Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השקרן
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 544
שלבי פוקסוורת' איבדה את בעלה, ואז איבדה את אשליותיה... הגבר, שלקח אותה מטנסי לפרוור יוקרתי בפילדלפיה, השאיר אחריו חוב עצום שהוטל עליה עם מותו. הוא היה נואף ושקרן, וכששלבי בודקת את התכולה של הכספת שלו, היא מוצאת בה תעודות זהות רבות. הגבר שאהבה לא רק מת. הוא בכלל לא היה קיים. שלבי לוקחת את בתה בת השלוש ושמה פניה דרומה, לבקש נחמה בעיירת הולדתה, שם היא פוגשת גבר חדש: גריף לוט, קבלן בנייה מצליח. אבל לבעלה היו סודות שהיא עדיין לא גילתה. אפילו בעיירה קטנה זו, כשהיא מוקפת באוהביה, הסכנה קרובה מכפי שהיא מעלה בדעתה – ומאיימת גם על גריף. וניסיון לרצח הוא רק ההתחלה... נורה רוברטס, סופרת רבי המכר של הניו יורק טיימס, מביאה בפנינו עלילה שמתפתחת על אש קטנה, ומתפוצצת בסיום עוצר נשימה.

את נורה רוברטס אין צורך להציג. היא אחת הסופרות האהובות עלי, ולכן כשהשקרן יצא לאור לא הייתה לי התלבטות לגביו. החלק האהוב עלי בספריה של נורה הן הדמויות הנשיות שהיא יוצרת. היא יודעת לבנות דמויות של נשים עצמאיות, חכמות ואמיצות שהן חלק משושלות משפחתיות ארוכות של נשים מדהימות אף יותר. רבים מספריה מתרחשים בעיירות קטנות, וגם הפעם מדובר בספר רחב יריעה על משפחה דרומית חמה ומלוכדת בעיירה קטנה וציורית.

שלבי פומרוי – פוקסוורת' רק בת 24 וכבר התאלמנה לאחרונה מבעלה ואבי בתה קאלי בת השלוש וחצי. קצת אחרי מותו הסתבר שבעלה, ריצ'ארד, היה גנב ונוכל מקצועי, שהותיר אחריו שורה ארוכה של חובות. שלבי, שעד כה חיה חיים אמידים ונוחים, נאלצת לראשונה להתמודד לא רק עם בעיות כלכליות, אלא גם עם גילוי האמת על בעלה. שלבי תעשה הכל למען בתה ועם קצת תושייה היא מעמידה את ביתם הגדול והיפה למכירה, וגם את הרהיטים וחפצים שונים ויקרי ערך שברשותה. כך היא מצליחה לשלם חלק מהחובות.

שלבי חוזרת הביתה, אל העיירה רנדווז רידג' שבמדינת טנסי – בה גדלה. היא חוזרת להתגורר בבית הוריה, אך מתביישת לספר להם את האמת על חייה ועל בעלה. משפחת פומרוי היא משפחה גדולה ואוהבת, שאותה מנהלות ביד רמה בנות המשפחה: ויולה – סבתה של שלבי ובעלת סלון יופי וספא מצליח, ועדה מיי – אמה של שלבי שעובדת גם היא בסלון. שלבי מצליחה לבנות חיים חדשים עבורה ועבור בתה קאלי. קאלי מוצאת חברה חדשה בת גילה, שלבי מוצאת עבודה בשעות היום ועבודה נוספת בימי שישי בלילה, ובמקביל ממשיכה למכור חפצים ולשלם עבור החובות של בעלה. כל כרטיס אשראי נוסף שהיא מצליחה לכסות הוא חגיגה עבורה. במקביל היא מחדשת את הקשר עם חברת הילדות הטובה ביותר שלה, ואפילו מתחילה קשר מהוסס עם גריפין לוט, בחור מקסים ושונה כל כך מבעלה הנוכל.

בדיוק כשנראה שהכול מתחיל להסתדר עבורה, חוזרות לחייה של שלבי דמויות מסתוריות ומסוכנות מעברו של בעלה, ונראה שמה שידעה עד כה אודותיו הוא רק קצה הקרחון. שלבי תצטרך להתמודד עם הסכנה ההולכת וקרבה והיא תעשה הכל כדי להרחיק את הסכנה כמה שיותר מבתה הקטנה.

פסק הדין:
השקרן הוא ספר כייפי ומהנה כמו כל ספריה של נורה רוברטס. סיפור האהבה היה מתוק, משפחת פומרוי הייתה מדהימה, ואהבתי את תיאורי העיירה. אני חובבת סיפורי אהבה שמתרחשים בעיירות קטנות, ובנוסף יש לי ילדה שקרובה לגילה של קאלי ולכן יכולתי להתחבר לסיטואציות רבות בספר. הפעם הספר פחות מתח אותי, ולא הייתי מגדירה אותו כמותחן, אך אהבתי את המשפחתיות, את סיפור האהבה הקטן והמקסים, את דמויות הנשים החזקות ואת דמותה של הילדה קאלי. הטוויסט שהגיע לקראת סופו של הספר לא הפתיע אותי, אך בכל זאת נהניתי מאד מהקריאה. הכתיבה של נורה רוברטס מופלאה כתמיד.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. הגר בן ארי

    אני מאוד אוהבת את הספרים של נורה רוברטס.יש לי ערמה ענקית בבית של ספרים ישנים וחדשים שלה.תודה על הסקירה שלך .מקווה להנות מהספר.
    הוא יצא לחנויות כבר??

    1. נועה הולצר

      כן הספר ככר נמצא בחנויות! בטוחה שתאהבי אותו, אני ממש נהניתי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן