולח, מרתק, לא ניתן היה לעצור .

בוקר. קיילי נערה העומדת בתחנת האוטובוס בדרכה לביה"ס מוצאת עצמה נחטפת בידי זוג.

אמה חולת סרטן השד, בדרכה לרופא , מקבלת שיחת טלפון ממספר לא מזוהה " …חטפתי את הבת שלך". זהו תסריט סיוט של כל הורה למשמע שיחה כזו. "את חלק משרשרת, אסור לערב משטרה אחרת מי שמנהל את השרשרת יהרוג את קיילי. את צריכה לשמור על השרשרת ולבצע את ההוראות במדויק".

כאן מתחילה סאגה שלמה . רייצ'ל מקבלת הוראות : יש לדבר רק עם טלפונים חד פעמיים, להעביר סכום כסף גדול לחשבון מסוים והחמור ביותר, כדי להמשיך את השרשרת עליה לחטוף ילד או ילדה להחזיק בו . עליה לשכנע את הוריו באותו אופן לחטוף ילד או ילדה אחרים ורק אז תשתחרר בתה.

חושבת לשתף את בעלה לשעבר אולם אוסרים עליה זאת. כל שיחה/ תכנון מסתבר ידוע לחוטפים.

מחליטה לשתף את גיסה פיט יוצא הצבא. יחד מבינים כי אין ברירה אלא להיות חוליה בשרשרת של חטיפות כדי לשחרר את קיילי. וכך מוצאים עצמם  תרים אחר קורבן חדש, מכינים את מקום המחסה, כלי נשק ואביזרי חטיפה.

לאחר שבתה משתחררת , מבחנה רייצ'ל כי השרשרת אינה ברת ניתוק וכי היא נתונה תחת מעקב. היא מנסה לחשוב איך להגיע למקור השרשרת וחוברת דרך מודעה בעיתון אודות השרשרת לאדם בשם אריק אשר היה גם הוא חוליה. הוא מתמטיקאי ועוסק בתוכנה אשר פיתח אפליקציית מעקב . במקביל בעלה לשעבר מארטי החל לצאת עם בחורה בשם ג'ינג'ר העובדת באף .בי. אי על פניו נראית בחורה עם ראש על הכתפיים. הם הציעו לרייצ'ל לארח את קיילי וחברה סטיוארט בבית סבה עם אחיה של ג'ינג'ר התאום אוליבר. מה שלא ידעו אודות חייהם המורכבים מאד של התאומים הללו מילדותם ועד עתה.

אט אט מבינים אריק רייצ'ל ופיט באמצעות אפליקציית המעקב כי קיילי שוב בסכנה על אף שנמצאת עם אביה. מה הקשר בין התאומים לשרשרת? האם קיילי תצא מסכנה נוספת? האם רייצ'ל  ופיט יצליחו לנתק את השרשרת?

הדפים האחרונים עוצרי נשימה! הספר מומלץ, כתוב באופן קולח, מרתק, מותח מאד . סיפור המותח את גבול ההחלטות המוסריות בחיי אדם.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן