Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
השקרים שהיא סיפרה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 304
ליזה קול, סופרת של רב מכר אחד והרבה כישלונות, מקבלת מהעורך שלה הזדמנות אחרונה לכתוב את המותחן שיחזיר אותה לתודעה. זאת לא משימה קלה, במיוחד כשבמקביל היא מנסה בכל הכוח להיכנס להיריון, נוטלת תרופות ניסיוניות וחווה דעיכה ניכרת ביחסיה עם בעלה. מתוך הלחץ הזה נולדת הדמות הראשית בספרה החדש - בת', אמא צעירה, עיתונאית חדורת מטרה, שחושדת שבעלה בוגד בה בזמן שהיא מיניקה. בת' הזועמת לא מוכנה לקבל בשלוות רוח את מה שהחיים משליכים לעברה, ויוצאת להילחם על משפחתה ועל בעלה. אבל האם בעלה רוצה בכלל שהיא תילחם עליו? השקרים שהיא סיפרה הוא סיפורן של ליזה האמיתית ובת' הפיקטיבית, שתי נשים מניפולטיביות שחשות נבגדות ומשקרות לעצמן ולסביבתן הקרובה. ואולי האשמה נעוצה בבעלים המניפולטיביים שלהן, שמובילים את בנות זוגם למעשים שמהם אין דרך חזרה. קייט הולהן כתבה ספר מתח נפיץ ובלתי צפוי, שהקווים בין אמת לבדיה ובין ספרות למציאות מיטשטשים בו באופן מסוכן, ויוצרים מתח אדיר מהמילה הראשונה ועד האחרונה.

קשה להאמין כשאדם אומר אמת, כשאתה יודע שאתה עצמך היית משקר אם היית במקומו.

ליזה קול היא סופרת ספרי מתח בת 35 שימי התהילה כבר מזמן מאחוריה והספר הראשון שלה שהיה וואן היט וונדר היה גם היחיד שהפך עד היום לרב מכר.
לליזה יש עכשיו חודש אחד בלבד להוכיח לסוכן שלה שהיא מסוגלת להוציא לאור ספר נוסף שיהפוך להצלחה אדירה.
ליזה עוברת תקופה קשה וליצור חיים חדשים לספר חדש זה מעבר ליכולתה.
היא נשואה מזה 12 שנה לדיוויד והשניים מנסים כבר זמן רב להיכנס להריון אך ללא הצלחה.
ליזה ודיוויד עוברים משבר בחיי הזוגיות שלהם, ליזה כבר לא יכולה לשאת את טיפולי הפוריות והאכזבות כתוצאה מכך ודיוויד טרוד בעבודתו כעורך דין ובעיקר טורדת את מנוחתו היעלמותו המוזרה של שותפו למשרד וחברו הטוב ניק.
ליזה מומחית ליצור בספריה דמויות שקרובות לאנשים שהיא מכירה מחיי היום יום שלה וכך נולדת דמות חדשה בספר המתח שהיא עובדת עליו בשם בת'.

בת' היא אמא טריה לויקי ונשואה לעורך דין בשם ג'ק שעובד כתובע מחוזי.
בת' חושדת שג'ק בוגד בה, בעצם היא בטוחה שג'ק בוגד בה אבל אין לה את כוחות הנפש להתעמת איתו והיא נשארת להתמודד לבד עם הכעס שלה כלפיו ועם דיכאון אחרי הלידה ממנו היא סובלת.
הסיפור של בת' מתחיל לקרום עור וגידים וליזה מתחילה להזדהות יותר מידי עם דמותה הוירטואלית ומשליכה את כל מה שקורה לה עם ג'ק על הזוגיות שלה עם דיוויד.
פתאום גם היא חושדת שדיוויד בוגד בה ושני הסיפורים, האמיתי והבידיוני מתחילים להפוך לסיפור אחד.
בזמן שבת' מתחילה ללכת לטיפול פסיכולוגי כדי לנסות להציל את נפשה ונישואיה לג'ק וגם עוקבת אחר האישה שהיא מאמינה שיש לה רומן עם בעלה, ליזה מנסה לגרום לדיוויד לעבר אותה ולמצוא לשניהם ערב אחד רומנטי לעצמם וגם תוהה עם עצמה מה באמת קרה לניק.
בת' וליזה מסתבכות ומגיעות למצבים בלתי נעימים והדמויות של שתיהן כמעט הופכת לישות אחת בזמן שכל אחת מהן בדרכה מנסה להציל את נשואיה הכושלים.

הפרקים נעים בין חייה של ליזה והמשברים שהיא עוברת בזוגיות שלה עם דיוויד לבין דמותה הבדיונית של בת'.
הספר היה מתעתע אך גם לא מפתיע במיוחד, קראתי בעבר הרבה מאד מותחנים פסיכולוגיים שמזכירים את הספר הזה כמו למשל: "מתחת לעור שלך" ו"הבעל של שתינו" ואני מודה ששם הופתעתי יותר אבל בכל זאת, נהנתי מאד מהספר הזה, הוא זרם והדמויות בעלילה היו מורכבות ולא משעממות.
זה היה אחלה ספר להעביר איתו יומיים בכייף ואני אפילו אשמח לקרוא עוד ספרים של הסופרת הזאת.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן