Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
השטן לובשת פראדה
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2003
מס' עמודים: 341
כשאנדריאה סאקס מסיימת את הקולג', היא מגיעה לניו יורק וזוכה בעבודה שבחורות היו מוכנות למות למענה: עורכת מישנה זוטרה של מירנדה פריסטלי, העורכת המפורסמת והמצליחנית של מגזין אופנה נוצץ, קובעת-טעם בקנה מידה בינלאומי ו... מפלצת אמיתית. אנדריאה מוצאת את עצמה חיה בעולם טרנדי ואופנתי - אולי אופנתי מדי - עולם שנשלט על ידי רזון בלתי הגיוני, סטייליסטיות קרות לב וגברים יפי תואר הכלואים בתוך תחתוני עור צמודים. בעולם המתוחכם הזה שולטת ביד רמה מירנדה, "הבוסית הכי בלתי נסבלת מבין הבוסים הבלתי נסבלים", שמשפט או מבט שלה הופכים כל אדם שעומד מולה לילד נזוף ובכיין. השטן לובשת פראדה הוא רומן קליל, כתוב ברעננות כובשת, המספק הצצה משעשעת ועסיסית לעולם העיתונות והזוהר מבעד עיניה של מי שחוותה אותו על בשרה. לורן וייסברגר היתה העוזרת האישית של עורכת "ווג". את דמותה של מירנדה פריסטלי שאבה מחוויות שצברה בתקופת הסטאז' שלה.

קראתי ספר והרגשתי שאני רואה סרט. קומדיה מופלאה הספר, הוא כולו קומי על עולם האופנה ועולם הדוגמנות. תוך כדי קריאה גיליתי, שיש סרט לספר שכבר אני מתכוונת לצפות בו מיד בסיום הקריאה!

אנדריאה בכינויה אנדי היא בת 23, שבדיוק סיימה את לימודיה לתואר עיתונות באוניברסיטה. אנדי מנסה למצוא עבודה במנהטן כאשר היא מגיעה לניו-יורק היא מתקבלת הזדמנות חד פעמית לעבוד אצל האחת והיחידה "מירנדה פריסטלי" הלוא היא העורכת המפורסמת מספר אחת של מגזין האופנה הבינלאומי.

הקשר בין אנדי לאופנה הוא רחוק שנות אור, אבל מכיוון שתפקידה יהיה עורכת משנה "זוטרה" לאלילת האופנה הבלתי מעורערת במגזין הכי נחשב ever יכול לפתוח עבורה דלתות בהמשך לעולם העיתונות והתקשורת ולמרות הבוסית הבלתי נסבלת בעליל. היא מוכנה לסבול את "המפלצת" וללמוד כי כל אחת אחרת הייתה מוכנה "להרוג בשביל לעבוד במקומה"  היא רק צריכה לשרוד שנה אחת בלבד! אנדי מקבלת על עצמה שינויים בתת מודע שלה ומבלי לשים לב זה פשוט קורה כי ככה כל הסביבה שלה מגיבה אליה ולבחירות שלה ובתוך זמן קצר משילה 5 ק"ג, לא עודפים בכלל, ומנגד כסמל סטטוס – מותגים הופכים להיות מושא הערצה, והיא משקיעה במראה החיצוני שלה מעבר למה שנהגה בעבר.

אנדי מנהלת זוגיות ארוכה עוד מימי האוניברסיטה עם אלכס, החבר המקסים והמכיל. מורה במקצועו לילדים שלא שפר עליהם מזלם והוא מאמין שיוכל לשנות את מערכת החינוך ולהציל אותם ממר גורלם.

לילי, היא החברה המטורפת (חובה בכל ספר ציני, קומי) שלא שבעה מימי ההוללות ברים, סטוצים ודייטים מטורפים על גבול ההזויים ותוסיפו לכל זה בעיית אלכוהול מודחקת.

וכמובן מירנדה הבוסית המרשעת, האובססיבית, חולת שליטה, רודה בנתינים שלה "עבד כי ימלוך", אבל היא סמל סטטוס וכולם רוצים להיות בקרבתה ולשרת אותה. רק אנדי, מסוגלת לומר את כל האמת ולחשוף רגשות שאחרים בכלל מפחדים לחלום שיבטאו אותם.

לאורך כל הספר אנדי עוברת משברים בחייה אבל מנסה לצוף ולשרוד יום רודף יום הדמות שלה שובה את הלב ואיך אפשר שלא לחבב אותה. הספר כולו עוסק בעולם היופי והבידור הקוראים מקבלים הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של עולם הזוהר ועל זה נאמר "לא כל הנוצץ זהב". האופנה עוסקת בחיצוניות – מה שהכי חשוב להיות טרנדי ועכשווי אחרת אתה לא קיים. מוסכמות חולניות של הרזון. אני מאמינה שנשים צריכות להיות גאות במראה הטבעי שלהן ולא ליפול לקלישאה.

זה יכל להיות ספר קלשאתי אבל מכיוון שהסופרת לורן וייסברגר עבדה כעורכת של "ווג" זה מסוג הספרים האוטוביוגפי שעד שמישהו בפנים לא מספר לא תאמינו שזה קיים בכלל!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן