Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השקרן
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 542
שלבי פוקסוורת' איבדה את בעלה, ואז איבדה את אשליותיה... הגבר, שלקח אותה מטנסי לפרוור יוקרתי בפילדלפיה, השאיר אחריו חוב עצום שהוטל עליה עם מותו. הוא היה נואף ושקרן, וכששלבי בודקת את התכולה של הכספת שלו, היא מוצאת בה תעודות זהות רבות. הגבר שאהבה לא רק מת. הוא בכלל לא היה קיים. שלבי לוקחת את בתה בת השלוש ושמה פניה דרומה, לבקש נחמה בעיירת הולדתה, שם היא פוגשת גבר חדש: גריף לוט, קבלן בנייה מצליח. אבל לבעלה היו סודות שהיא עדיין לא גילתה. אפילו בעיירה קטנה זו, כשהיא מוקפת באוהביה, הסכנה קרובה מכפי שהיא מעלה בדעתה – ומאיימת גם על גריף. וניסיון לרצח הוא רק ההתחלה... נורה רוברטס, סופרת רבי המכר של הניו יורק טיימס, מביאה בפנינו עלילה שמתפתחת על אש קטנה, ומתפוצצת בסיום עוצר נשימה.
טרגדיה או הקלה?! כשבעלה ואבי ילדתם טובע בלב ים נשארת שלבי פוקסוורת' אלמנה ובתה בת ה-3 יתומה. היגון העז, האבל והשכול עוברים עליה ותוך כדי הגילויים שמתחת לפני השטח מפתיעים עוד יותר. ריצ'רד השאיר אחריו חוב עצום שהוטל עליה עם מותו. כשהיא מחפשת בכספת מתגלה לנגד עיניה מספר רב של תעודות זהות רבות הייתכן שהתחזה לדמותו ?! שלבי, מוצאת עצמה מבולבלת נורא! תחושות האשמה עצמית, הכעס כיצד הייתה כל כך תמימה וטיפשה ולא הצליחה לראות מעבר, העושר עיוור אותה, בעלה יצר עבורה רק אשליה אופטית, מתחת לפני השטח האדמה געשה.
החובות הגדולים שהותיר אחריו ריצ׳רד רדפו את שלבי ועליה להתמודד עם הנושים ולמכור כמה שיותר מהר נכסים ואת האחוזה הגדולה והמפוארת שהיא חיה בה עם בתה קאלי. אובדת עצות מנסה לשקם את עצמה חווה אובדן כפול על היותה חייה בשקר אחד גדול שהיה בעלה נואף, שקרן ובעל זהויות בדויות.
בהתמוטטות רגשית, אחרי ניתוק ארוך ממשפחתה היא מקבלת החלטה לחזור לשורשים לפרוור טנסי שבו גדלה, היא מאמינה שבחיק משפחתה אהובה היא תצליח לגבור על כל מכשול. היציאה החפוזה שלה מטנסי, הותירה מאחור לא מעט כעסים עליה וידעה שבחזרתה תצטרך לבקש סליחה!
בתה קאלי זוכה לכל מה שהיה חסר לה, משפחה גדולה ואוהבת. מהר מאוד הילדה מוצאת את מקומה ומרעפים עליה חום ואהבה אין סופית. שלבי מבינה, שמאז ומעולם זה המקום האהוב עליה ביקום כולו וכל הנוצץ והעושר לא יקנו כנות אמיתית. לזה אין תחליף.
בעת שהיא מנסה לכסות את הסדקים גילויים נוספים מפתיעים אותה וגורמים לביטחון העצמי שלה להידרדר היא מרגישה המומה הכיצד, ייתכן שכך הייתה עיוורת והולכה שולל?!
שלבי מנסה להסתיר ממשפחתה את החובות הגדולים של ריצ׳רד שהשאיר, ועליה לשאת בעול. היא חייבת לפרנס ומקבלת הזדמנות פז לשיר בפאב בערבי שישי. הרי בצעירותה בטרם נטשה את טנסי, נהנתה לשיר במופעי במה. מלאת חששות לאתגר שעומד בפניה היא נרתמת למשימה מפתיעה בעיקר את עצמה כי כולם היו בטוחים שתצליח.
בשאר ימות השבוע היא עובדת בסלון היופי של סבתא, יחד עם אימה וצוות נפלא שעוטף ומכיל אותה. אומרים שהצרות באים בצרורות אז מילא חובות, הנושים והרדיפות שלהם שמגיעים עד פתח ביתה של הוריה. ישנה חברה אחת מן העבר שרק חיכתה להזדמנות ששלבי תחזור והיא תערער ואת נפשה במודע או שלא במודע הכיצד זה הסתיים וכמה רחוק תלך?!
בספר הזה אין רגע דל ועל זה נאמר: "רב הנסתר על הגלוי" גילוי רודף גילוי שלבי, חייבת לשמור על שפיות ואופטימיות היא מנסה לייצר שיגרה שפויה לה ולבתה קאלי הכיצד, תצליח לשרוד כאשר ניסיון רצח מרחף מעל לראשה.
שורה תחתונה
העלילה מתרחשת על מי מנוחות מתפתחת ומפתיעה ומתפרצת כמו "הר געש" ומהווה סכנה ממשית לחייה של גיבורת הספר אין ספק שגיבורת הספר מתגלה כאישה חזקה, חכמה ודעתנית. שלמדה מניסיון חיים ולא תתן לאף גבר לפגוע לה שוב באינטליגנציה.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן