Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
השטן לובשת לולולמון
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 351
ברוכים הבאים לגריניץ', קונטיקט, המקום שבו המדשאות והנשים מטופחות להפליא, הקוקטיילים עם הוודקה חזקים במיוחד ולכולם יש משהו לומר על השכנה החדשה והידועה לשמצה. בואו נדבר גלויות, אמילי צ'רלטון היא לא טיפוס של הפרוורים. בצעירותה שימשה כעוזרת האישית של עורכת האופנה האגדית מירנדה פריסטלי ("השטן לובשת פראדה") בניו יורק, וכיום היא יועצת תדמית של כוכבי הוליווד. אלא שמתחרה צעירה ובקיאה בסנאפצ'ט גוזלת ממנה לקוחות בכמויות, ואמילי מוכרחה לחזור לעניינים — ומהר. כאשר ידידתה הוותיקה מרים מזמנת אותה לביתה בפרוור העשיר גריניץ' כדי לסייע לחברתה דוגמנית־העל לשעבר קרולינה הארטוול, אמילי מריחה הזדמנות לשיקום הקריירה המדשדשת שלה. קרולינה נעצרה באשמת נהיגה בשכרות, ונפילתה מיידית ואכזרית. בעלה הסנאטור ששואף להיות נשיא עוזב אותה, חברותיה בוושינגטון מתפוגגות והצהובונים חובטים בה ללא רחם. אמילי, קרולינה המושמצת וחברתם המשותפת מרים, עורכת דין שנהפכה לאמא במשרה מלאה בפרוורים, חוברות יחדיו לא רק כדי לסכל את מזימתו של הסנאטור הנכלולי ולנווט בים המוקשים החברתיים של גריניץ', אלא גם כדי לזכות מחדש באהדת הציבור. בדרך לשם, הן מוצאות בעלת ברית נחוצה ביותר בדמות מירנדה פריסטלי האחת והיחידה. לורן וייסברגר כתבה את רב־המכר "השטן לובשת פראדה", שעובד לסרט מצליח בכיכובן של מריל סטריפ ואן האתוויי.

את ה"שטן לובשת פראדה" קראתי לפני למעלה מעשור, מאוד אהבתי אותו, ולכן כאשר שמעתי על הספר הזה חיכיתי לקרוא אותו.
אמנם הספר הוא מעין המשך לספר הקודם, וממשיך את סיפורה של אמילי צ'רלטון שהייתה העוזרת האישית של מירנדה פרסלי האחת והיחידה, אך אין חובה לקרוא קודם את "השטן לובשת פראדה".
הספר הזה שונה מאוד בסגנונו מהראשון. "השטן לובשת פראדה" היה ספר משעשע, עד כדי כך שאני זוכרת שהיו קטעים בו שצחקתי בקול , הספר הזה הוא יותר דרמה ועוסק בנסיון להשיג צדק.

זהו סיפורן של 3 נשים שהתאחדו למען מטרה משותפת, או כפי שמכנים זאת "The girl power".

קרולינה דוגמנית עבר ואישתו של הסנאטור גרהם. היא מגדלת את בנו היתום מאם הארי כאילו היה בנה. לאורך כל חיי הנישואין שלה היא מנסה להביא גם ילד משלה אך ללא הצלחה.
באחד הימים, כאשר היא מסיעה את בנה וחבריו, עוקבת אחריה ניידת משטרה, ועוצרת אותה באשמת נהיגה בשכרות. קרולינה מכחישה מכל וכל אך דבר לא עוזר, גם לא הקשרים, ומשאירים אותה במעצר בלילה.

אמילי היא יועצת אישית של סלבריטאים, היא נשואה , חיה את החיים הטובים, וילדים הם מחוץ לתחום בעבורה..
הקריירה שלה מדשדשת כאשר צומחת לה מתחרה ו"גונבת" לה את כל הלקוחות הטובים.

מרים נשואה לפול ואמא לשלושה ילדים. עורכת דין לשעבר, שעזבה את הקריירה המצליחה לטובת גידול הילדים, ועברה עם משפחתה לגור בפרברים.

מרים היא החברה המשותפת של שתיהן, וכאשר קרולינה מסתבכת בהאשמות פליליות הנראות חסרות שחר, ונאלצת לעזוב את ביתה ואת בנה, היא למעשה מקשרת בעקיפין ביניהן ויחד הן הופכות לחבורה עם מטרה משותפת – להוציא את הצדק לאור, לחשוף את קלונו של הסנאטור, ולהשיב את הארי לאימו (גם אם היא אימו החורגת).

השילוב המעניין של שלושת הבנות השונות כל כך ועם כל זאת דומות כך, הופך את המאבק המשותף למעניין, ואת החברות לחברות אמת. אמילי חסרת המעצורים, עוסקת בשינוי ושיפור תדמיתה של קרולינה, מרים טובת הלב והאמהית עוסקת בפן המשפטי וקרולינה הנחושה לחזור לחייה הקודמים ולהמשיך ליהנות מבנה החורג הארי. יחד הן שילוב מנצח.

החיים בפרברים מתגלים כמלאי חוויות, הנשים ברובן אינן עובדות, מתרכזות באימוני כושר, ניתוחים פלסטיים ובניתוח מעמדה הכספי של כל אחת מהמשפחות. כשרוב הילדים גדלים עם אופר יש זמן למסיבות ובילויים המלאים בסקס,סמים אלכוהול ורוקנרול..

אמנם הספר הזה שונה מספרה הקודם של הסופרת, אך הוא בהחלט מעניין. יש תחושה של ביקורת קלה כלפי אותן אמהות החיות בפרברים, ומרוב שיעמום אולי מחפשות ריגושים. כתוצאה מכך נוצרות בגידות, חוסר אמון והתעסקות חומרנית בכסף וחיצוניות על גבול האובססיה.

לא הייתי מתנגדת לכך שגם הספר הזה יתובל בהומור המוצלח שהכיל ה"שטן לובשת פראדה", אך ברגע שמבינים שזה סגנון אחר מתחילים ליהנות. הספר קליל ומעניין, וסיימתי אותו תוך פחות מיממה.

ואגב למי שתהה מה זה לולולמון.. אז מסתבר שזה מותג של בגדי כושר.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן